تلفن:

08138251188 - 09181117805

خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ
 کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ   به شما این کمک را میکند تا با استفاده از این کد ها، نوع مشکل خطا های پیش آمده برای شما مشخص شود. نمایان شدن اعداد یا حروف به معنی آن است که اشتباهی در فرمان ماشین لباسشویی رخ داده است. البته که نمیتوانید دستورالعمل کلی برای لباسشویی خود پیدا کنید ممکن است بعضی موارد عیب یابی ساده باشد که در آن صورت خودتان میتوانید بدون اینکه با سرویس تماس برقرار کنید آن را درست کنید. عیب یابی تمامی این کد خطاها در کلاس آموزش تعمیرات لوازم خانگی به طور مفصل بیان خواهد شد.
مشکلات آبگیری لباسشویی سامسونگ

خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکلات مرتبط با آبگیری لباسشویی های سامسونگ را می توان به 3 مشکل زیر تقسیم نمود:
• لباسشویی سامسونگ آبگیری نمی کند یا کند است؛
• لباسشویی سامسونگ آبگیری می کند اما متوقف نمی شود؛
• لباسشویی سامسونگ همزمان با آبگیری در حال تخلیه می باشد.
دلایل بروز مشکل و اجزائی که باید بررسی شوند، عبارتند از:
تعمیر لباسشویی سامسونگ در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
درخواست تعمیر لباسشویی سامسونگ انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.
1- شیر ورودی آب
2- سوئیچ فشار
3- تایمر لباسشویی
4- قفل درب لباسشویی
5- فشار کم آب در شیلنگ ورودی به لباسشویی سامسونگ
نحوه عیب یابی: ممکن است درب لباسشویی به خوبی بسته نشده و به این دلیل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ اتفاق می افتد. ممکن است ایراد از سوئیچ فشار باشد. سوئیچ فشار میزان مناسب سطح آب در دستگاه را تعیین می کند. لذا در صورت خراب بودن آن، مقدار آب در دستگاه می تواند بیش از حد شده و از لباسشویی سرریز کند. سوئیچ فشاری توسط تایمر لباسشویی یا برد کنترل الکترونیکی دستور می گیرد. بنابراین ممکن است ایراد از برد یا تایمر باشد.
یکی از قطعاتی که بیشترین سهم را در مشکلات مربوط به آبگیری لباسشویی سامسونگ دارد، شیر ورودی آب یا شیر برقی است. علت نیامدن آب داخل لباسشویی و یا علت عدم توقف در آبگیری لباسشویی سامسونگ، می تواند خراب بودن این شیر باشد. در صورتی که اجزای گفته شده معیوب باشند باید تعویض گردند. توصیه می کنیم با تعمیرکار متخصص لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.
 توقف لباسشویی سامسونگ یا خاموش شدن آن
توقف ماشین لباسشویی سامسونگ و کار نکردن آن می تواند بصورت های مختلفی روی داده و نیز دلایل متفاوتی داشته باشد.
کد خطاهای ماشین لباس شویی سامسونگ
عیب یابی کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ به شما کمک میکند تا آنها را رمز گشایی کرده و یک تصمیم آگاهانه بگیرید. چنانچه لباسشویی سامسونگ شروع به اعلام کد خطا کند، مطالب زیر به خوبی خطاها را رمز گشایی میکند.
کدهای دستور خطا در لباسشویی سامسونگ به شرح موارد زیر است:
• کد خطای LO و یا FL که باعث بوجود آمدن خطا در قفل درب لباسشویی میشود که مراحل زیر را برای درست کرد باید انجام داد.
– هنگامی که گردش لباسشویی کامل شد اگر موفق به باز کردن درب آن بعد از هفت مرتبه تلاش نشدید، شما کد LO یا FL را دریافت کرده اید. در ابتدا لباسشویی را از برق جدا کرده وقفل درب را ببندید.
– در صورت نیاز سوییچ کرده و درب را محکم فشار دهید. اعمال فشار برای باز کردن درب ممکن است قفل را دچار مشکل کند. هرچند، تعویض ساده است و از تماس گرفتن با متخصصان فنی مقدارکمی گران تر میباشد.
• کد خطای ds در لباسشویی باعث میشود که درب آن قفل نشود.
– اگر لباسشویی شروع به کار نکند و پیغام ds را مشاهده نمایید، درب لباسشویی باز است و قفل آن ناکارآمد میباشد. برای بررسی کردن قفل درب، از حالت آزمون تشخیص استفاده کنید.
– Assembly را کلیک کنید. اگر نشان داد که “درب معیوب است”، به حالت قبل برگردانید.
• کد خطای dc در لباسشویی باعث میشود که عملکرد آن نا متوازن شود.
