تلفن:

08138251188 - 09181117805

علت ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش

علت ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش

امروزه ماشین ظرفشویی به یکی از محبوب ترین لوازم خانگی تبدیل شده است، چرا که بعد از خوردن یک وعده غذای سنگین، زحمت کار خسته کننده شستن ظروف را میکشد. اما استفاده از این وسیله ارزشمند نیاز به مراقبت و نگهداری نیز دارد. ممکن است ماشین ظرفشویی شما به هر دلیلی دچار مشکل شده و درست کار نکند. در این مقاله  قصد داریم درباره کد خطا یا ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش صحبت کنیم و توضیح دهیم وقتی نمایشگر ماشین ظرفشویی بوش ارور E15 را نشان می دهد، چه اتفاقی افتاده است و رفع خطای e15 ظرفشویی بوش چگونه است؟

علت ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش

علت ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش
 

 

علامت شیر آب در ماشین ظرفشویی بوش چه معنایی دارد؟
بسیاری از افراد در خصوص اینکه علامت شیر آب در ماشین ظرفشویی بوش آنها بر روی نمایشگر ظاهر شده است، از ما سوال می کنند. علت نمایش علامت شیر آب چیست و آیا این علامت به معنای خطا یا ارور است یا خیر؟

به طور کلی هنگامی که علامت شیر آب بر روی ظرفشویی بوش شما نشان داده می شود، یعنی ایرادی در سیستم در خصوص ورود و خروج آب به وجود آمده است. بنابراین در چندین مورد که مشکل دستگاه به ورود یا خروج آب مربوط است، علامت شیر آب می تواند نمایان شود که یکی از این موارد، بروز خطای e15 ظرفشویی بوش است. از سایر مشکلاتی که می تواند روشن شدن علامت شیر آب در ظرفشویی بوش را موجب شود می توان به آبگیری نکردن ظرفشویی، آبریزش یا نشتی ظرفشویی و… اشاره کرد. در هر مورد با برطرف کردن مشکل اصلی پیش آمده، علامت شیر آب نیز خاموش می شود.

علت بروز خطا یا ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش چیست و چه مفهومی دارد؟
ارور E15 یکی از شایع ترین خطاهای ماشین ظرفشویی بوش می باشد. در حقیقت کد ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش به معنی این است که احتمالاً ظرفشویی نشتی بسیار کمی داشته که منجر به جمع شدن آب در سینی پایین دستگاه شده است. هنگامی که آب در سینی زیر ظرفشویی بوش جمع می شود، شناور Styrofoam در زیر دستگاه باعث می شود میکرو سوئیچ فعال شده و ورودی آب را ببندد و این امر منجر به نمایش ارور E15 می شود. منابع آموزشی زیادی وجود دارند که پیشنهاد می دهند برای برطرف کردن ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش، دوشاخه دستگاه را از پریز برق جدا کنید، سپس ماشین ظرفشویی را با زاویه 45 درجه کج کنید، در همان حال هم دکمه پاور دستگاه را برای پاک کردن ارور فشار دهید.

توجه کنید که کج کردن دستگاه و تخلیه آب جمع شده در سینی آن و تنظیم مجدد شناور، مشکل ماشین ظرفشویی شما را واقعاً برطرف نمی کند و این کار یک راه حل موقتی است. اگر به دنبال یک راه حل واقعی هستید بهتر است بدانید که ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش ممکن است به خاطر هر یک از دلایل زیر رخ دهد:

انسداد سیستم تخلیه (فیلتر، شیلنگ، فاضلاب)
فرسوده شدن یا کم فشار شدن نازل ها
مشکل در آب پاش ماشین ظرفشویی بوش
تمیز کردن فیلتر، جایگزین کردن شلنگ تخلیه انشعابات لوله ها
مسدود شدن فیلتر به دلیل باقی ماندن مواد غذایی در آن نیز می تواند علت ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش شما باشد. بنابراین باید این فیلتر تمیز شود. فیلتر ماشین ظرفشویی در پایین دستگاه قرار دارد. می توانید از دفترچه راهنمای ظرفشویی بوش خود برای پیدا کردن آن کمک بگیرید. برای دسترسی به فیلتر باید درب ماشین ظرفشویی را باز کنید، سبد ظروف ظرفشویی را بیرون بکشید و سپس درپوش کف ظرفشویی را بچرخانید تا بتوانید به فیلتر دسترسی پیدا کنید. فیلتر را بیرون بیاورید، آن را به خوبی با آب بشویید و مجدداً در جای خود قرار دهید. خیلی از مواقع هم دلیل بروز ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش به خاطر پوسیده شدن لوله ها و شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی است که باید توسط تکنسین متخصص به درستی جایگزین شود.

سنسور نشتی و آبپاش ظرفشویی
در موارد نادری نیز علت بروز ارور E15 بوش درست عمل نکردن سنسور نشتی و یا آبپاش های ماشین ظرفشویی است و از آنجایی که این موارد فنی هستند، حتما باید دستگاه شما توسط کارشناس متخصص بوش عیب یابی شده و قطعات معیوب در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شوند.

جهت درخواست تعمیرات ظرفشویی بوش در همدان با شماره 08138251188 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5