تلفن:

08138251188 - 09181117805

نحوه تراز ماشین لباسشویی

نحوه تراز ماشین لباسشویی
وجود یک ماشین لباسشویی با لرزش بالا که با سر و صدای زیاد و تق تق کردن بر روی کفپوش، به خصوص در هنگام چرخش سریع سیکل شست و شو، موجب سلب آسایش می گردد، بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده است. زمانی که ماشین لباسشویی با شدت تکان خورده و لرزش دارد، اجزای داخلی در معرض آسیب قرار می گیرند و همچنین صدماتی نیز ممکن است به نواحی اطراف چون دیوار و سطح زیرین دستگاه وارد شود.
در این مقاله از همدان سرویس  قصد داریم تا نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی را گام به گام آموزش دهیم.
از این آموزش برای تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش و… خود استفاده کنید. همچنین، در صورتی که از تراز بودن ماشین لباسشویی خود اطمینان دارید اما همچنان ماشین لباسشویی شما لرزش بالایی دارد، ممکن است دلایل جدی تری سبب این امر شده باشند. در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید.

آموزش نحوه تراز ماشین لباسشویی

بررسی تراز بودن یا نبودن ماشین لباسشویی
در واقع عدم تراز بودن زمین تاثیر بسیاری بر روی لرزیدن ماشین لباسشویی می گذارد. نخستین قدم این است که تراز بودن ماشین لباسشویی را کنترل کنید. برای این کار:
بر روی ماشین لباسشویی یک دستگاه تراز قرار دهید تا ببینید چه مقدار تراز احتیاج دارد.
در صورتی که حباب ها در مرکز قرار بگیرند، نحوه قرارگیری ماشین لباسشویی درست می باشد.
قرار گرفتن حباب ها در اطراف لوله به معنای درست قرار نگرفتن ماشین لباسشویی است که باید آن را اصلاح کنید، جهت انجام این کار لازم است مراحل زیر را دنبال کنید.
می توانید از ابزار تراز نجاری و یا نرم افزارهای مشابه بر روی گوشی خود استفاده نمایید.
اگر این ابزار را در اختیار ندارید، دستگاه را بر روی یک تخته قرار دهید.
ابزار دلخواه را بر روی دستگاه قرار داده و حباب داخل لوله را دنبال کنید.
ابتدا از چپ به راست و سپس از جلو به عقب دستگاه را جهت همسطح بودن با زمین و تراز بودن بررسی نمایید.
باز کردن پیچ ترنسیت برای تراز کردن لباسشویی
اگر لباسشویی را تازه خریداری کرده اید حتما:
نحوه تراز ماشین لباسشویی
پیچ ترنسلیت را از پشت آن باز کنید.
این پیچ یا بست ها برای جلوگیری از حرکت کردن دیگ لباسشویی در هنگام حمل و نقل تعبیه شده اند.
توجه : باز نکردن پیچ ترنسلیت لرزش ماشین لباسشویی را در پی دارد.
محکم کردن لگن برای تراز کردن لباسشویی
اگر ماشین لباسشویی مدت زیادی است که از حالت تراز خارج شده، احتمالا لگن آن شل شده است. اگر پایه‌های ماشین لباسشویی را به حالت اولیه برگردانده‌اید ، احتمال دارد که دستگاه تکان خورده و حرکت کند. برای تراز کردن ماشین لباسشویی شما باید کنترل کنید که لگن آن محکم باشد. اگر لگن مقداری شل باشد، آن را محکم نمایید.
باز کردن ضامن قفل پایه برای تراز کردن لباسشویی
معمولا در اکثر مدل های ماشین لباسشویی، دو پایه‌ی قرار گرفته در جلوی دستگاه به صورت پیچ شدن قابل تنظیم اند و می توان آنها را بالا و پایین نمود.
قبل از انجام این کار ضامنی که موجب تغییر در ارتفاع و پیچ نمودن پایه ها می باشد را باز نمایید.
تنظیم پایه های جلویی لباسشویی جهت تراز کردن
دو پایه جلویی ماشین لباسشویی از یک مکانیزم ترازبندی به همراه یک قفل برخوردار می باشند.
در تراز کردن ماشین لباس شویی برای پایه های جلوی ماشین لباسشویی از یک انبردست کمک بگیرید.
اگر پایه های جلو بلند هستند، پیچ های تراز را در جهت ساعت بچرخانید.
می توانید کمی روغن روان کننده روی پیچ ها اسپری کنید تا چرخش راحت تر صورت بگیرد.
در صورتی که دستگاه نزدیک به زمین باشد، امکان لرزش آن کمتر خواهد بود.
برای پایین آوردن دستگاه با پیچ نمودن یکی از پایه های جلویی به داخل و سپس تنظیم دیگر پایه ها به طوری که حباب ابزار تراز در مرکز قرار بگیرد، ماشین لباسشویی را به زمین نزدیک و تراز نمایید.
همانطور که تنظیمات را انجام می‌دهید، چند بار میزان تراز بودن لباسشویی را بررسی کنید.
تنها یک تغییر کوچک می‌تواند تعادل مطلوب را ایجاد کند.
اطمینان حاصل کنید که تراز سطح ماشین را از پهلو، جلو و عقب بررسی می‌کنید.
از هر دو سمت باید تراز باشد.
اگر ماشین لباسشویی قدیمی است و پایه قابل تنظیم ندارد، برای مسطح کردن آن از یک تکه چوب یا مقوای ضخیم استفاده کنید.
همچنین پدهای ضد لرزش مخصوص ماشین لباسشویی در تراز کردن و رفع ارتعاش و سر و صدای بیش از حد آن موثر هستند.
تراز کزدن لباسشویی

