تلفن:

08138251188 - 09181117805

ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
ماشین ظرفشویی سامسونگ (SAMSUNG) برای اعلام مشکل پیش آمده در دستگاه با درج کد خطا یا ارور مخصوص آن مشکل، بیان می کند که دستگاه مشکل دارد و نیازمند بررسی می باشد.
اگر ماشین ظرفشویی شما خطا یا اشکالی در سیستم شناسایی کند، یک کد خطا نشان می دهد. کد خطا معمولاً به صورت ترکیبی از عدد و حروف نمایش داده می شود، و به شما می گوید که اشکال بصورت حدودی در کدام بخش دستگاه بوجود آمده است. آگاهی از علت بروز ارور نشان داده شده ماشین ظرفشویی، به شما کمک می کند که اقدام آگاهانه تری برای برطرف کردن آن انجام دهید.
لازم بذکر است که، ما به هیچ وجه اقدام شخصی جهت تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خودتان را توصیه نمی کنیم! زیرا ممکن است علاوه بر ریسک آسیب رساندن به خود و دستگاه، مشکل موجود را نیز بزرگ تر کنید! بهتر است حتما از طریق یک تکنسین مجرب و ماهر جهت عیب یابی ظرفشویی سامسونگ و تعمیر آن اقدام کنید.
کد خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 4E و 4C ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای tE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 5E و 5C ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای oE و 0C ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای LE و LC ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای HE ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای HE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 9E ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای bE2 ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای PE ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 1E ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 3C ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 3E ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای 7E ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای bE ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای CE ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطای HC ماشین ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور 4E1 ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ:
دمای آب ورودی به ماشین ظرفشویی، بیش از 176 درجه فارنهایت (80 درجه سانتی گراد) است.
بررسی و تعمیر:
دمای شیر آب گرم آشپزخانه باید مورد بررسی قرار بگیرد. اگر دمای آن بیش از 120 درجه فارنهایت (50 درجه سانتی گراد) باشد، باید دمای آب را پایین بیاورید. اگر دمای آب زیر 176 درجه فارنهایت (80 درجه سانتی گراد) است، ترموستات (سنسور دما) معیوب است و باید جایگزین شود و اگر مشکل همچنان پابرجا بود، باید مجموعه برد اصلی (PBA) جایگزین شود.
کد خطا یا ارور tE1 ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور tE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ:
خطای ترموستات (سنسور دما)
بررسی و تعمیر:
در صورت بروز خطای tE1 باید تمامی اتصالات و سیم های ترموستات مورد بررسی قرار بگیرند و هر کدام که آسیب دیده اند، جایگزین شوند. در صورتی که مشکل از سیم ها نباشد باید خود ترموستات جایگزین شود و اگر مشکل همچنان باقی بود باید برد اصلی (PBA) جایگزین شود.
کد خطا یا ارور 5E یا SE ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور 5E یا SE ماشین ظرفشویی سامسونگ:
ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند و یا اینکه سرعت تخلیه آب به اندازه کافی نیست.
بررسی و تعمیر:
لوله ها و شلنگ های تخلیه باید برای هر گونه انسداد و گرفتی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورتی که آسیب دیده اند، باید جایگزین شوند. همچنین پمپ تخلیه باید مورد بررسی فنی قرار بگیرد و در صورتی که آسیب دیده باشد، جایگزین شود.
کد خطا یا ارور OE ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور OE ماشین ظرفشویی سامسونگ:
تشخیص سرریز شدن آب
بررسی و تعمیر:
در چنین مواقعی، حتماً ابتدا ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید. سپس دریچه شیر ورودی آب و برد اصلی (PBA) را بررسی نموده و در صورت لزوم جایگزین کنید.
کد خطا یا ارور LE ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور LE ماشین ظرفشویی سامسونگ:
نشت آب تشخیص داده شده است.
بررسی و تعمیر:
برای مشکل نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی، باید همه شلنگ ها، لوله ها و پمپ تخلیه برای هرگونه آسیب و ترک خوردگی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت معیوب بودن جایگزین شوند.
کد خطا یا ارور HE ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور HE ماشین ظرفشویی سامسونگ:
المنت هیتر خراب شده است.
بررسی و تعمیر:
ماشین ظرفشویی باید از پریز برق جدا شود و اتصالات سیم کشی هیتر مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که هیتر آسیب دیده باشد، باید جایگزین شود. اگر هیتر مشکلی ندارد، باید مجموعه برد اصلی (PBA) جایگزین شود.
کد خطا یا ارور HE1 ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور HE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ:
ترموستات دمای 176 درجه فارنهایت (80 درجه سانتی گراد) یا بیشتر را در داخل ماشین ظرفشویی تشخیص می دهد.