– کد dc به این معنا است که در آخرین چرخش، عملکردی به صورت نامتوازن مشاهده شود. زمانی که نامتوازن است و این کد مشاهده میشود دیگ نباید بیشتر از 150 rpm بچرخد. گردش را متوقف کرده و یا اجازه بدهید که به پایان برسد. عملکرد را مجدد اجرا کرده و منتظر بمانید. اگر این کار مشکل را حل نکرد، امکان دارد که سیستم توقف دچار مشکل شده باشد. بررسی شود که در نواحی دیواره ها و درزها ذرات پلاستیکی روی زمینه داخلی لباسشویی قرار نگرفته باشد.
• دستورخطای SudF70، در لباسشویی به دلیل مقدار زیاد از حد کف نمایان میشود.
-از یک پاک کننده عادی استفاده کنید اگر بیشتر از کفایت پاک کننده استفاده کنید ممکن است کف بیش از اندازه تولید کند. این موضوع باعث میشود که مدت چرخش طولانی شود، لباس هایتان چرک و بد بو شود و لباسشویی شما را بد بو کند. اجازه دهید که کف ها ته نشین شوند و در لباس شویی بچرخد. مجددا لباسشویی را روشن کرده ولی این بار بدون اینکه از پاک کننده برای تمیز کردن لباسشویی خود استفاده کنید.
• اعلام کد خطای IE در لباسشویی باعث میشود تا سنسور میزان سطح آب دچار مشکل شود.
– در ابتدا، لباسشویی را از برق جدا کرده و سیم برق اتصال به سنسور سطح آب و برد کنترل اصلی را بررسی کنید. بعد از اینکه لباسشویی را به برق متصل کردید، اگر کد خطای IE همچنان مشاهده شد سنسور سطح آب باید تعویض شود.
• چنانچه کد خطای nF در لباس شویی مشاهده شود برنامه پر کردن آب دچار مشکل میشود.
– اگرپر کردن آب لباسشویی 40 دقیقه یا بیشتر زمان ببرد و یا اینکه سطح آب بعد از 6 دقیقه تغییری نکند، این کد آشکار میشود. شیر منبع آب در پشت لباسشویی بررسی شود که کاملا باز باشد و دچار پیچ خوردگی نشده باشد. لوله ها ممکن است به خاطر اینکه بدون محافظ در دمای پایینی قرار گرفته باشد، یخ بزند. به نظر میرسد که اگر ورودی آب پر باشد دریچه دچار مشکل خواهد شد. که باید تعویض شوند.
• کد خطای LE در لباس شویی باعث سطح آب اندک در طی چرخش آن میشود.
– افت سطح آب میتواند به دلیل وجود نشتی در دیگ لباسشویی و یا نصب نادرست مجراهای تخلیه که میتواند به علت بیرون افتادن لوله خرطومی از لباسشویی باشد.
• کد خطای OE در لباس شویی باعث لبریز شدگی یا بالا رفتن سطح آب شود.
– لباسشویی که بیش از حد پر شده است، عمدتا به خاطر دریچه ورود آب میباشد که به درستی جریان آب بسته نشده است. در این صورت دریچه ورودی آب باید تعویض شود.
• کد خطای nF1 در لباس شویی زمانی اعلام میشود که مجراهای آب سرد و گرم برعکس شده باشند.
– شلنگ های پر کننده آب گرم و سرد را که در پشت لباسشویی واقع شده اند به درستی متصل کنید.
• کد خطای tE به این دلیل اعلام میشود که دمای آب خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد.
– حالت آزمایش تشخیص را اجرا کنید تا دمای آب توسط حسگر برد کنترل بررسی شود. اگر دمای فعلی به طور قابل ملاحظه ای متفاوت بود، سنسور دما و یا ترمیستور باید تعویض گردد.
• کد خطای nd زمانی ظاهر میشودآب تخلیه نشود.
– اگر لباس شویی تا 15 دقیقه نتواند آب را تخلیه کند، دریچه پر کننده لباس شویی و شلنگ را به جهت مشاهده مسدود شدگی و یا وجود مانع بررسی کنید. چنانچه پمپ معیوب و یا آسیب دیده باشد، آن را تعویض نماید.
• کد E2 هنگامی که کلید روی برد کنترل گیرکند، اعلام میشود.
– با نیروی ملایمی سعی بر آزاد کردن کلید شود. اگر نتوانستید کلید را آزاد سازید، برد واسط کنترل کاربر(برد کنترل sub-PCB نیز نامیده میشود) را تعویض نمایید.
• کد خطای 3E زمانی که از دورسنج گرداننده موتور هیچ سیگنال و یا علامتی بروز نکند، اعلام میشود.
