تلفن:

08138251188 - 09181117805

ارور ماشین لباسشویی اسنوا

ارور ماشین لباسشویی اسنوا
ارور ماشین لباسشویی اسنوا گاهی خطاها را میتوان خود برطرف کرد اما برای رفع برخی از خطاها باید به تکنسین مراجعه کرد. . با بررسی هر یک از کد خطاهای اسنوا می‌توانید به تعمیر قطعه معیوب شده دستگاه و رفع ارور ماشین لباسشویی اسنوا بپردازید.
در این مطلب از سایت همدان سرویس قصد داریم که به بررسی علت نمایش ارور ماشین لباسشویی اسنوا بپردازیم و در نهایت روش‌های رفع هر یک از کد خطاها را بیان کنیم.

علت خطا یا ارور IE لباسشویی اسنوا:
این خطا مربوط به اشکال در ورود آب است. از جمله علل احتمالی برای نمایش ارور ie در لباسشویی های اسنوا، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
1- شیر آب بسته است.
2- فیلتر ورودی آب مسدود است.
3- شیر برقی نامرغوب است یا خراب شده است.
4- در حین آبگیری پمپ تخلیه کار می‌کند.
5- سنسور سطح آب (هیدروستات) نامرغوب یا خراب است.
6- برد سطح آب را بررسی نمی‌کند.
نحوه رفع ارور IE لباسشویی اسنوا:
شیر آب را چک کنید. در صورت بسته بودن آن را باز نمایید. اگر فیلتر ورودی آب مسدود می‌باشد، لازم است تا به وسیله شستشو، گرفتگی‌ها و مسدودیت‌های فیلتر را باز نمایید و یا فیلتر را تعویض نمایید. همچنین در صورت خرابی شیر برقی، سنسورها و یا پمپ تخلیه، ممکن است تعویض قطعات لازم باشد.
علت خطا یا ارور OE لباسشویی اسنوا:
این خطا مربوط به اشکال در تخلیه آب است. از جمله علل احتمالی برای نمایش ارور oe در لباسشویی های اسنوا، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
1- لوله تخلیه گره یا پیچ خورده است.
2- پمپ تخلیه خراب شده است.
3- در خلال تخلیه لباسشویی آبگیری انجام می‌شود.
4- هیدروستات خراب است.
نحوه رفع ارور OE لباسشویی اسنوا:
برای رفع خطا یا ارور oe و برطرف نمودن عدم تخلیه آب لباسشویی، ابتدا لوله یا شیلنگ تخلیه را بررسی کنید. در صورت مسدود بودن آن را باز نمایید. اگر پمپ تخلیه معیوب است و کار نمی‌کند، لازم است تا آن را تعویض نمایید. همچنین ممکن است مشکل از برد الکترونیکی و یا سنسورهای لباسشویی باشد، که در اینصورت بنا به نظر تکنسین می‌بایست تعمیر و یا تعویض گردد.
علت خطا یا ارور UE لباسشویی اسنوا:
این خطا مربوط به اشکال در تراز بودن لباسشویی اسنوا می‌باشد. معمولا علت بروز خطای ue در لباسشویی های اسنوا، درهم پیچیدگی و گره خوردن لباس‌ها و قرار گرفتن آنها در یک سمت درام می‌باشد که منجر به عدم توازن لباسشویی می‌گردد.
نحوه رفع ارور UE لباسشویی اسنوا:
برای حل این مشکل کافی است، دستگاه را متوقف نموده و درب دستگاه را باز نمایید. پس از باز نمودن لباس‌ها و پخش نمودن آنها دوباره دستگاه را استارت بزنید. با اینکار ارور ue باید از صفحه نمایش پاک شود.
علت خطا یا ارور LE لباسشویی اسنوا:
این خطا مربوط به اشکال در باز بودن درب لباسشویی است، بدین معنا که درب باز بوده و یا بطور کامل بسته نشده است. سه علت می‌توانند در ظاهر شدن ارور le موثر باشند:
1- هنگامی که درب باز است، دکمه شروع یا start/pause فشرده شده است.
2- قفل درب خراب است.
3- برد الکترونیکی به قفل درب سیگنال نمی‌فرستد.
نحوه رفع ارور LE لباسشویی اسنوا:
درب را بررسی کنید که محکم بسته شده باشد. اگر شئ یا چیزی مانع از بسته شدن درب شده آن را بردارید. در صورتی که میکروسوئیچ درب خراب شده است، می‌بایست تعویض گردد. اگر اشکال از برد لباسشویی باشد، تعمیرات تخصصی لازم بوده و باید تکنسین دستگاه را بازرسی نماید.
علت خطا یا ارور E2 لباسشویی اسنوا:
ارور e2 به اشکال لبریز شدن آب از لباسشویی مربوط می‌شود. دلایلی که می‌توانند منجر به پدیدار شدن این خطا بر روی صفحه نمایش لباسشویی اسنوا گردند عبارتند از:
1- بدلیل خراب بودن شیر برقی، دستگاه عملیات آبگیری را مداوم انجام می‌دهد.