خوشبختانه، شما می‌توانید بدون نیاز به ابزار خاص، مشکل را برطرف کنید.
ماشین‌های لباسشویی دارای پایه‌های جلویی قابل تنظیم و مهره قفل هستند. شما باید هر پایه را به ارتفاع مناسب تنظیم کنید و سپس مهره قفل را زیر بدنه‌ی سفت کنید تا پایه را از چرخش باز بدارد.
تراز کردن ماشین لباسشوییa
پس از تنظیم هر پایه، بر روی دستگاه تکیه دهید و مطمئن شوید که هیچ حرکتی احساس نمی‌کنید(یعنی لقی نداشته باشد) برخی از ماشین‌ها دارای همان نوع از پایه‌ها در عقب هستند که باید تنظیم شوند. دستگاه را تا حد ممکن نزدیک به کف زمین نگه دارید یعنی ارتفاع پایه را زیاد بالا نبرید – هر چه پایین‌تر باشد، احتمال لرزش آن کم‌تر است.
با این حال، اکثر ماشین‌ها دارای پایه‌های عقب تنظیم خودکار هستند.
این پایه‌ها را با کج کردن کل دستگاه روی پایه‌های جلو به طوری که پایه‌های عقب به اندازه‌ی سه تا چهار اینچ از کف فاصله داشته باشد و سپس گذاشتن دستگاه بر روی سطح، تنظیم می‌شوند. پایه‌ها باید به طور خودکار تنظیم شوند. اگر نشدند، ممکن است مجبور شوید ماشین را دوباره به جلو بچرخانید و با آچار پایه‌های عقب را باز کنید.
همانطور که تنظیمات را انجام می‌دهید چند بار میزان تراز بودن لباسشویی را بررسی کنید. تنها یک تغییر کوچک می‌تواند تعادل مطلوب را ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که تراز سطح ماشین را از پهلو و جلو عقب بررسی می‌کنید. از هر دو سمت باید تراز باشد.
تراز کردن ماشین لباسشویی
اگر ماشین لباسشویی قدیمی است و پایه قابل تنظیم ندارد، برای مسطح کردنش از یک تکه چوب یا مقوای ضخیم استفاده کنید. همچنین پدهای ضد لرزش مخصوص ماشین لباسشویی در تراز کردن و رفع ارتعاش و سر و صدای بیش از حد موثر هستند.
برای بررسی کلی ماشین وقت بگذارید
همه خانه‌ها در طی سال‌ها زندگی کمی نشست می‌کنند و حتی کمی جابجا می‌شوند. اگر متوجه ارتعاشات، حرکت یا صداهای جدید شدید، ممکن است لازم باشد ماشین را دوباره تراز کنید. اگر ماشین خود را اشتباه نصب کرده و ارتعاشات بی‌شماری را مشاهده می‌کنید، برای بررسی و تنظیم مجدد آن کمی وقت بگذارید.
ماشین‌های لباسشویی جدید که دربشان جلو است، برای حذف رطوبت اضافی از سرعت چرخشی بالاتری نسبت به از یک ماشین استاندارد برخوردارند. این می‌تواند باعث بهم خوردن تعادل ماشین شود و هر چند ماه یکبار باید بررسی شود. ماشین‌های که مخزن آنها و خشک‌کننده شان نامناسب نصب شده باید بیشتر بررسی شوند.
