تلفن:

08138251188 - 09181117805

نکات کلیدی برای استفاده و نگهداری از جاروبرقی

نکات کلیدی برای استفاده و نگهداری از جاروبرقی
 استفاده و نگهداری  از جاروبرقی ابتدا باید نکات اصولی و طرز استفاده از جاروبرقی را دانست. به دلیل اینکه جاروبرقی قلب نظافت منزل است و شما برای اینکه بتوانید استفاده مفیدتری از این وسیله در طی سالیان داشته باشید باید حتما به خوبی از دستگاه جاروبرقی استفاده کنید.

نکات کلیدی برای استفاده و نگهداری از جاروبرقی

هنگامی‌که مشغول جارو کردن هستید، جاروبرقی را بااحتیاط و به‌آرامی در محیط حرکت دهید. اگر سیم جاروبرقی کوتاه است، آن را به‌زور به این‌طرف و آن‌طرف نکشید. با این کار هم به بدنه جارو و هم به سیم برق آن آسیب می‌زنید.
استفاده و نگهداری از جارو برقی
سعی کنید مدت‌زمانی که جاروبرقی را روشن نگه می‌دارید، حداکثر 15 دقیقه باشد. اگر به زمان بیشتری برای جارو کشیدن نیاز دارید، پس از 15 دقیقه، جارو را خاموش کنید و اجازه دهید دستگاه خنک شود. پس از چند دقیقه مجدداً شروع به کار کنید و این فواصل استراحت را حتماً رعایت کنید تا جاروبرقی شما عمر طولانی‌تری داشته باشد.
دقت کنید از جاروبرقی‌هایی که قابلیت مکش آب را ندارند، هرگز درجاهای خیس و مرطوب و یا برای جمع‌کردن آب ریخته شده استفاده نکنید. این کار باعث آسیب جدی به موتور و اجزا داخلی جارو می‌شود.
قطعا خالی کردن کیسه جاروبرقی یکی از نکات مهم در نگهداری از جاروبرقی به شمار می رود چرا که وقتی کیسه جاروبرقی پر باشد و همچنان هم از جاروبرقی استفاده شود فشار زیادی به موتور وارد می شود. به این صورت که در حین پر بودن کیسه جاروبرقی، موتور جاروبرقی تلاش زیادی می کند تا با کمک مکش هوا بتواند زباله ها را جمع کند.
استفاده و نگهداری از جارو برقی
اجازه ندهید کیسه یا مخزن زباله جاروبرقی بیش‌ازحد پر شود. وقتی کیسه جارو خیلی پر باشد، علاوه بر این‌که دستگاه به‌خوبی کار نمی‌کند و قدرت مکش آن کاهش میابد، به موتور جارو نیز فشار بیشتری وارد می‌شود. حتی در بعضی مواقع ممکن است کیسه جارو به خاط پر بودن بیش از حد بترکتد. تکرار درازمدت این مسئله باعث کاهش طول عمر جاروبرقی می‌شود.
استفاده و نگهداری از جارو برقی
هرگز برای جمع‌کردن اشیا نوک نیز و برنده بزرگ از جاروبرقی استفاده نکنید. این کار ممکن است باعث پاره شدن کیسه جارو و یا لوله خرطومی آن شود.
استفاده و نگهداری از جارو برقی
هرچند وقت یک‌بار حتماً اجزای قابل شستشوی جاروبرقی را مانند لوله خرطومی، مخزن جمع شدن زباله و … با آب بشویید تا علاوه بر تمیز شدن جارو از هرگونه پرز و گردوخاک، نکات بهداشتی را رعایت کرده باشد.
پس از اتمام کار، جارو را در مکانی مناسب و به‌دوراز دسترس کودکان قرار دهید.
هرگز جارو را در جای گرم مثلاً نزدیک بخاری یا شوفاژ قرار ندهید.

همدان سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5