2- هیدروستات خراب است.
3- پمپ تخلیه کار نمی‌کند.
نحوه رفع ارور E2 لباسشویی اسنوا:
عوامل موثر در بروز این خطا پیچیده و بهم مرتبط اند، لذا راه حل رفع به سادگی قابل تشخیص نمی‌باشد. می‌بایست لباسشویی توسط تکنسین متخصص بازرسی و سپس راهکار لازم پیشنهاد گردد. معمولا ایراد به خرابی در شیر برقی، هیدروستات و یا پمپ تخلیه مربوط می‌شود و با تعویض این قطعات ممکن است حل شود.
علت خطا یا ارور E4 لباسشویی اسنوا:
این خطا به نشتی آب لباسشویی مرتبط است. دلیل بروز این خطا به نشتی آب از درام لباسشویی و یا لوله تخلیه آب برمیگردد.
نحوه رفع ارور E4 لباسشویی اسنوا:
ابتدا شیلنگ یا لوله تخلیه را بررسی نمایید. ممکن است لوله ترک برداشته و یا پاره شده باشد که در اینصورت به تعویض نیاز دارد. در صورت سالم بودن لوله تخلیه و اطمینان از نشتی آب از درام لباسشویی، باید با مرکز خدمات پس از فروش دستگاه تماس گرفته و از نظر تکنسین متخصص استفاده نمود.
علت خطا یا ارور E5 لباسشویی اسنوا:
بروز خطای e5 به اشکال در ولتاژ مربوط است. از جمله دلایل می توان به 2 مورد زیر اشاره نمود:
1- لباس‌ها در بین لاستیک درب و درام گیر افتاده اند.
2- برد الکترونیکی نامرغوب است.
نحوه رفع ارور E5 لباسشویی اسنوا:
در صورت گیر افتادن لباس‌ها، آنها را جدا نموده و بصورت یکنواخت در ماشین پخش کنید. اگر مشکل از برد الکترونیکی باشد، لباسشویی به بازرسی و تعمیر تخصصی توسط تکنسین احتیاج دارد.
علت خطا یا ارور E6 لباسشویی اسنوا:
بروز این خطا به یکباره بر وجود مشکلی در موتور دستگاه دلالت دارد. دلایل نمایش ارور e6 می تواند موارد زیر باشد:
1- لباس‌ها بین لاستیک درب و درام گیر افتاده اند.
2- سوکت موتور یا سیم کشی ها مشکل دارند.
3- موتور مشکل دارد یا سوخته است.
4- برد الکترونیکی نامرغوب است.
5- اتصال کوتاه اتفاق افتاده است.
6- رله دچار خرابی شده است.
نحوه رفع ارور E6 لباسشویی اسنوا:
در صورت خراب بودن یا سوختن موتور، تعویض آن لازم است. همچنین اگر رله مشکل دارد، تعویض آن ممکن است ارور ظاهر شده را برطرف سازد. در صورتی که اتصال کوتاه رخ داده و یا مشکل از سوکت موتور باشد، تکنسین می‌تواند ایراد بوجود آمده را رفع نماید.
علت خطا یا ارور E8 لباسشویی اسنوا:
این خطا به مشکل در موتور اشاره می‌کند. ممکن است دلیل نمایش خطا اتصال نادرست موتور و سیم کشی ها باشد و یا موتور کلا از کار افتاده باشد. همچنین خرابی برد الکترونیکی نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل باشد.
نحوه رفع ارور E8 لباسشویی اسنوا:
سوکت های موتور و سیم کشی های مربوطه را چک کنید و در صورت نیاز تعویض نمایید. اگر موتور خراب شده و یا سوخته است، تعویض آن مورد نیاز است. ممکن است خطای e8 با تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی نیز برطرف گردد. این کد خطا یکی از مشکلات تخصصی لباسشویی اسنوا محسوب شده و توصیه می‌کنیم از خدمات یک متخصص ماهر تعمیر لوازم خانگی استفاده کنید.
علت خطا یا ارور E9 لباسشویی اسنوا:
ارور e9 به ایراد در هیدروستات مربوط است. معمولا خرابی هیدروستات لباسشویی دلیل بروز این خطا در لباسشویی های اسنوا می‌باشد. همچنین اتصالی و خرابی در برد الکترونیکی نیز باعث بروز این ارور می‌گردد.
نحوه رفع ارور E9 لباسشویی اسنوا:
برای برطرف نمودن این خطا، در صورتی که ایراد از برد لباسشویی باشد با تعویض آن مشکل برطرف می‌گردد. اگر هیدروستات بررسی و مقدار ولتاژ آن اندازه گیری شود و خرابی آن معلوم گردد، تعمیر یا تعویض هیدروستات نیز می‌تواند مشکل را حل کند.
علت خطا یا ارور H2 لباسشویی اسنوا:
این خطا به وجود خرابی و ایراد در مقاومت گرمایی اشاره دارد. از جمله عوامل بروز خطای h2 می‌توان به نصب نادرست المنت حرارتی و یا خرابی المنت اشاره نمود.