– لباسشویی را از برق جدا کنید.
– اتصالات تسمه سیم در گرداننده موتور و برد کنترل الکتریکی چک شود. اگر اتصالات سیم کشی درست باشند ، گرداننده موتور(محرک موتور) و یا دورسنج نیاز به تعویض دارد.
• کد خطای 2E زمانی بروز میکند که برد کنترل داخلی دچار آسیب شده باشند.
– لباسشویی را به مدت 5 دقیقه برای راه اندازی مجدد برد الکتریکی قطع کنید.
– مجددا آن را به برق متصل کنید.
– اگر کد دوباره نشان داده شد، برد کنترل الکتریکی را تعویض نمایدد.
• کد خطای AE به خاطر خطا در اتصالات بین PCB اصلی و Sub PCB در پنل کنترل ایجاد میشود
– سیم تسمه های برد کنترل PCB در پنل کنترل بررسی شود. اگر اتصالات سیمی درست بودند، یکی یا هردو برد کنترل را تعویض نمایید.
• کد خطای SF زمانی که PCB اصلی دچار خطا شود اعلام میشود.
– لباسشویی را به مدت 5 دقیقه برای راه اندازی مجدد برد کنترل الکتریکی قطع کنید.
– لباسشویی را مجددا وصل کنید. چنانچه کد مذکورمجددا ظاهر شد، برد کنترل را تعوض کنید.
• کد خطای Hr زمانی که رله گرم کننده خراب شود نشان میدهد.
– رله گرم کننده بخشی از از PCB برد کنترل اصلی است. لباسشویی را به مدت 5 دقیقه از برق برای راه اندازی مجدد قطع کنید. مجددا لباسشویی را به برق وصل کنید. اگر کد مذکور مجددا نمایان شد، PCB برد کنترل را تعویض نمایید.
تعمیر لباسشویی سامسونگ در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
درخواست تعمیر لباسشویی سامسونگ انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.
روشن نشدن لباسشویی سامسونگ
روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و علت کار نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیوفتد. برخی از این دلایل شاید ساده بوده و امکان رفع مشکل توسط خود شما نیز باشد، اما برخی دیگر، دلایل پیچیده ای هستند که نیاز به بررسی تکنسین متخصص لباسشویی دارند.
نحوه عیب یابی: پیش از هر چیز، از رسیدن برق به دستگاه مطمئن شوید. ممکن است اشکال از کنتور برق منزل تان باشد. موارد دیگری که باید بررسی شوند عبارتند از:
• موتور لباسشویی: اگر موتور لباسشویی سامسونگ شما بیش از حد گرم شود، خاموش شده و اجازه می دهد تا خنک شود. این اتفاق معمولی است اما اگر موتور دستگاه شما اغلب داغ کرده و خاموش می شود، حتما باید توسط متخصص بررسی شود.
• سوئیچ درب: لباسشویی های سامسونگ طوری طراحی شده اند که در صورت باز بودن درب، روشن نمی شوند. اگر سوئیچ درب خراب است، لباسشویی سامسونگ روشن نمی شود و شروع به کار نخواهد کرد.
• سوئیچ استارت: گاهی اوقات علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ، نرسیدن برق به سوئیچ استارت است. این اشکال باید توسط تکنسین فنی بررسی شود.
• تایمر لباسشویی: در برخی از مدل های لباسشویی که سوئیچ استارت بخشی از تایمر می باشد، لازم است تا ولوم تایمر را بررسی کنید.
• برد کنترل اصلی: برد لباسشویی سامسونگ، تمامی اجزاء از جمله موتور را کنترل می کند. در صورتی که برد معیوب باشد، دستور لازم برای شروع کار موتور یا سایر اجزاء صادر نمی شود. عیب یابی برد کنترلی لباسشویی سامسونگ، کاری تخصصی بوده و باید توسط متخصص تعمیر لباسشویی انجام شود.
بسته نشدن درب لباسشویی سامسونگ
قفل نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ نیز یکی دیگر از عیب های رایج ماشین های لباسشویی سامسونگ است. سیستم قفل درب لباسشویی از چندین جزء مختلف تشکیل شده است. ایراد هر یک از این اجزاء، می تواند در کارکرد کلی سیستم قفل درب اختلال ایجاد کرده و موجب بسته نشدن یا قفل نشدن درب لباسشویی گردد.
معمولا خرابی میکروسوئیچ درب دلیل بسته نشدن آن است. با این حال اجزاء دیگری نیز می توانند در بروز مشکل سهیم باشند:
• قفل درب
• زبانه درب
• سیم کشی سیستم قفل درب
تعمیر لباسشویی سامسونگ در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
درخواست تعمیر لباسشویی سامسونگ انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5