تلفن:

08138251188 - 09181117805

راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی
 راهنمای خرید جاروبرقی به بررسی معیارهای مهم خرید این دستگاه اعم از توان مصرفی، کیفیت ساخت، اندازه دستگاه، جنس بدنه، گارانتی، قیمت و نکاتی از این قبیل می پردازیم. همچنین در انتها بهترین مارک جاروبرقی را نیز معرفی خواهیم کرد تا امکان خرید بهترین دستگاه را برای کاربران و متقاضیان رقم بزنیم.
جاروبرقی‌ها ازنظر ظاهر به ۲ دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:
جاروبرقی‌های ایستاده
جاروبرقی‌های خوابیده
جاروبرقی های ایستاده
تمام بخش های مکانیکی جاروبرقی های ایستاده به همراه دسته و سری مکنده متصل به آن، در یک واحد تعبیه شده اند. در حین کار، جاروبرقی در جلوی کاربر حرکت می کند. بسیاری از مدل های این نوع جاروبرقی انعطاف پذیری قابل توجهی را برای جاروکردن فضاهای کوچک در اختیار استفاده کننده قرار می دهند. این جاروها معمولا دارای یک اهرم پایی هستند که شما می توانید آن را فشار دهید تا زاویه دستگاه را برای افزایش قدرت مانور تغییر دهید.

 

جاروبرقی های ایستاده سهولت و سادگی در استفاده را ارائه می دهند. این جاروبرقی تک بخشی با داشتن یک سیستم یکپارچه بر روی چرخ ها، به راحتی می تواند در سراسر خانه حرکت کند. برای خانه هایی که کف آن ها عمدتا فرش است جاروبرقی های ایستاده ایده ال هستند. جاروهای ایستاده به دلیل کم حجم بودن و حالت قائمی که دارند، معمولا خیلی خوب در کمد یا فضاهای دیگر قرار می گیرند.
جاروبرقی جعبه ای

جاروبرقی های جعبه ای شکل، محبوب ترین نوع جاروبرقی در همه دنیا و بخصوص در ایران هستند. این جارو با دو جزء اصلی طراحی شده است: یک موتور مکش اصلی و یک دسته با سری برس دار. اصطلاح جعبه ای، به شکل جعبه مانندی اشاره دارد که موتور و گاها لوازم جانبی همراه جارو در آن تعبیه شده است. این جعبه بر روی یک جفت چرخ برای سهولت حرکت از یک اتاق به اتاق دیگر قرار می گیرد.
به طور کلی جاروبرقی جعبه ای قدرت مکش بیشتری نسبت به مدل های ایستاده دارد. دلیل این امر این است که مدل های جعبه ای می توانند موتورهای بزرگتر و قدرتمندتری را که جریان هوای زیادی را ایجاد می کنند در خود جای دهند. علاوه برا این، شکل استوانه ای مانند این مدل ها، عایق مناسب تری در مقابل رطوبت و صدا هستند که در نهایت منجر به عملکرد آرام تر این مدل جاروبرقی می شود.
جاروبرقی های جعبه ای به دلیل طراحی دو قسمتی که دارند، نسبت به جاروهای ایستاده انعطاف پذیرتر هستند، زیرا می توانید این نوع جاروها را بلند کنید و به هر کجا که می خواهید ببرید. برای خانه هایی با کفپوش عمدتاً صاف و با فرش های با ضخامت متوسط، خرید جاروبرقی جعبه ای بهتر است. این مدل جاروها از یک برس مسطح به جای برس چرخشی استفاده می کنند؛ بنابراین هنگام مکش، خاک کمتری را در هوا پراکنده می کنند. باتوجه به داشتن گره های تلسکوپی، در هنگام استفاده از جارو لوازم جانبی همراه آن مانند برس مخصوص گردوغبار، ابزار گردگیری درزها و شیارها و … قدرت مانور و انعطاف پذیری زیادی را به استفاده کننده می دهد. کارهایی مانند جارو کشیدن پله ها یا زیر میزهای کوتاه به راحتی با استفاده از جاروبرقی جعبه ای انجام پذیر است.
جاروهای دستی یا شارژی کوچک
این جاروهای کوچک برای کارهای کوچک عالی هستند. اکثر آنها بی سیم هستند، بنابراین برای تمیز کردن سریع و آسان خیلی خوب عمل می کنند. همچنین اگر جارو اصلی شما لوازم جانبی زیادی را ارائه نمی دهد یا اگر ترجیح می دهید هربار جاروی خود را برای یک کار کوچک روشن نکنید، این جارو یک مکمل عالی است.
جاروهای عصایی
راهنمای خرید جاروبرقی
می توان گفت جاروهای عصایی از نظر قدرت مانور و تمیز کنندگی ما بین جاروبرقی های ایستاده و شارژی قرار می گیرند. به عنوان یک جاروی ایستاده، سبک وزن هستند و فضای لازم برای نگهداری از آن ها بسیار کم است. این مدل ها معمولا با باتری کار می کنند، بنابراین می توانند به جایی بروند که جاروی سیمی نمی تواند برود. از طرفی نیز باید توجه کنید که قدرت کمتری نسبت به جاروبرقی های ایستاده دارند.
تفاوت جاروبرقی کیسه دار و بدون کیسه چیست؟

