تلفن:

08138251188 - 09181117805

ارور ماشین لباسشویی آاگ

ارور ماشین لباسشویی آاگ
ارور ماشین لباسشویی آاگ AEG یا همان کد خطای لباسشویی آاگ را برای شما عزیزان همراه با دلایل ارور و مراحل عیب یابی در زیر شرح داده ایم تابا اطلاعات و دانش کافی به تعمیر لباسشویی آاگ خود بپردازید . از آن جایی که خطاها و مشکلات ماشین لباسشویی خود را به صورت خطا یا ارور نمایش می دهد، بنابراین توجه به پانل جلویی برای بروز خطای نمایش داده شده می تواند به فرد کمک شایانی کند. برای اینکه شما بتوانید مشکل ماشین لباسشویی آاگ را به درستی تشخیص دهید نیاز دارید که زبان خطا یا ارورها را درک کنید.
نحوه عیب یابی ماشین لباسشویی آاگ چگونه است؟
تکنولوژی ماشین لباسشویی‌هایی نظیر آاگ، پیچیدگی‌های مخصوص به خودش را دارد و به همین دلیل بررسی و عیب یابی آن نیز نیازمند تخصص و تجربه‌ی فراوان است. اما بد نیست در این فرصت، با مشکلات متداول ماشین لباسشویی آاگ آشنا شویم تا اگر نشانه‌هایی از بروز هریک از آن‌ها را در دستگاه مشاهده کردیم، فورا با تعمیرگاه مجاز نظیر همدان سرویس تماس بگیریم.

