تلفن:

08138251188 - 09181117805

ارور یخچال فریزر امرسان

ارور یخچال فریزر امرسان
یخچال دستگاهی خنک‌کننده است که برای خنک نگه‌داشتن غذا، دارو و برای نگهداری موادی که فاسدشدنی هستند استفاده می‌شود که با سازوکاری که باعث انتقال گرما به بیرون از محفظه دستگاه می‌شود مواد را خنک می‌کند. از دیرباز تاکنون یخچال فریزرها تغییرات زیادی داشته‌اند و محققین با تجارب علمی توانستند یخچال فریزرهای جدیدی تولید کنند که امروزه در فروشگاه‌های لوازم‌خانگی عرضه می‌شوند و انواع مختلفی دارند. در یخچال فریزرهای امروزی از اجزایی استفاده‌شده که بتوانند مواد غذایی را حفظ و نگهداری کنند. اگر هرکدام از این اجزا خراب شود یا عیب و ایرادی پیدا کند، دیگر فرآیند خنک کردن مواد امکان‌پذیر نیست.

انواع یخچال فریزر بر اساس کاربرد و مدل:
یخچال فریزر دوقلو
یخچال فریزر با فریزر پایین
یخچال فریزر با فریزر بالا
یخچال فریزرهایی که در آزمایشگاه استفاده می‌شوند.
رفع اشکال یخچال فریزر امرسان
وقتی یخچال فریزر شما خراب می‌شود اگر اطلاعات کافی در مورد عیب‌یابی دستگاهتان داشته باشید می‌توانید آن را در منزل و بدون مراجعه به تعمیرکار حل کنید چراکه بعضی از ایرادات یخچال امرسان به‌راحتی با داشتن تعدادی ابزارآلات در خانه و نگاهی به دفترچه راهنمای یخچالتان حل می‌شود اما بعضی از اشکالات در یخچال به علت فنی بودن و حساس بودن قطعات داخلی یخچال نیاز به تعمیر اساسی و مراجعه به کارشناسان و تعمیرکاران خبره دارد.
کد خطا یا ارور CO یخچال فریزر امرسان
این ارور مربوط به کمپرسور و یا فن دستگاه است. کمپرسور و فن را بررسی کنید. همچنین اتصالات آن ها را نیز بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعویض فن یا کمپرسور باشد. همچنین احتمال دارد خرابی از برد الکترونیکی دستگاه باشد.
کد خطا یا ارور DA یخچال فریزر امرسان
این خطا به مشکل دمپر اشاره می کند. ممکن است دمپر یا اتصالات آن و یا هیتر دمپر ایراد داشته باشند. مقدار مقاومت هیتر دمپر را اندازه گیری کنید و در صورت تشخیص معیوب بودن آن، تعویض نمایید. ممکن است دمپر گیر کرده باشد و یا نیاز به تعویض داشته باشد. در انتها برد الکترونیکی را نیز بررسی نمایید.
کد خطا یا ارور DS یا D5 یخچال فریزر امرسان
ارور d5 یخچال امرسان که ds نیز شناخته می شود، به اشکال سنسور دیفراست اشاره دارد. مقدار مقاومت سنسور را چک کنید. اتصالات و سیم های ارتباطی نیز چک شوند. ممکن است نیاز به تعویض سنسور دیفراست باشد. اگر هیچ یک از این موارد نبودند، برد دستگاه را چک کنید.
کد خطا یا ارور CD یخچال فریزر امرسان
این خطا در مدل های مختلف، متفاوت است. در برخی از مدلها به ایراد کمپرسور و فن دستگاه و اتصالات مربوط به این قطعات مربوط است. افت ولتاژ و ضعف در عملکرد کمپرسور از دلایل بروز خطا می باشند.
در برخی دیگر از مدلهای یخچال فریزرهای امرسان، خطای cd به اشکال دمپر یا فن مربوط می شود. معمولا هیتر دمپر و فن باید بررسی شوند. در صورت سالم بودن، ایراد از مدار برد دستگاه خواهد بود.
کد خطا یا ارور LA یخچال فریزر امرسان
ارور la در یخچال فریزر امرسان مربوطه به اشکال لامپ دستگاه و اجزاء و اتصالات مرتبط با لامپ یخچال است.
کد خطا یا ارور HE یخچال فریزر امرسان
بروز این خطا به اشکال در هیتر و المنت گرمایشی یخچال مربوط می گردد. افت ولتاژ و ضعف در عملکرد هیتر موجب بروز خطا می شوند. هیتر و سیم کشی های مربوطه را بررسی نمایید. در صورت سالم بودن، احتمالا برد دستگاه ایراد دارد.
کد خطا یا ارور FA یخچال فریزر امرسان
این پیغام خطا زمانی ظاهر می شود که ایرادی در فن و اجزای مربوطه باشد. سیم کشی ها و اتصالات فن و خود آن را بررسی نمایید. مقاومت فن را نیز اندازه گیری کنید. در صورت نیاز فن را تعویض کنید.
کد خطا یا ارور RD یخچال فریزر امرسان
نمایش ارور rd یخچال امرسان به خطای سوئیچ مگنت یا دمپر اشاره می کند. هر دو مورد را بررسی کرده و در صورت سالم بودن به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید. توصیه می شود برای اینکار با تعمیرکار یخچال امرسان تماس بگیرید.
کد خطا یا ارور FC یخچال فریزر امرسان
این ارور به سنسور داخلی فریزر مربوط است. ممکن است سنسور سوخته یا خراب شده باشد که می بایست تعویض گردد. ابتدا مقاومت سنسور را اندازه گیری کنید. همچنین سیم های ارتباطی و اتصالات را بررسی نمایید. در صورتی که تمامی موارد سالم بودند، ممکن است خرابی برد دستگاه دلیل بروز ارور باشد.
سیم‌های ارتباطی مربوط به سنسور
قبل از اینکه در مورد کدهای خطا و ارورها صحبت کنیم، بهتر است سیم‌های مربوط به سنسور را بشناسیم و با آن‌ها آشنا شویم. در سنسور یخچال امرسان سیم‌هایی به رنگ آبی، صورتی، قرمز، قهوه‌ای، زرد و نارنجی وجود دارد که هر رنگ مربوط به یک بخش از یخچال می‌باشد و وظیفه مربوط به خود را دارد. سیم قهوه‌ای، سیم مشترک است و در مواقعی که نیاز به گرفتن مقاومت سنسور از روی برد است به‌عنوان سیم پایه مورداستفاده قرار می‌گیرد. سیم آبی مربوط به سنسور فریزر یا جایخی، سیم صورتی مربوط به سنسور دیفراست، سیم قرمز کلید لامپ، سیم زرد مربوط به سنسور یخچال است و سیم نارنجی کلید مگنتی که جزئی از دمپر است را نشان می‌دهد.
جهت درخواست تعمیرات یخچال فریزر امرسان در همدان با شماره 09181117805 و یا 08138244444 تماس حاصل فرمایید.
ادرس: همدان،میدان شریعتی ،خیابان پاسدارن ،بعد از تقاطع جوادیه نرسیده به مسجد زینبیه روبه روی حمام صفا

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5