در یک جاروبرقی کیسه ای، گرد و غبار وارد سیستم جارو می شود و در یک کیسه یکبار مصرف یا دائمی قرار می گیرد. بسته به کیفیت و ترکیب کیسه، مقدار مشخصی از ذرات میکروسکوپی دوباره در سیستم آزاد می شوند. با وجود اینکه بخشی از این گرد و غبار دوباره به سیستم جاروبرقی برمی گردند و یا در هوا آزاد می شوند؛ یک فیلتر به منظور جمع آوری ذرات باقیمانده طراحی شده است.
از زمانی که جاروبرقی های بدون کیسه سیلیکونی اختراع شدند، مدل های سطلی یا بدون کیسه محبوبیت زیادی پیدا کردند. از آنجایی که سطل ها شفاف هستند، خیلی راحت تر می توانید متوجه پر شدن آن شوید و می توانید بارها و بارها سطل را خالی کرده و دوباره از آن استفاده نمایید. معمولا جارو بدون کیسه دارای دو یا چند فیلتر است که مهم ترین آنها فیلتر بسیار بزرگی است که موتور را در برابر چرخش ذرات گرد و غبار محافظت می کند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فیلترهای مورد استفاده در جاروهای بدون کیسه یا سطلی باید به طور مرتب تمیز و در نهایت پس از مدتی تعویض شوند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند. اگرچه قیمت این فیلترها گران است اما از خرید مداوم کیسه بسیار کم هزینه تر است.
کیفیت کیسه هنگام خرید جاروبرقی های کیسه دار، نقش تعیین کننده ای در عملکرد بهتر جارو دارد. کیسه های جارو نسبتاً ارزان هستند و معمولاً از کاغذهای 2 یا 3 لایه با یک دهانه مقوایی ساخته می شوند. این کیسه ها معمولاً نشت بالایی دارند. کیسه های با کیفیت تر و گران تر علاوه بر کاغذ سه لایه دارای یک آستر کتانی با منافض بسیار ریز نیز هستند. همچنین این کیسه های باکیفیت دارای یک نوار کاغذی چسبنده یا دریچه پلاستیکی برای بستن دهانه کیسه قبل از دفع، جهت جلوگیری از انتشار گرد و غبار در هوا هستند.
اگر قصد خرید جاروبرقی ایستاده یا جعبه ای را دارید، باید بین کیسه های یکبار مصرف و یا سطل قابل استفاده مجدد یکی را انتخاب کنید. کیسه ها گردوغبار بیشتری را در خود حفظ می کنند، اما بدون جدا کردن کیسه از جارو، فهمیدن اینکه آیا کیسه پر شده است یا خیر بسیار سخت است. از طرفی کیسه ها در هنگام دفع، گردوغبار کمتری را درهوا منتشر می کنند. اما شما باید به صورت منظم کیسه جدید بخرید و آن ها را جایگزین کنید. هر دو مدل کیسه دار و سطلی یا بدون کیسه به طور گسترده در دسترس هستند؛ بنابراین در اینجا موضوع اولویت و ترجیح شما است.
اهمیت فیلتر هوا چیست؟
کلیه جاروبرقی ها، کیسه دار یا بدون کیسه، ایستاده و یا جعبه ای در حین کار مجدداً بخشی از ذرات را به هوا باز می گرداند. اکثر مدل ها دارای فیلتر پست برای گرفتن این ذرات و جلوگیری از انتشار آنها هستند. بهترین جاروها قادر به از بین بردن تقریبا 95٪ از ذرات 0.3 میکرونی هستند که از داخل فیلتر عبور می کنند (یک میکرون تقریباً یک سوم اندازه یک موی انسان است).
خیلی از افراد به ذرات میکروسکوپی توجه نمی کنند، این در حالی است که افراد بسیاری نسبت به آنها دچار حساسیت می شوند. این ذرات حساسیت زا موجود در هوا می توانند چشم و پوست را تحریک کنند و با گردوغبار ترکیب شوند و باعث بروز بیماری های تنفسی مانند آسم شوند. در این موارد، فیلتر هپا (HEPA) می تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند!
فیلترهای هپا قادر به از بین بردن 99.97٪ ذرات میکرون از هوا هستند و به مسکوت ماندن آلرژی کمک می کند. بسته به دفعات استفاده، فیلترهای هپا باید هر 6 تا 12 ماه جایگزین شوند.
برخی از ویژگی های دیگر که به کاهش واکنش های آلرژیک کمک می کند عبارتند از:
جاروبرقی هایی که کیسه خود را قفل می کنند، امکان تعویض آسان و بدون انتشار گرد و غبار کیسه را فراهم می کنند.
جاروبرقی طراحی شده با سیستم های غیر قابل نفوذ در برابر هوا یا اصطلاحا هوابندی شده
بهترین جارو برای تمیز کردن سطوح و کفپوش های مختلف چیست؟