ارور ماشین لباسشویی آاگ

مشکلات متداول ماشین لباسشویی آاگ به شرح زیر است:
روشن نشدن ماشین لباسشویی
عدم وجود جریان آب و یا آبگیری نکردن دستگاه
قطع برنامه کار بعد از مرحله آبگیری
آبگیری متوقف نشده، نشت آب و یا تخلیه نکردن آب و هر گونه مشکل مشابه
از بین رفتن هیتر و گرم نکردن آب
شنیدن صدای زیاد در حین کار
حل نشدن پودر در آب
خاموش شدن لباسشویی حین کار
اشتشمام بوی سوختگی بعد از روشن شدن
کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آاگ
کد خطا شرح خطا
E11 پر کردن محفظه ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده است و احتمالا لوله ورودی آب پیچ خورده و یا شیر ورودی آب باز است. بهتر است این موارد را چک کنید.
E12 پر شدن ماشین در حین خشک کردن، با مشکل روبه‌رو شده است. لوله ورودی آب از لحاظ نشتی یا انسداد باید بررسی شود. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
E13 میکروسوئیچ فشار دچار اختلال شده است و سنسور فشار آب باید توسط کارشناس بررسی شود و در صورت نیاز، میکروسوئیچ فشار تعویض گردد. بهتر است فورا، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E21 تخلیه آب ماشین لباسشویی دچار اختلال شده است. انسداد خروجی آب و پمپ و شیلنگ تخلیه باید بررسی شوند و در صورت نیاز، پمپ تخلیه باید تعویض شود. بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E22 محفظه ماشین لباسشویی نمی‌تواند پر شود و احتمالا لوله ورودی آب دچار انسداد یا پیچ خوردگی شده است. شیر برقی نیز باید بررسی شود، برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E23 عملکرد پمپ تخلیه مختل شده است و نیاز به بررسی دارد. در صورت انسداد آن را باز کرده و در صورت خرابی، فورا آن را تعویض کنید. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
مدل Lavamot
C0 احتمالا میکروسوئیچ فشار خراب شده است و یا ماشین لباسشویی تراز نیست. در قدم اول، تراز بودن دستگاه را چک کنین و سپس یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
مطلب پیشنهادی :نحوه تراز ماشین لباسشویی
C1 ورودی آب با مشکل مواجه شده است؛ می‌توانید فشار آب ورودی را بیشتر کنید تا اگر انسداد احتمالی وجود دارد، برطرف شود. اگر کد خطا همچنان نمایش داده می‌شد، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
C2 پمپ تخلیه مسدود شده است و علاوه بر رفع انسداد آن، اتصال کوتاه مدار پمپ تخلیه باید فورا تعویض شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C3 میکروسوئیچ ایمنی فعال شده است و پمپ تخلیه باید فورا جهت تشخیص گرفتگی بررسی شود. برد الکترونیکی اصلی نیز باید بررسی شود. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C4 عملکرد پمپ شستشو با اختلال مواجه شده است. پمپ تخلیه ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C5 سنسور مربوط به حرارت بالا در موتور اصلی فعال شده و موتور اصلی باید بررسی و تعمیر شود. همچنین سنسور دمای آب لباسشویی هم باید بررسی شود و المنت حرارتی نیز باید از نظر خرابی بازبینی شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
C6 میکروسوئیچ فشار فعال شده و در صورت نیاز، سنسور فشار باید تعویض شود. بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C7 عملکرد هیتر با اختلال مواجه شده است و باید توسط تکنسین بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C8 سنسور دما یا NTC با مشکل روبه‌رو شده است و به همین دلیل ماژول و دسته سیم‌های ماشین لباسشویی باید بررسی شوند. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C9 تاکوی موتور با اختلال مواجه شده است و سرعت سنج موتور و سیم پیچ تاکو باید بررسی شوند. به این منظور، فورا یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
CA ترایاک موتور خراب شده و باید تعمیر یا تعویض شود. بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CB آب سر ریز شده است و به همین دلیل، شیر الکترونیکی ورودی آب باید بررسی شود و نیز سنسور سطح آب را نیز باید چک کرده و در صورت لزوم، آن را تعویض کنید. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CC ترانزیستور MOS – FET با مشکل مواجه شده است و موتور باید هرچه سریع‌تر تعویض گردد. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CD خطا مربوط به قفل درب است و باید از نظر مشکلات فیزیکی بررسی شود. همچنین سیم‌های دستگاه نیز باید از نظر احتمال قطعی بررسی شوند. ممکن است مشکل از میکروسوئیچ درب نیز باشد، پس آن را نیز بررسی کنید. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CF تنظیمات ماژول اصلی بهم خورده و باید بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
مدل L6FBI842N
F1 جریان آب قطع شده است و لوله ورودی آب باید بررسی شود. همچنین شیر برقی و شیر آب ورودی نیز باید چک شوند. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F2 اتصال کوتاه مدار پمپ تخلیه را بررسی کنید. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F3 تنظیمات هیدروستات بهم خورده است و سطح آب دستگاه باید سریعا تنظیم شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F7 المنت اخطار داده است و تنظیمات دمای آن باید فورا بررسی شود و در صورت لزوم، المنت را تعویض کنید. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
F8 سنسور NTC یا ترموستات خراب شده است و باید بررسی شوند. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E20 عملکرد سیستم تخلیه با اختلال مواجه شده است و پمپ تخلیه و برد الکترونیکی باید بررسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض گردند. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E40 میکروسوئیچ با اشکال مواجه شده است. در ابتدا مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی کامل بسته شده است و سپس میکروسوئیچ را بررسی کنید. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E10 فعالیت آب گیری با اختلال مواجه شده است. فشار آب ورودی را بیشتر کنید و یا انسداد احتمالی لوله ورودی آب را بررسی بفرمایید. برای انجام این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E31 عملکرد سوئیچ فشار ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شده است و ممکن است سیم کشی دستگاه مشکلی داشته باشد. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E35 آب از دستگاه لبریز شده است و هیدروستات باید بررسی شود. به این منظور، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
