تلفن:

08138251188 - 09181117805

علت بوی سوختگی از جارو شارژی چیست ؟

علت بوی سوختگی از جارو شارژی چیست ؟
جاروهای شارژی در تمیز کردن گرد وخاک منزل ما نقش اساسی دارند و در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانند نظافت منزل ما را مختل کرده و نیز باعث آزردگی خاطر و کلافگی ما گردند، یکی از مشکلاتی که برای جاروهای شارژی ممکن است اتفاق بیافتد ایجاد بوی سوختگی در آنهاست، اگر برای شما نیز اتفاق افتاده که از جاروی شارژی خود بوی سوختگی استشمام میکنید در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی علت بوی سوختگی از جاروشارژی وراهکارهای رفع این مشکل بپردازیم.
همانطور که گفته شد موضوع اصلی این مطلب بررسی علت بوی سوختگی جارو شارژی است اما به این موارد نیز اشاره خواهیم کرد.
علت بوی بد جارو شارژی
علت بوی سوختگی جاروبرقی
علت بوی بد جاروبرقی
علت بوی سوختگی از جارو شارژی
به ندرت خرابی یک وسیله ناگهانی اتفاق میافتد ودر اکثر موارد در ابتدا با پدیدارشدن علائمی این مشکل بروز میکند که در صورت بی توجهی به آن ممکن است دستگاه شما به صورت کامل سوخته و یا کارایی لازم را نداشته باشد، در ادامه به شما توضیح میدهیم که علل بوی سوختگی جاروشارژی به چه عواملی بستگی دارد:
دقت داشته باشید که گاهی زمانی که شما باطری جاروی شارژی خود را به پایه شارژر متصل میکنید این بو به مشامتان میخورد، در این هنگام بوی سوختگی جاروشارژی ممکن است مربوط به پایه شارژر جاروی شما که به برق متصل میشود باشد، در اینگونه مواقع بهتر است از استفاده مجدد از این دستگاه خودداری کرده و در اسرع وقت برای رفع مشکل آن توسط یک فرد متخصص اقدام نمایید.
اگر جاروی شما مجهز به استفاده از برق نیز میباشد این بو میتواند از خرابی پریزی که از ان استفاده میکنید نیز باشد.
اگر تشخیص بوی سوختگی جاروشارژی زمانی بود که در حال استفاده از آن بودید، شاید برای یک قطعه داخلی در آن مشکلی پیش آمده باشد و در اینگونه مواقع بهتر است از یک تعمیرکار جاروشارژی کمک بگیرید.
گاهی به دلیل خالی نکردن مخزن زباله جاروشارژی، مواد درون این مخزن به موتور جاروشارژی فشار وارد کرده و سبب ایجاد بویی شبیه به بوی سوختگی میشود.
چگونه بوی بد جارو شارژی را از بین ببریم؟
توجه داشته باشید که در مورد جاروهای شارژی استشمام بوی سوختگی با بوی بد تفاوت دارد بوی علت بوی سوختگی جاروشارژی مشکلی است که حتما باید بررسی و رفع گردد اما بوی بد جاروشارژی ممکن به دلیل عواملی باشد که در ادامه برای شما نام میبریم و به راحتی توسط خودتان قابل رفع است:
برای رفع بوی بد جاروشارژی در اولین قدم مخزن زباله دان را خالی کرده زیرا ممکن است در هنگام نظافت یک تکه از مواد غذایی درون جارو شما رفته باشد.
مورد دیگر بیشتر در جاروهای شارژی چندمنظوره که قابلیت جمع آوری آب و جامدات را دارند صدق میکند به دلیل ترکیب مایع آب یا مایعات دیگر با تکه های مواد غذایی ممکن است گندیدگی ایجاد شود و باعث ایجاد بوی بد در جاروشارژی شود، که این مشکل نیز با خالی کردن مخزن جاروشارژی قابل حل است.
چگونه جاروشارژی که بوی سوختگی میدهد را تعمیر کنیم؟
سعی کنید تعمیر جاروشارژی را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید اما در ادامه مقدماتی را برای تعمیر جاروشارژی که بوی سوختگی میدهد را به شما عزیزان توضیح میدهیم:
در ابتدا اقدام به خالی کردن مخزن زباله دان جاروشارژی کنید.
میتوانید فیلترهوای جاروی شارژیتان را تعویض نموده و بررسی کنید که آیا مجددا بوی سوختگی ایجاد میشود یا خیر.
پایه ی شارژر جاروشارژی خود را تعویض نمایید.
مدت زمان استفاده از جاروشارژیتان را خیلی طولانی نکنید، شاید این بو به دلیل فشار زیاد روی موتور جاروی شارژی شماباشد.
چنانچه با انجام موارد فوق مشکل جاروشارژی شما حل نشد، ممکن است یک مشکل برای قسمت های داخلی جاروشارژی شما پیش آمده باشد که با توجه به تخصصی بودن قطعات جاروشارژی پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات یک نمایندگی تعمیرات جاروشارژی میباشد.
آیا میتوان از جاروشارژی که بوی سوختگی میدهد استفاده کرد؟
اگر احساس کردید که جاروی شارژی شما بوی سوختگی میدهد در ابتدا به دنبال این موضوع باید بود که این بو دقیقا چه زمانی ایجاد میشود، اگر در موقعیت های زیر متوجه این بو شدید بهتر است برای جلوگیری از آسیب های بیشتر و جدی تر دستگاه را خاموش کرده و از استفاده از آن خودداری نمایید:
تشخیص بوی سوختگی در حین کار با جاروشارژی
زمانی که جارو شارژی شما در شارژ میباشد و شما متوجه بوی سوختگی میشوید نباید مجددا از دستگاهتان استفاده کنید.
اما اگر این بو مربوط به پریز برقی که جارو شما به آن متصل بوده میباشد میتوانید با تعویض پریز و اطمینان از رفع بو به استفاده از جاروی شارژی خود ادامه دهید.
مشکلات و ایرادات متداول جارو شارژی
از آنجایی که می‌دانیم دستگاه جارو شارژی وسیله نظافتی محسوب می‌شود و از آن در منازل زیاد استفاده می‌شود. این دستگاه به دلایل گفته شده دچار خرابی‌هایی می‌شود که باید هر چه زودتر اقدام به تعمیر آن نماییم؛ زیرا اگر این مشکلات به زودی رفع نشوند، باعث اختلالات وسیعی در دستگاه جارو شارژی خواهند شد. اگر مشکلات و خرابی‌هایی که در این قسمت ذکر خواهد شد، برای جارو شارژی شما پیش آمد، می‌توانید با هوم خانه تماس گرفته و از تعمیرکاران حرفه‌ای جارو شارژی آن مرکز جهت تعمیرات دستگاه معیوب خود کمک بگیرید تا به بهترین نحو ممکن دستگاه جارو شارژی شما را تعمیر نمایند. در آموزش تعمیرات جارو شارژی مشکلات و ایرادات متداول اینگونه ذکر شده‌اند.
شایع‌ترین ایراد‌ها و خرابی‌های جاروهای شارژی عبارتند از:
جارو شارژی خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود.
جارو شارژی روشن می‌شود؛ اما چراغ نشانگر آن از کار افتاده و روشن نمی‌شود.
قدرت مکش جارو شارژی بسیار کم شده است.
موتور جارو شارژی ضعیف شده است.
جارو شارژی هنگام کار صدای بسیار زیادی می‌دهد.
جارو شارژی هنگام کار لرزش زیادی دارد.
کلیدها و دکمه‌های روی جارو شارژی کار نمی‌کنند.
علائم سوختن جاروبرقی
سوختن جاروبرقی با علائم زیادی همراه است اما رایج ترین علائم سوختن جاروبرقی را برایتان نام خواهیم برد
روشن نشدن جاروبرقی
داغ شدن بدنه جارو
کاهش تدریجی مکش
سر و صدای زیاد به همراه بوی سوختگی
خاموش شدن ناگهانی دستگاه

همدان سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جارو شارژی در همدان

جهت درخواست تعمیرات جارو شارژی در همدان با شماره 08138244444 و یا درخواست تعمیرات خود را از طریق لینک به صورت انلاین ثبت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5