انواع مختلفی از کف پوش ها را می توان در هر خانه ای مشاهده کرد: از جمله می توان به چوب، فرش، سرامیک و … اشاره کرد. گرچه برخی از خانه ها تنها یک نوع کفپوش دارند، اما اکثر خانه ها انواع مختلفی کفپوش دارند. ضخامت فرش و قالیچه های مختلف نیز متفاوت است. در هنگام انتخاب جاروبرقی، لازم است کلیه کفپوش های منزل و ضخامت فرش ها را برای رضایت نهایی از تمیز کردن در نظر بگیرید.
بعضی از جاروبرقی ها از برس چرخشی استفاده می کنند که با چرخش خود ذرات خاک را از عمق فرش یا قالیچه جدا می کنند و به آنها اجازه مکش می دهد. برس چرخشی توسط یک موتور تسمه محور بسیار کوچک چرخانده می شود. به کل این مجموعه پاورهد یا پیشران گفته می شود. پاورهد مناسب ترین ابزار برای تمیز کردن فرش های با ضخامت متوسط و زیاد است.
باوجود اینکه پاورهدها برای تمیز کردن فرش بسیار مناسب هستند، برای کفپوش های صاف تقریبا بی فایده هستند، زیرا حرکت برس به گونه ای است که به جای اینکه گردوخاک را به درون خود بکشد، آن را در فضا پراکنده می کند. البته اکثر جاروهای دارای پاورهد امکان غیرفعال کردن غلتک برس را برای تمیز کردن بهتر در کفپوش های صاف فراهم می کنند. با این حال، لوازم جانبی همراه جاروبرقی و برس های مخصوص کفپوش های سخت/صاف هنوز هم موثرترین روش برای تمیز کردن کفپوش های صاف هستند.
تعداد زیادی از جاروبرقی ها از جریان هوای طبیعی برای قدرت دادن به برس چرخشی استفاده می کنند. این طراحی توسط تعدادی از تولید کنندگان به عنوان توربوبراش شناخته می شود. اگرچه در فرش های پرپشت و ضخیم تا حدی ضعیف عمل می کنند، اما این جاروها ها فرش های با ضخامت متوسط و کم را به خوبی تمیز می کنند.
در جاهایی که فرش های با ضخامت کم، موکت یا کفپوش صاف وجود دارد، استفاده از ابزار ترکیبی ایده آل است. ابزارهای ترکیبی دارای یک گلاید نمدی نرم هستند که از خراشیدن کفپوش های صاف جلوگیری می کنند. همچنین دارای موهای تمیزکننده ای هستند که می توانند برای تمیز کردن فرش ها و موکت های با ضخامت کم استفاده شوند. از آنجا که ابزارهای ترکیبی از برس چرخشی استفاده نمی کنند، برای تمیز کردن فرش باضخامت متوسط تا زیاد مناسب نیستند.
کفپوش های چوبی ممکن است نیاز به مراقبت های حساس تری داشته باشند تا از خراشیدن و آسیب دیدن آن ها جلوگیری شود. برس های مخصوص مانند برس پارکت جاروبرقی میله که از ترکیب موهای طبیعی و مصنوعی ساخته شده، یک برس مناسب برای کفپوش های ظریف چوبی هستند که قادر به حفظ شکل و افزایش طول عمر این کفپوش ها هستند.
از جاروبرقی می توان برای تمیز کردن اثاثه یا لوازم داخلی منزل، پارچه و سایر سطوح غیر معمول نیز استفاده کرد. به منظور جلوگیری از صدمه به این لوازم ظریف، بسیاری از مدل های جارو دارای قدرت مکش قابل تنظیم و ابزارهای تمیز کننده ویژه هستند.
هنگام خرید جاروبرقی به چه ویژگی هایی باید توجه کرد؟
جاروبرقی های امروزه بسیاری ویژگی های مختلفی را برای افزایش کارایی، سهولت در استفاده و انعطاف پذیری ارائه می دهند. دانستن این ویژگی ها براساس نیاز و بودجه تان، در انتخاب بهترین جاروبرقی به شما کمک می کند.
قدرت مکش
مکش زیاد هنگام جارو کشیدن یک فرش مهمتر از مواقعی است که می خواهید سطوح محکم کف مانند سرامیک ها را جارو بکشید. هرچه فرش ضخیم تر باشد، به مکش قوی تری نیاز است تا تمام ذرات گردوغبار و زباله را از ریشه و عمق فرش بیرون بکشد.
در صورت داشتن فرش با ضخامت کم تا متوسط، تنظیم ارتفاع تأثیر کمی دارد؛ اما اگر شما از فرش های کم پشت به فرش های پرپشت یا ضخیم می روید، تنظیم ارتفاع و کنترل مکش اهمیت دارد و باید بتوانید ارتفاع و مکش جارو را به سادگی تنظیم کنید تا برای جاروکردن فرش های ضخیم دچار مشکل نشوید. اگر فرش های بسیار ضخیم و پرپشت دارید، انتخاب مناسب، استفاده از جاروبرقی های جعبه ای با مکش قدرتمند است.
بسیاری از مدل ها امکان تنظیم سطح قدرت مکش را فراهم می کنند. این قابلیت، انعطاف پذیری در تمیز کردن چیزهایی مانند فرش های پرپشت و ضخیم، موکت و همچنین پرده های ظریف را فراهم می کند. مدل های گران تر دارای کنترل مکش اتوماتیک هستند که می توانند ضخامت الیاف فرش را تشخیص دهند و جریان هوا را برای عملکرد بهینه تنظیم کنند.
کیفیت برس ها
راهنمای خرید جاروبرقی
 