E38 محفظه فشار ماسین لباسشویی آاگ، مسدود شده است و در صورتی که امکان رفع انسداد وجود نداشت، باید سریعا تعویض شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
3A خطای بسیار نادر؛ به دلیل بروز مشکل در سنسور گرمایش ماشین لباسشویی رخ داده است. سنسور باید فورا بررسی شود و در صورت لزوم، تعمیر یا تعویض گردد. به همین دلیل، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
41 درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود و به همین دلیل، میکروسوئیچ درب باید بررسی شده و در صورت لزوم تعویض گردد. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
42 درب ماشین لباسشویی قفل نشده است. میکروسوئیچ را بررسی کرده و زبانه قفل را نیز چک کنید. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
43 منبع تغذیه داخل درب ماشین لباسشویی به درستی کار نمی‌کند و به همین دلیل، میکروسوئیچ درب باید چک شود. بدون معطلی، جهت بررسی تمامی موارد مربوط به درب دستگاه، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
45-44 در مدار سنسور درب ماشین لباسشویی مشکلی رخ داده است و به احتمال زیاد، بخش PCB خراب شده است. برای بررسی این مشکل، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
53-52-51 موتور دستگاه با مشکل روبه‌رو شده است و باید فورا بررسی شود. به همین منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
61 سیستم گرمایشی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده و المنت و سنسور دما را باید بررسی کنید. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
62 ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شده است و بهتر است دستگاه را برای چند دقیقه خاموش کنید. اگر با روشن کردن ماشین لباسشویی، مجددا این کد خطا نمایش داده شد، بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
68-66 المنت گرمایی یا هیتر دچار مشکل شده است و سیم کشی المنت باید فورا بررسی شود. همچنین هیتر المنت را باید چک کرده و در صورت لزوم، تعویض کنید. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
69 المنت گرمایی با مشکل مواجه شده است و معمولا این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آاگ خود به خود برطرف خواهد شد، اما اگر دوباره آن را مشاهده کردید، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
74-73-72-71 سنسور ماشین لباسشویی خراب شده است و باید تمامی سنسورهای دستگاه را بررسی کنید. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
83 و 82 ابزار سلکتور یا برنامه با اختلال مواجه شده است و با ریست کردن دستگاه، این مشکل حل خواهد شد.
92-91 داخل ماشین لباسشویی آاگ مشکلات ارتباطی وجود دارد و اتصالات برد الکترونیکی باید بررسی شوند. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
94-93 ماشین لباسشویی باید مجددا پیکربندی شود، به همین دلیل، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
97 برنامه انتخابی با چرخه‌ی شستشو منطبق نیست و باید دستگاه را ریست کنید. اگر پس از راه‌اندازی مجدد ماشین لباسشویی، مجددا شاهد این کد خطا بودید، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA1 دیگ ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
EA6 مشکل مربوط به درب ماشین لباسشویی است و باید توسط تکنسین بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EC1 شیر برقی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است و ممکن است مسدود شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ED6 – ED4 – ED1 سنسورهای داخلی لباسشویی دچار مشکل ارتباطی شده‌اند. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ED2 – ED3 عملکرد امنت گرمایی ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با همدان سرویس تماس بگیرید.
EF1 فیلتر و یا پمپ تخلیه دچار گرفتگی شده‌اند و باید بررسی شوند. بهتر است این امر را بر عهده‌ی تکنسین قرار دهید و یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EF2 این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آاگ به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده نمایش داده می‌شود. مواد شوینده را از قسمت جاپودری خارج کنید تا این کد خطا برطرف شود.
EF4 فشار آب پایین است اما بهتر است دستگاه بررسی شود. به همین منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EF5 بار ماشین لباسشویی متعادل نیست. بهتر است ماشین لباسشویی را خاموش کرده، لباس‌ها را بیرون آورید و دوباره در دستگاه قرار دهید. در صورت رفع نشدن این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آاگ، حتما یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EH1 – EH2 – EH3 جریان برق با مشکل مواجه شده است و باید بررسی شود. این مشکل ممکن است خطرناک باشد، پس بهتر است بدون معطلی، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آاگ به اختصار توضیح داده شده است تا با مراجعه به آن بتوانید حدودا از مشکلی که دستگاهتان با آن مواجه شده است، باخبر شوید؛ با آگاهی از احتمالات موجود، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.
جهت تعمیرات لباسشویی آاگ در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
جهت درخواست تعمیرات لباسشویی آاگ انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5