تلفن:

08138251188 - 09181117805

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی
بسته نشدن درب ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای این دستگاه اتفاق بیوفتد. بسته نشدن درب ماشین لباسشویی باعث می شود که دستگاه اصلا روشن نشود. زیرا اگر درب ماشین لباسشویی باز باشد، آب وارد دستگاه نمی شود و در نتیجه هیچ وقت به مرحله ی شستشو نمی رود. برای مطمئن بودن از بسته شدن درب ماشین لباسشویی، باید هنگام بستن درب یک صدای تیک مانندی بشنوید. در غیر این صورت یعنی درب بسته نشده است. گاهی ممکن است همه چیز کاملا طبیعی به نظر برسد،
درب ماشین لباسشویی شما ممکن است در نتیجه موارد زیر، بسته نشود :
خرابی قفل درب
خرابی لاستیک دور درب
خرابی زبانه ی قفل
خرابی میکروسوئیچ درب
وارد شدن آسیب فیزیکی به درب
مقدار زیاد لباس ها
شکستن دستگیره
خرابی دکمه ی باز و بسته کردن ماشین لباسشویی
چشمک زدن صفحه نمایش
همانطور که اشاره شد از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای یک ماشین لباسشویی ایجاد شود، بسته نشدن درب آن است. اگر با علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آشنایی ندارید، در ادامه شما را با دلایل اصلی بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آشنا خواهیم ساخت.
خرابی قفل درب
یکی از دلایل اصلی باز بودن درب ماشین لباسشویی، خرابی قفل درب می باشد. هنگامی که قفل درب، قفل را درگیر نکند، درب ماشین بسته نخواهد شد. اگر درب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود، نخست قفل را بررسی کنید و در صورت خراب شدن آن، قفل را تعویض و جایگزین کنید. گاهی هم ممکن است ایراد در قسمتی دیگر از دستگاه باشد، اگر درب ماشین لباسشویی به سختی بسته می شود، شما به قفل آسیب خواهید رساند و بهتر است قسمت های دیگر ماشین لباسشویی را بررسی و علت را پیدا کنید.
توجه داشته باشید باشید اگر برای بسته شدن درب ماشین لباسشویی فشار زیادی را به آن وارد کنید ممکن است که درب برای همیشه بسته شود و دیگر باز نشود. پس حتما در صورتی که درب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود حتما علت را شناسایی و با تعمیرکار مربوطه تماس حاصل فرمایید تا مشکل را بررسی و حل نماید.
خراب شدن لاستیک دور درب
از دیگر موارد که مانع بسته شدن درب ماشین لباسشویی می شود، خرابی لاستیک دور درب است. در صورتی که لاستیک در جای خود قرار نداشته باشد، یا قسمتی از آن دچار پارگی شده باشد، درب به درستی بسته نخواهد شد. لاستیک دور درب در طولانی مدت و یا در اثر استفاده نادرست از ماشین لباسشویی دچار آسیب و خرابی می شود. اگر درب ماشین به درستی بسته نمی شود و یا در هنگام سشتن لباس ها در اطراف درب آب می چکد حتما لاستیک ماشین لباسشویی را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
خراب شدن زبانه قفل
اغلب ماشین های لباسشویی که درب آن ها به درستی بسته نمی شود، مشکل از خرابی زبانه قفل است. زبانه قفل ممکن است شل یا شکسته شود و معمولا این زبانه به صورت مکانیکی یا برقی از کار می افتد. مونتاژ قفل از جنس پلاستیک است و در صورت هرگونه خرابی در آن باید آن را تعویض و جایگزین کنید.
خرابی در میکروسوئیچ درب
خرابی میکروسوئیچ درب نیز در بسته نشدن درب ماشین لباسشویی نقش دارد. بخصوص اگر ماشین لباسشویی به صورت کامل اتوماتیک باشد، در صورت هرگونه خرابی در میکروسوئیچ، در حین عمل شستشو ممکن است درب باز شود. پس در صورتی خرابی این قسمت حتما آن را بررسی و تعمیر کنید. معمولا میکروسوئیچ درب در طول زمان و بر اثر کارکرد زیاد دستگاه خراب می شود.
وارد شدن ضربه به درب
از دیگر مواردی که باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می شود، این است که به درب آسیبی وارد شده باشد. این مورد معمولا در اثر جابه جایی دستگاه اتفاق می افتد. در صورت وارد شدن هر گونه آسیب به آن را بررسی و در صورت نیاز درب را تعویض کنید.
حجم زیاد لباس ها
اگر شما حجم زیادی از لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید، قطعا درب آن بسته نخواهد شد. هنگامی که شما حجم زیادی از لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار می دهید علاوه بر این که لباس ها خوب و تمیز شسته نمی شوند، فشاری زیادی بر درب دستگاه وارد خواهد شد و آسیب جدی را به آن وارد خواهد کرد.
خرابی و شکسته شدن دستگیره
درب برخی از ماشین لباسشویی های امروزی دارای دسته است که در اثر شکسته شدن یا خرابی در این دستگیره، درب باز و بسته نخواهد شد. پس حتما آن را بررسی و در صورت نیاز دستگیره را تعمیر کنید.

جهت درخواست تعمیرات لباسشویی در همدان میتوانید با شماره 08138244444 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5