یک جاروبرقی خوب به برس هایی احتیاج دارد که موی حیوان خانگی و هر چیز دیگری را از روی فرش بیرون بکشد و آن وارد مسیر مکش جارو کند. مهمتر از همه، این کار را باید بدون این که موی حیوانات خانگی یا زباله های ریز به برس گیر کنند، انجام دهد و فرش ها را به طور کامل و عمقی تمیز نماید.
نکته: اگر کفپوش های چوبی دارید، می توانید هنگام جابجایی بین انواع کفپوش ها، برس ها را غیر فعال کنید ؛ چرا که ممکن است باعث خراشیدن آن ها شوید.
لوازم جانبی همراه:
تقریباً همه جاروها دارای لوازم جانبی هستند. چهار لوازم جانبی همراه متداول عبارتند از: برس کفپوش، برس گرد و غبار، برس اثاثه یا لوازم داخلی منزل، ابزار تمیزکردن درزها و شیارها. جاروبرقی ها روش های مختلفی را برای جاسازی این ابزارها به کار می برند. برخی از مدل ها دارای یک محفظه داخلی هستند و برخی دیگر ابزارها را بااستفاده از قلاب های خارجی نگهداری می کنند.
طول سیم:
طول سیم جاروبرقی ها متفاوت است، سیم های طولانی تر امکان جاروکردن بی وقفه بیشتری را فراهم می کنند. طول سیم برخی از مدل های جاروبرقی به 12 متر هم می رسد!
دسته ارگونومیک:
بسیاری از جاروبرقی ها برای تجربه استفاده راحت تر از جاروبرقی از طراحی های ویژه دسته ارگونومیک استفاده می کنند. برخی از جاروبرقی های جعبه ای دارای یک گره تلسکوپی هستند که به کاربران امکان می دهد در صورت نیاز اندازه دسته را کوتاه یا بلند کنند. این امر به استفاده کننده این امکان را می دهد تا براساس نیاز خود، یک اندازه مناسب را انتخاب کند و در نهایت میزان فشار را کاهش داده و به این ترتیب راحت تر از جارو استفاده کند.