نحوه رفع ارور H2 لباسشویی اسنوا:
برای عیب یابی دقیق و رفع این خطا، لباسشویی اسنوا می‌بایست توسط تکنسین باتجربه بازرسی گردد. زیرا دلایل بهم مرتبطی می توانند عامل بروز خطا باشند. معمولا در صورت خرابی المنت حرارتی، تعویض آن ممکن است موجب برطرف شدن مشکل گردد. ازین رو توصیه می‌کنیم حتما از افراد متخصص تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.
علت خطا یا ارور H4 لباسشویی اسنوا:
این خطا به داغ شدن بیش از حد مقاومت گرمایی اشاره دارد. در صورتی که المنت بدون وجود آب در داخل درام گرم شود و یا اینکه بطور کل المنت معیوب باشد، ارور h4 نشان داده می شود. همچنین وجود ایراد در برد الکترونیکی لباسشویی هم می‌تواند به بروز این خطا بیانجامد.
نحوه رفع ارور H4 لباسشویی اسنوا:
برای رفع ارور مشاهده شده ابتدا لازم است المنت حرارتی را بررسی نموده و در صورت خرابی تعویض نمایید. همچنین بررسی عملکرد برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آن نیز می‌تواند به برطرف شدن مشکل کمک نماید.
علت خطا یا ارور H5 لباسشویی اسنوا:
این ارور مربوط به اشکال در دمای آب است. معمولا در صورتی که دمای آب در برنامه شستشوی لباس های پشمی و ظریف به بیش از 45 درجه برسد، این کد خطا ظاهر می‌گردد.
نحوه رفع ارور H5 لباسشویی اسنوا:
در این مواقع تکنسین باید دستگاه را بازرسی کرده و پس از عیب یابی دقیق، راه حل رفع مشکل را پیشنهاد دهد. معمولا در این موارد ترمیستور و المنت حرارتی نیاز به تعویض خواهند داشت.
علت خطا یا ارور H6 لباسشویی اسنوا:
خطای h6 مربوط به اشکال در المنت حرارتی می‌شود. دلیل بروز این ارور معمولا کار نکردن المنت حرارتی بوده بدین صورت که در عرض گذشت 15 دقیقه، دمای آب 2 درجه هم بالا نرفته باشد.
نحوه رفع ارور H6 لباسشویی اسنوا:
برای رفع ارور مربوط به خرابی المنت حرارتی، تعمیرکار لباسشویی اسنوا می‌بایست پس از بررسی سیم کشی ها و مقدار مقاومت مدار و المنت حرارتی، از صحت کارکرد آنها مطمئن شود و در صورت نیاز المنت را تعویض نماید.
علت خطا یا ارور H8 لباسشویی اسنوا:
ارتباط این ارور با داغ شدن بیش از حد المنت است. معمولا اگر المنت حرارتی بدون حضور آب در درام داغ شود یا سطح آب کم باشد، ارور h8 در لباسشویی اسنوا ظاهر می‌گردد.
نحوه رفع ارور H8 لباسشویی اسنوا:
در صورت کم بودن سطح آب می‌توان به راحتی با افزایش مقدار آب مشکل را برطرف نمود. در حالی که اگر مشکل از برد الکترونیکی کنترل کننده المنت باشد و یا عملکرد خود المنت حرارتی مورد سوال باشد، تعویض آنان توسط تکنسین متخصص لازم است.
علت خطا یا ارور IB لباسشویی اسنوا:
ترانزیستور دو قطبی مشکل دارد. دلیل بروز این ارور را می‌توان خرابی در برد الکترونیکی لباسشویی دانست.
نحوه رفع ارور IB لباسشویی اسنوا:
برای رفع مشکل دستگاه باید توسط تعمیرکار متخصص لباسشویی بازدید و بررسی شود.
علت خطا یا ارور PFE لباسشویی اسنوا:
این خطا مربوط به اشکال در فیلتر پمپ تخلیه می باشد. دلایل بوجود آمدن ارور pfe می توانند مواردی از جمله زیر باشند:
1- فیلتر پمپ تخلیه مسدود شده است.
2- پمپ تخلیه در طول خشک کن کار نمی کند.
3- مقدار زیادی پودر استفاده شده است.
4- لوله تخلیه بالاتر از یک متری زمین قرار گرفته است.
نحوه رفع ارور PFE لباسشویی اسنوا:
برای برطرف نمودن مشکل و از بین رفتن خطا، می توانید اقداماتی چون تمیز نمودن فیلتر و یا تعویض پمپ تخلیه را انجام دهید. همچنین از مقادیر مناسب پودر شستشو استفاده نمایید و در صورت قرارگیری نادرست لوله تخلیه آن را جابه جا نموده و در ارتفاع زیر یک متر قرار دهید.

تعمیرات لباسشویی اسنوا در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
درخواست تعمیرات لباسشویی اسنوا انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5