تلفن:

08138251188 - 09181117805

علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر
می خواهیم بدانیم چرا مایکروفر در حین کار کردن پس از چند ثانیه خاموش می شود ؟ این مشکلی است که مشخصا به طور عمومی توسط مشتریان مطرح میگردد علت خاموش شدن ناگهانی ماکروفر به طور ساده به چندین مورد خلاصه شده که از مهم ترین آن ها نوسانات برق که دلیل آسیب به برد و خرابی کلیدهای درب مایکروویو که باعث پریدن فیوز منزل میگردد با بستن درب یا آغاز برنامه طبخ و گرم کردن اتفاق می افتد در ادامه به مواردی می پردازیم که این مشکل را به طور کامل عیب یابی میکنیم و تا حد زیادی پس از وقوع این مجدد این اتفاق برای مایکروفر و سولاردام جلوگیری کنیم.
دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی ماکروفر در هنگام کار
کاربران بسیاری در بخش پرسش و پاسخ آی پی امداد از کارشناسان ما علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر را دی حین کار جویا شده اند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا یک مقاله جامع و کاربردی در این زمینه تدوین کرده و از 0 تا 100 دلایل خاموش شدن مایکروفر حین کار را برای شما عزیزان شرح داده ایم. خاموشی ماکروفر به صورت ناگهانی دلایل بسیاری دارد؛ از جمله:

اشکال در میکروسوییچ درب
خرابی ترانس های ولتاژ
اشکال در برد اصلی
اشکال در هواکش ماکروفر
مشکلات رطوبتی در مایکروفر
علت های خاموش شدن ماکروفر را به ترتیب رایج بودن بیان می‌کنیم:
خرابی میکروسوئیچ درب ماکروفر
میکروسوئیچ ماکروفر
یکی از علت هایی که درمورد خاموش شدن ماکروفر زیاد گزارش می‌شود، سوختگی یا آسیب دیدگی هر کدام از 4 میکروسوئیچ مایکروفر است. اگر یک میکروسوئیچ هنگام کار کردن مایکروویو و سولاردم، به برد پیغام باز بودن درب دستگاه را برساند، ماکروفر خاموش می‌شود یعنی تشخیص اشتباه باز یا بسته بودن درب دستگاه باعث خاموش شدن ماکروفر می‌شود. قوس، آسیب یا سوختگی میکروسوئیچ ماکروفر باعث خاموش شدن آن پس از چند ثانیه می‌شود. بهترین راه برای تست عملکرد این قطعه، استفاده از مولتی متر است. میکروسوئیچ درب مایکروفر در صورت خرابی، باید تعویض شود.
خرابی ترانس های ولتاژ مایکروفر
ترانس های ولتاژ از مجموعه قطعاتی در مایکروفر است که ولتاژ برق ورودی به دستگاه را بالا می‌برد. بنابراین خرابی این قطعه باعث نرسیدن ولتاژ ورودی ماکروفر به اندازه استاندارد و خاموش شدن ماکروفر پس از چند ثانیه می‌شود. حل این مسئله نیازمند تست ترانس و و در صورت لزوم تعویض آن است که بهتر است توسط تعمیرکار متخصص ماکروفر انجام شود.
 اشکال در ترموستات ماکروفر
ترموستات در ماکروفر و سولاردم، تنظیم دما را انجام می‌دهد. در صورتی که ترموستات خراب شده باشد، دمای مایکروویو از حالت نرمال، بیشتر یا کمتر می‌شود در نتیجه جریان دستگاه قطع و ماکروفر خاموش می‌شود.
خرابی صفحه کلید یا کنترل پنل ماکروفر
صفحه نمایش ماکروفر
اگر صفحه نمایش مایکروویو شما خاموش/روشن می‌شود، احتمالا دچار اشکالی شده است. اختلال در صفحه نمایش دیجیتال می‌تواند باعث خاموش شدن ماکروفر شود. بعد از بررسی موارد قبل، صفحه نمایش دیجیتال و اتصالات آن را چک کنید. اگر این مورد علت خاموش شدن ماکروفر شما باشد، احتمالا باید صفحه نمایش لمسی ماکروفر خود را تعویض کنید.
 خرابی محافظ حرارتی ماکروفر
محافظ حرارتی در جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دمای ماکروفر کاربرد دارد. اگر این قسمت آسیب ببیند، حرارت مایکروفر اشتباه تشخیص داده می‌شود و ماکروفر خاموش می‌شود.
مسدود شدن هواکش ماکروفر
هواکش مایکروفر ممکن است در گذر زمان آلوده شود و روی آن را خرده های غذا، چربی، دوده و خاک بپوشاند. نهایتا مسدود شدن هواکش می‌تواند باعث خاموش شدن ماکروویو شود. پیشنهاد می‌کنیم با یک پارچه مرطوب آغشته به کف، به آرامی هواکش ماکروویو و سولاردم خود را تمیز کنید.
مشکلات فن ماکروفر
فن ماکروفر
در بررسی علت های خاموش شدن ناگهانی ماکروفر، فن نیز چک می‌شود. با روشن شدن ماکروفر، فن دستگاه هم به کار می‌افتد. اگر فن ماکروفر خراب شده باشد و همزمان با فعالیت دستگاه کار نکند، ماکروفر خاموش می‌شود. در این صورت فن باید تعمیر یا تعویض شود.
 اشکال در برد ماکروفر
اصلی‌ترین قسمت ماکروفر، برد آن است. هر گونه اختلال در برد سولاردام یا ماکروفر می‌تواند باعث ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه شود. بنابراین بهتر است با بررسی برد مایکروفر، مطمئن شویم که علت خاموش شدن ماکروفر، برد آن نیست. قطعه برد بسیار حساس است و هر گونه خطا در انجام تعمیرات برد می‌تواند منجر به هزینه های گزاف مالی شود بنابراین برد باید توسط تکنسین ماکروفر تعمیر یا تعویض شود.
مشکلات فنی مایکروفر
مواردی که ذکر شد رایج‌ترین علت های خاموش شدن ماکروفرهای ویرپول، کنوود، سامسونگ، ال جی، پاناسونیک، اسنوا و دیگر برندها بودند. به غیر از 8 علتی که ذکر شد، برخی مسائل فنی مانند سوختن دیودها و… نیز می‌توانند باعث شوند که ماکروفر پس از روشن شدن و کار کردن، پس از چند ثانیه یا چند دقیقه خاموش شود.

همدان سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات ماکروفر در همدان
جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره 09181117805 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5