همه چیز تراز است ولی بازهم لرزش دارد. حالا باید چه کرد؟
اگر ماشین باز هم می‌لرزد و اطمینان دارید که تراز است، دلایل دیگر را بررسی کنید:
کف اتاق را بررسی کنید. اگر قبلاً مشکل نشت داشته‌اید، در کف و زیر کف خانه ممکن است پوسیدگی ایجاد شده باشد که نیاز به جایگزینی داشته باشد. همچنین باید بست کف را بررسی کنید. این امر برای لباسشویی که در دوم طبقه درست شده است اهمیت ویژه‌ای دارد. بست‌ها را به راحتی می‌تواند اضافه و یا تعویض کرد. اگر نمی‌توان بست نصب کرد، یک کف پایدارتر با یک ورق تخته سه لا زیر ماشین و خشک کن ایجاد کنید. ورق ضخیم ۱.۵ یا ۲.۵ سانتی‌متری ثبات بیشتری را به وجود خواهد آورد.
مطمئن شوید که همه پیچ‌ها در کیت انبساط یا مخزن سفت هستند. آنها ممکن است با گذشت زمان شل شوند و باعث لرزش ماشین باشند.
همیشه در ماشین تعادل وزن لباس‌ها را رعایت کنید. اگر دارید یک لحاف بزرگ را می‌شورید، تعدادی حوله اضافه کنید تا وزن بار متعادل باشد. اگر بالش در آن قرار می‌دهید، همیشه برای جبران تعادل، بالش‌ها را بصورت جفت بشورید.
هنگام خرید یک ماشین لباسشویی، ماشینی را انتخاب کنید که ویژگی ضدلرزش داشته باشد. اگر ماشین در نزدیکی اتاق خواب یا محل جمع شدن خانواده قرار می‌گیرد، این ویژگی اهمیت زیادی دارد. کاهش سر و صدا یک امتیاز است.
خرابی کمک فنرها میتواند باعث لرزش زیاد در لباسشویی باشد . برای بررسی این موضوع باید با یک تکنسین تعمیرات لباسشویی تماس بگیرید.
نکاتی دیگر در مورد اتاق لباسشویی
در حالی که ماشین لباسشویی خود را تنظیم می‌کنید، چند دقیقه وقت بگذارید و سطح تراز خشک‌کن را بررسی کنید. یک خشک‌کن که خارج از تراز است فشار بیشتری بر روی پایه‌های نگهدارنده درام اعمال می‌کند. این می‌تواند منجر شود به فرسایش نابرابر و شکاف‌های احتمالی که لباس‌ها در آنها گیر کنند. از دستورالعمل مشابه تراز ماشین لباسشویی برای تنظیم تراز خشک‌کن نیز استفاده کنید.
همدان سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی در همدان جهت درخواست تعمیرات با شماره 08138244444 تماس حاصل فرمایید .
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5