تلفن:

08138251188 - 09181117805

علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی چیست؟

علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی چیست؟
برای کنترل ماشین ظرفشویی و انتخاب برنامه‌ی شستشو، تعدادی دکمه روی درب ماشین ظرفشویی قرار دارد. اصولا تعداد دکمه‌ها کم هستند و کار کردن با آنها برای انتخاب نوع برنامه و روشن کردن ماشین ظرفشویی آسان می‌باشد. مواقعی پیش می‌آید که یکی از چند دکمه کار نمی‌کنند. در این نوشته ما دلایل این مشکل را بررسی و پیشنهادهایی را برای رفع مشکل ارائه می‌دهیم.
زعلت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی می‌تواند هیچ ارتباطی با مسائل فنی دستگاه شما نداشته باشد؛ البته گاهی هم نشان از مشکلات اساسی دارد. می‌توان عمده علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی را موارد زیر دانست:
ریست نشدن ماشین ظرفشویی
فعال بودن قفل کودک
خراب شدن برد کنترل اصلی
خرابی تاچ پد و کنترل پنل
علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی چیست؟
 
فعال بودن قفل کودک
از دلایل دیگری که می‌تواند علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی باشد، فعال بودن قفل کودک است. ممکن است بنا به هر دلیلی، قفل کودک را ناخواسته فعال کرده باشید؛ جهت بررسی این مورد کافی است به صفحه نمایش ماشین ظرفشویی خود با دقت بیشتری نگاه کنید و با توجه به مدل دستگاه، اگر آیکون قفل و یا علامت CL را بر روی آن مشاهده کنید، می‌توانید مطمئن شوید که قفل کودک فعال شده و باید هرچه سریع‌تر آن را غیر فعال کنید.
خراب شدن برد کنترل اصلی
برد کنترل اصلی در هر دستگاهی، وظیفه‌ی سامان‌دهی به تمامی وظایف دستگاه را بر عهده دارد. در ماشین ظرفشویی هم همینطور است و در صورت آسیب رسیدن به برد کنترل اصلی، عملکرد دکمه ها هم مختل خواهد شد. در چنین مواقعی نیاز است که برد را هرچه سریع‌تر تعویض کنید. البته توصیه‌ی ما این است که بررسی این مشکل و نیز برطرف کردن آن را بر عهده‌ی تکنسین قرار دهید تا با خیال راحت، مشکل را برطرف کنید.
خرابی تاچ پد و کنترل پنل
اگر صفحه نمایش ماشین ظرفشویی روشن می‌شود اما دکمه ها کار نمی‌کنند، علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی را می‌توانید در خرابی تاچ پد و کنترل پنل جستجو کنید. در صورت اختلال در عملکرد تاچ پد، می‌توانید آن را تعویض کنید و اگر مشکل از کنترل پنل باشد نیز امکان تعمیر یا تعویض آن فراهم است. در برخی مدل‌ها، تاچ پد و کنترل پنل به صورت یکپارچه قرار دارند که در این صورت، باید هردو را یکجا تعویض کنید.

همدان سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی در همدان جهت تعمیرات ظرفشویی با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
جهت درخواست تعمیرات ظرفشویی انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5