مطلب پیشنهادی :علت داغ شدن جاروبرقی

اندازه سری جاروبرقی:
جاروبرقی های مختلف دارای سری هایی با اندازه های متفاوت هستند. جاروهایی که سری کوچک تری دارند برای استفاده در فضاهای کوچک، جاهایی مثل زیر مبلمان و میز ناهارخوری انعطاف پذیری بیشتری دارند. در عوض جاروهایی که سری عریض تری دارند برای فضاهای نسبتا بزرگ باعث افزایش سرعت جاروکردن می شوند. شما می توانید برحسب نیاز خود این موضوع را در نظر بگیرید.
فضای لازم برای نگهداری از جاروبرقی:
جاروهای ایستاده به دلیل نوع طراحی که دارند به سادگی در بسیاری از مکان ها با اشغال فضای کم قرار می گیرند، اما جاروهای جعبه ای نیاز به فضای بیشتری مثلا در یک کمد یا انباری خانه دارند.
میزان سروصدا:
میزان سروصدای جاروبرقی از یک مدل به مدل دیگر متفاوت است. به طور کلی، جاروبرقی های جعبه ای به دلیل عایق بندی بیشتر صدا نسبت به جاروبرقی های ایستاده سروصدای کمتری ایجاد می کنند. معمولا با افزایش قیمت جاروبرقی، به تناسب میزان سروصدای آن ها کاهش می یابد.
سیم دار یا شارژی
اگر به دنبال قدرت مانور بیشتر هستید بخصوص در جاهایی که پریز برق در دسترس ندارید، جاروهای عصایی و شارژی بیشتر به کارتان می آید. اما اگر هدفتان تمیز کردن تمام خانه است و نمی خواهید نگران تمام شدن شارژ جاروی خود باشید، بهتر است جاروبرقی سیمی را انتخاب کنید.
نکته: در صورت خرید جاروی شارژی یا عصایی حتما میزان شارژ و طول عمر باطری را بررسی کنید؛ زیرا این موضوع از مدلی به مدل دیگر متفاوت است.
کنترل های پیشرفته: قطع ارتباط
برس های جاروبرقی توسط یک تسمه یا موتور کوچک هدایت می شوند که به عنوان پاوربراش/ پاورهد شناخته می شوند. برخی از جاروهای جعبه ای لوکس اجازه می دهند تا با فشار دادن یک دکمه، پاورهد برداشته شود. این ویژگی اجازه می دهد تا یک سوئیچ سریع و آسان از پاورهد به لوازم جانبی همراه جاروبرقی انجام شود.
خاموش / روشن کردن برس چرخشی
بعضی از جاروبرقی ها دارای سوئیچ روشن / خاموش هستند که برس چرخشی را فعال و غیرفعال می کند. این امر امکان حرکت از کفپوش های صاف به موکت و فرش های کم پشت را بدون وقفه در جاروکردن فراهم می آورد.
چه لوازم جانبی مفیدی همراه جاروبرقی های امروزی وجود دارد؟
بسیاری از جاروبرقی ها تعدادی لوازم جانبی برای تمیز کردن فضاهای خاص، به همراه خود دارند. برخی از این لوازم کارایی چندانی ندارند و شاید شما هم هرگز از آن ها استفاده نکنید اما برخی از آن ها واقعا مفید هستند و اگر عادت به استفاده از آن ها داشته باشید متوجه می شوید که چقدر در فرایند تمیز کردن به شما کمک می کنند.
برخی از این لوازم جانبی عبارتند از:
برس های رولی یا چرخشی: این برس ها از یک استوانه چوبی، پلاستیکی یا فلزی به همراه برس ساخته شده اند که با سرعت بالا می چرخند و گرد و خاک را از عمق فرش بیرون می کشند.
برس های مخصوص موی حیوانات خانگی: این برس ها برای کسانی که در خانه خود حیواناتی نظیر سگ و گربه نگهداری می کنند بسیار کارآمد خواهد بود.
برس رادیاتور: جهت تمیز کردن شکاف های خاص رادیاتور خانگی. همچنین می توان از آن برای تمیز کردن درز بین صندلی های ماشین یا کوسن های مبل استفاده کرد.
توربو براش دستی: جریان طبیعی هوا در موهای زبر این برس کوچک با اندازه قابل حمل آن، این برس را برای جاروکردن پله ها، اثاثه یا لوازم داخلی منزل و سایر سطوح که نیاز به تمیز کردن دقیق و ظریف دارند، ایده آل می کند.
برس پارکت: این برس ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی است و به گونه ای ساخته شده است که برای تمیز کردن کفپوش های ظریف به بهترین شکل عمل می کنند و بدون آسیب رساندن به شکل ظاهری آن ها باعث افزایش طول عمر آن ها می شوند.
ضمانت و نمایندگی
هنگام خرید از وجود نمایندگی محصول اطمینان کسب کنید تا در صورت مشکل با ضمانت نامه دستگاه بتوانید از امکانات نمایندگی بهره مند شوید.

همدان سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5