تلفن:

08138251188 - 09181117805

کد خطا و ارور یخچال هیمالیا

کد خطا و ارور یخچال هیمالیا
کد خطا و ارور یخچال هیمالیا با توجه به نوع و مدل آن با هم تفاوت هایی دارد و هر یک معنا و مفهوم خاصی دارند. با اطلاع از کدهای خطا یخچال فریزر هیمالیا در نهایت می توانید مشکلات جزئی را با داشتن دانش اندک بر طرف نمایید و برای برطرف شدن مشکلات بزرگ تر از افراد حرفه ای مشاوره بخواهید. همدان سرویس در ادامه کدهای خطا و ارور یخچال فریزر هیمالیا را با توجه به مدل دستگاه معرفی و راه حل بر طرف شدن هر یک را شرح خواهد داد.
کد خطا و ارور یخچال هیمالیا
علامت های روی نمایشگر یخچال هیمالیا
ارور یخچال فریزر هیمالیا
 
در این بخش تعدادی از علامت ها و کدهایی که ممکن است در مدل های مختلف یخچال فریزر هیمالیا بر روی صفحه نمایشگر یخچال ببینید را توضیح می دهیم. تفاوت این علائم و کدها این است که هیچ کام کدخطا و ارور نبوده و به وجود مشکل اشاره ندارند.
علامت و کد DF در یخچال فریزر هیمالیا:
در صورتی که ارور df در نمایشگر یخچال فریزر هیمالیا مشاهده کردید، به هیچ وجه نگران نباشید. این کد، ارور یا کد خطا نبوده و به وجود مشکل و ایراد در یخچال اشاره نمی کند. درواقع زمانی که یخچال به حالت برفک زدایی اتوماتیک می رسد، سیکل برفک زدایی شروع شده و هیتر یخچال برفک ها را آب می کند. در این هنگام کد df بر روی نمایشگر هیمالیا نشان داده می شود. در این مواقع از باز و بسته کردن بی جهت درب خودداری کنید.
علامت و کد SF در یخچال فریزر هیمالیا:
فریزرهای هیمالیا در بیشتر مدل های خود دارای دکمه super freeze در پنل کاربری می باشند که جهت انجماد سریع مواد غذایی به کار می رود. با فشار دادن این دکمه یا نگه داشتن آن به مدت 3 ثانیه، کمپرسور بصورت بی وقفه به مدت 15 الی 20 دقیقه کار کرده و دما را به 28- درجه می رساند و سپس از حالت سوپر خارج می شود. اگر این حالت فعال شود، عبارت sf بر روی نمایشگر فریزر هیمالیای شما به صورت هر 10 ثانیه یکبار نمایش داده خواهد شد که هیچ گونه نگرانی ندارد.
توجه کنید که در برخی مدل های هیمالیا که دارای برد الکترونیکی هستند، می توان کارکرد حالت سوپر فریز را به صورت دستی و با فشار دادن دکمه متوقف نمود. اما در مدل های دیگر باید تا پایان کارکرد این حالت منتظر بمانید.
علامت و کد SC در یخچال فریزر هیمالیا:
مشابه با حالت سوپر فریز، دکمه super cool در پنل یخچال هیمالیا تعبیه شده است و برای خنک سازی سریع داخل یخچال به کار می رود. با فشار دادن یا نگه داشتن این دکمه به مدت 3 ثانیه این حالت انتخاب شده و عبارت sc به صورت 10 ثانیه یکبار در نمایشگر یخچال هیمالیا نشان داده می شود. حالت سوپر کول سبب می شود تا فن داخلی به مدت بیش از 4 ساعت مداوم کار کند.
علامت و کد EC در یخچال فریزر هیمالیا:
در صورتی که یخچال هیمالیا را در وضعیت مصرف اقتصادی قرار داده باشید، عبارت ec به صورت متناوب هر 10 ثانیه یکبار بر روی نمایشگر یخچال نشان داده خواهد شد. حالت اقتصادی در زمانی که درب یخچال به مدت 72 ساعت باز نشود، سبب کاهش مصرف انرژی و عملکرد بهینه یخچال فریزر با قرار دادن یخچال در 4 درجه و فریزر در 18- درجه می گردد. با باز شدن درب به صورت اتوماتیک یخچال از این حالت خارج می شود.
علامت و کد RF در یخچال فریزر هیمالیا:
زمانی که با دکمه های کم و زیاد به تنظیم دمای یخچال مشغول می شوید، عبارت rf بر روی نمایشگر ظاهر می شود و در کنار آن دمای 1 تا 7 درجه که به ترتیب توسط شما قابل انتخاب است. علامت rf بر روی نمایشگر طبیعی و به معنای refrigerator یعنی یخچال است.
علامت و کد ارور Al در یخچال فریزر هیمالیا:
ارور al در یخچال فریزر هیمالیا برای چیه؟ این سوال بسیاری از افرادست که بارها از متخصصین همدان سرویس پرسیده شده است. در مواردی که یخچال یا فریزر هیمالیای شما کارکرد طبیعی نداشته و دمای داخل دستگاه بالاست، چراغ هشدار دهنده به جهت اطلاع رسانی روشن شده یا به حالت چشمک زن در می آید و کد خطا یا ارور Al بر روی نمایشگر یخچال یا فریزر هیمالیا نشان داده می شود. علامت Al مخفف کلمه Alarm به معنای هشدار است و درنتیجه خطا یا مشکل مجزایی نیست. بدین ترتیب اقدامی هم جهت رفع ارور al در فریزر هیمالیا وجود ندارد. بلکه باید مشکل اصلی کارکرد نادرست و سرد نکردن یخچال فریزر را پیدا نمود. توصیه می شود حتما از کمک یک متخصص تعمیرات هیمالیا استفاده کنید.
علامت قطره آب در یخچال هیمالیا:
این علامت معادل با ارور df در یخچال هیمالیاست و به معنای فعال شدن سیکل دیفراست و برفک زدایی می باشد.
عبارت ERROR در نمایشگر یخچال فریزر هیمالیا:
هر گاه عبارت ERROR بر روی نمایشگر یخچال فریزر هیمالیا روشن شود، به معنای آن است که برد کنترل و یا یکی از اجزاء برد و سیکل تبرید دچار اشکال شده است.
کد خطا یا ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا
کد خطای F1 یخچال هیمالیا:
این خطا به سنسور اوپراتور فریزر مربوط است. خرابی و یا قطع بودن سنسور اوپراتور فریزر باید چک شود و همچنین مقدار مقاومت اهمی سنسور اواپراتور بررسی شود. ممکن است خرابی از مدار برد کنترلی دستگاه باشد. در صورتی که در انجام تعمیرات یخچال تجربه ندارید، دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.
کد خطای F2 یخچال هیمالیا:
اشکال از سنسور کابین فریزر می باشد. مقدار مقاومت سنسور را بررسی کنید. در صورت لزوم و بنابر تشخیص تکنسین، سنسور را تعویض کنید. ممکن است مشکل بدلیل خرابی برد دستگاه باشد. در صورتی که در انجام تعمیرات یخچال سر رشته ندارید، بهتر است دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
کد خطای F3 یخچال هیمالیا:
این ارور به سنسور اوپراتور یخچال مربوط است- مواردی که می بایست بررسی شوند، عبارتند از: خرابی سنسور اوپراتور، مقدار مقاومت سنسور، سیم های ارتباطی و خرابی مدار برد دستگاه.
کد خطای F4 یخچال هیمالیا:
این ارور به خطای سنسور کابین یخچال اشاره دارد. سنسور یخچال را بررسی نموده و مقاومت آن را اندازه گیری کنید. در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. همچنین احتمال خرابی برد دستگاه نیز وجود دارد.
کد خطای E1 یخچال هیمالیا:
این ارور به معنای خطای فن فریزر است. فن فریزر را چک کنید و اگر تشخیص داده شد که معیوب است، فن را تعویض کنید. ممکن است خرابی از برد باشد.
کد خطای E2 یخچال هیمالیا:
فن یخچال دچار ایراد شده است. مقاومت فن یخچال را بررسی کنید. احتمال دارد فن یخچال سوخته باشد. ممکن است خرابی از مدار برد الکترونیک دستگاه باشد. بهتر است یخچال را از پریز بیرون کشیده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
کد خطای E3 یخچال هیمالیا:
این کد خطا به معنای اشکال در فن کندانسور می باشد. فن کندانسور رابررسی و در صورت نیاز تعیض کنید.
کد خطای E6 یخچال هیمالیا:
گرمای بیش از حد و یا مشکل گازی دلیل بروز خطا هستند. ممکن است دمپر کانال هوا یخ زده باشد. موارد نامبرده را بررسی کنید. توصیه می شود با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.
کد خطای H1 یخچال هیمالیا:
در صورت بروز خطای حاضر، هیتر اوپراتور فریزر دچار مشکل شده است. هیتر اواپراتور فریزر و مقاومت آن را بررسی نمایید. در صورت تشخیص تکنسین، هیتر را تعویض کنید. ممکن است خرابی از برد دستگاه باشد.
کد خطای H2 یخچال هیمالیا:
مشکل از هیتر سینی فریزر است. بهتر است هیتر را تعویض نمایید. خرابی برد دستگاه را نیز مدنظر داشته باشید. در این حالت بدلیل فنی بودن تعمیر یخچال، بهتر است با نمایندگی تعمیرات یخچال هیمالیا تماس بگیرید.
کد خطای H3 یخچال هیمالیا:
در صورت بروز این خطا، مشکل به هیتر اوپراتور یخچال مربوط می شود. مقاومت هیتر را چک کرده و در صورت نیاز تعویض کنید. برد دستگاه نیز ممکن است خراب باشد.
کد خطای H4 یخچال هیمالیا:
اشکال در هیتر سینی یخچال وجود دارد. تعویض هیتر را مدنظر داشته باشید. همچنین ممکن است خرابی از برد دستگاه باشد.
کد خطای C1 یخچال هیمالیا:
ارور c1 یخچال فریزر هیملیا به خرابی کمپرسور آن اشاره دارد. لذا سریعا دستگاه را از برق بکشید و سپس با تعمیرگاه تخصصی تعمیر یخچال هیمالیا تماس حاصل فرمایید.
کد خطای C2 یخچال هیمالیا:
دمای دستگاه مناسب نبوده و دلیل بروز خطاست.
کد خطای L2 یخچال هیمالیا:
سیستم روشنایی یخچال ایراد دارد.
کد خطا یا ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل رویال 666
کد خطا یا ارور E0:
اشکال از سیستم یخ ساز یخچال است. سیم های ارتباطی را چک کنید. ممکن است خرابی از برد دستگاه باشد.
کد خطا یا ارور E3:
این خطا به سنسور اوپراتور مربوط می شود. مقاومت سنسور اوپراتور را اندازه بگیرید. خرابی سنسور اوپراتور، مدار برد الکترونیک، المنت و ترموفیوز می توانند دلایل احتمالی بروز ارور باشند.
کد خطا یا ارور E8:
این پیغام خطا به مشکل سنسور محیطی دلالت دارد. خرابی سنسور محیط می تواند دلیل احتمالی بروز خطا باشد. مقدار مقاومت آن را چک کنید. ممکن است به دلیل خرابی ترموفیوز یا مدار برد الکترونیک دستگاه نیز باشد.
کد خطا یا ارور EE:
این ارور به دلایلی چون ناهنجاری در سنسور یخ ساز، خرابی سنسور و یا اتصال کوتاه، ممکن است روی دهد. تعویض سنسور به احتمال قوی مشکل را برطرف خواهد نمود.
کد خطا یا ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل آاگ
کد خطا یا ارور F1:
خطای سنسور دمای فریزر در داخل کابین کمپرسور است. در این حالت، کمپرسور به مدت 20 دقیقه روشن و سپس برای 20 دقیقه خاموش می شود. توصیه می شود دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
کد خطا یا ارور F2:
سنسور اوپراتور فریزر در این حالت مشکل دارد. خرابی و یا قطعی سنسور اوپراتور فریزر ممکن است دلیل خطا باشند. سنسور اوپراتور را به دقت بررسی کنید. همچنین مدار برد کنترل دستگاه نیز به بررسی احتیاج دارد.
کد خطا یا ارور F3:
سنسور اوپراتور اشکال دارد. مقدار مقاومت سنسور اوپراتور چک شود. در صورت نیاز، تعویض سنسور اوپراتور و یا تعویض یا تعمیر مدار برد الکترونیک دستگاه را انجام دهید.
کد خطا یا ارور F4:
این ارور حاکی از ایراد سنسور اوپراتور یخچال است. خرابی سنسور اوپراتور یخچال، ایراد سیم های ارتباطی، خرابی مدار برد دستگاه و… می توانند عامل بروز این کد خطا باشند.
کد خطا یا ارور F5:
به کمبود سرما اشاره دارد.
کد خطا یا ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل کمبی 530
ارور F1 یخچال فریزر هیمالیا:
خطای سنسور دمای فریزر. کمپرسور 20 دقیقه روشن و 20 دقیقه خاموش است. – مقاومت سنسور و دمای فریزر را چک کنید.
ارور F2 یخچال فریزر هیمالیا:
این خطا زمانی ظاهر می شود که سنسور اوپراتور فریزر دارای ایراد باشد. خرابی و یا قطعی سنسور اوپراتور فریزر و همچنین خرابی مدار برد کنترلی دستگاه می توانند دلیل بروز خطا باشند.
ارور F3 یخچال فریزر هیمالیا:
ارور به خطای سنسور دمای یخچال اشاره می کند. سنسور در این حالت، 20 دقیقه روشن و 20 دقیقه خاموش کار خواهد نمود. باید مقاومت سنسور را بررسی نمود و در صورت تشخیص تعویض کرد.
ارور F4 یخچال فریزر هیمالیا:
سنسور اوپراتور یخچال در این مواقع ایراد دارد. سنسور اوپراتور یخچال به کلی خراب شده و یا اشکال از سیم های ارتباطی است. ممکن است خرابی در مدار برد دستگاه باشد. دستگاه را از برق جدا کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ارور F5 یخچال فریزر هیمالیا:
به معنای کمبود سرمایش می باشد.
ارور F8 یخچال فریزر هیمالیا:
این ارور به قطع بودن کابل فن یخچال و یا نچرخیدن صحیح فن اشاره می کند.

جهت تعمیرات یخچال هیمالیا در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
جهت درخواست تعمیرات یخچال هیمالیا انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5