تلفن:

08138251188 - 09181117805

نکاتی برای شستن لباس با آب سرد

نکاتی برای شستن لباس با آب سرد
نکات و حقه‌های شست‌وشوی کثیف‌ترین لباس‌ها در آب سرد. لباس‌های کثیف فقط در آب گرم یا داغ تمیز می‌شوند، درست است؟ خیر! تاریخ مصرف آن افسانه به‌پایان رسید. پیشرفت‌های فنی که در ماشین‌های لباسشویی و شوینده‌ها صورت گرفته بیان می‌کنند که شست‌وشو با آب سرد انتخاب بسیار مؤثری برای لباسهایتان است. این روش هم برای لباس‌ها مفیدتر است و هم به محیط‌زیست آسیب نمی‌رساند.
فرایند کار چگونه است؟
مواد پاک کننده جدید آنزیم هایی دارند که می توانند در آب 60 درجه به خوبی موثر باشند. اگر آب بیش از حد گرم باشد (بالای 75 درجه) ممکن است مواد شوینده قدرت پاک کنندگی کمتری نشان دهند.
بسیاری از مواد شوینده جدید در آب سرد به خوبی کار می کنند، اما برخی از مواد شوینده مخصوص آب سرد هستند. این گونه شوینده ها برای لباس های ورزشی با الیاف مصنوعی بسیار مناسب هستند.

برخی از مدل های ماشین لباسشویی جدید، به صورت خودکار مقداری آب گرم را برای کمک به قدرت پاک کنندگی مواد شوینده اضافه می کنند.
چگونگی از بین بردن لکه و بو
آب سرد برای تمیز کردن پارچه های ظریف و لباس های با رنگ تیره یا روشن که لکه خون بر روی آن ها وجود داشته باشد بسیار موثر است.
“همیشه از آب سرد برای از بین بردن لکه های پروتئینی مانند عرق و خون استفاده کنید. آب داغ می تواند این گونه لکه ها را روی پارچه تثبیت کند و همچنین باعث شود پارچه چروک و یا جمع شود.”
راز تمیز کردن لباس های تمرینات ورزشی عرقی که از الیاف مصنوعی تولید شده اند، چیست؟
لباس هایی که از الیاف مصنوعی تولید شده اند، معمولا بعد از استفاده بوی عرق می گیرند. (در لباس های ورزشی معمولا از الیاف مصنوعی استفاده می شود.)
قبل از شستشوی این گونه لباس ها، آن ها را در آب سرد قرار دهید و از این طریق بوی بد آن ها از بین می رود.
در مواردی که لباس بخاطر عرق زیاد خیس شده است، قبل از شستشو آن ها را در آب سرد قرار دهید و بعد آن ها را با آب 130 درجه یا بالاتر بشویید، سپس مجددا آن ها را در آب سرد بشویید. این کار باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و چروک شدن کمتر لباس ها می شود و مانع از تثبیت لکه ها بر روی لباس می شود.
شستشو با آب سرد مساوی با صرفه جویی در مصرف انرژی
حدود 90 درصد از انرژی مصرفی ماشین لباسشویی، هنگام استفاده از آب گرم برای شستشو است؛ بنابراین می توانید با شستن لباس ها با استفاده از آب سرد، به صرفه جویی در هزینه های خود کمک کنید.
سعی کنید تنها زمانی از آب گرم استفاده کنید که برای مثال فردی از اعضای خانواده بیمار است و بیماری او واگیردار است. در این موارد ممکن است بخواهید برای ضدعفونی کردن، پوشاک کثیف او را با آب گرم بشویید.
بسیاری از لباسشویی های جدید یک فرایند ضد عفونی کننده دارند که دمای آب را به اندازه کافی برای از بین بردن میکروب ها بالا می برند.
جهت درخواست تعمیرات لباسشویی  انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.

جهت تعمیرات لباسشویی  در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5