بررسی و تعمیر:
دوشاخه ماشین ظرفشویی را از پریز برق بکشید. درب دستگاه را باز کنید و به دقت درجه حرارت آب درون ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. اگر دمای آب نزدیک به 176 درجه فارنهایت بود، احتمالاً رله هیتر بر روی برد اصلی (PBA) گیر کرده است که باید PBA اصلی جایگزین شود. اگر دمای آب کمتر از 176 درجه فارنهایت بود، احتمالاً ترموستات (سنسور تشخیص دما) معیوب است و باید جایگزین شود. اگر مشکل همچنان پابرجا بود، باید PBA اصلی جایگزین شود.
کد خطا یا ارور 9E ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور 9E ماشین ظرفشویی سامسونگ:
پایین بودن سطح آب.
بررسی و تعمیر:
ظروف عمیقی را که از آب پر شده اند، از ماشین ظرفشویی خارج کرده، آب آن ها را خالی نمایید و برنامه شستشو را دوباره راه اندازی نمایید. در صورتی که ظرفشویی شما تراز نبود، پایه ها را تنظیم نمایید تا دستگاه تراز شود. دوشاخه دستگاه را از برق بکشید و سیم های شل شده سیم کشی را برای سنسور سطح آب مجدداً متصل نمایید. اگر سیم کشی ها آسیب دیده اند، آن ها را جایگزین نمایید. اگر اتصالات سیم ها مشکلی ندارد، احتمالا سنسور سطح آب باید جایگزین شود.
کد خطا یا ارور bE2 ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور bE2 ماشین ظرفشویی سامسونگ:
گیر کردن دکمه در کنترل پنل
بررسی و تعمیر:
تمام دکمه های روی کنترل پنل را برای آزاد کردن دکمه گیر کرده فشار دهید. اگر دکمه گیر کرده آزاد نشد، باید کنترل پنل جایگزین شود.
مطلب پیشنهادی: طرز استفاده و عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی
کد خطای Heavy در ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور Heavy ماشین ظرفشویی سامسونگ:
نشت آب
بررسی و تعمیر:
این مشکل مربط به شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد. بررسی کنید که شلنگ مسدود نبوده و موجب پس زدن آب نشود و در صورت پیچ خوردگی شلنگ آن را صاف کنید. اگر شلنگ قابل استفاده نیست آن را تعویض نمایید.
ارور یا خطای چشمک زدن چراغ های Heavy, Delicate و Quick
علت بروز ارور چشمک زدن چراغ های Heavy, Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ:
جهت درخواست تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در همدان با شماره 08138244444 تماس حاصل فرمایید و یا به صورت انلاین درخواست خود را ثبت کنید .
خطای سنسور دما. اگر چراغ های Heavy, Delicate و Quick چشمک می زنند، اما دکمه Normal چشمک نمی زند، به معنای آن است که سنسور دمای ماشین ظرفشویی مشکل پیدا کرده است.
بررسی و تعمیر:
برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی را بدون مواد شوینده اجرا کنید. اگر چراغ ها همچنان روشن هستند، تعویض قطعه مورد نیاز است.
ارور یا خطای چشمک زدن چراغ های Delicate و Quick
علت بروز ارور چشمک زدن چراغ های Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ:
ماشین ظرفشویی فکر می کند که درب باز است.
بررسی و تعمیر:
به درستی درب را ببندید و ببینید که آیا چراغ ها خاموش می شوند یا نه. اگر چراغ ها خاموش نشدند، سوئیچ درب معیوب است.
کد خطا یا ارور PE ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت بروز ارور PE ماشین ظرفشویی سامسونگ:
خطای نیمه بار
بررسی و تعمیر:
ظرفشویی را از برق جدا کنید و هر سیم شل شده بر روی موتور توزیع کننده و سوئیچ توزیع کننده را دوباره متصل کنید. در صورتی که سیم ها آسیب دیده اند، آن ها را تعویض کنید. اگر سیم ها مشکلی ندارند، مجموعه توزیع کننده را که شامل بشقاب، موتور توزیع کننده و میکروسوئیچ است را تعویض کنید.
کد خطا یا ارور E1 ظرفشویی سامسونگ
بروز خطای e1 نشانگر مشکل آبریزش یا نشتی در ظرفشویی سامسونگ می باشد. البته می تواند به معنای دور بالای موتور پمپ نیز باشد، که به دلیل نشتی به وجود آمده است. از جمله علل بروز این کد خطا، نشتی در اتصالات لوله های پایین ظرفشویی و قرار گیری نادرست شلنگ تخلیه در پایین تر از فاضلاب سینک می باشد که اجازه تخلیه صحیح آب از ظرفشویی را ممکن نمی سازد.
زمانیکه پمپ تخلیه در حال کار بوده و اختلاف فشار مورد نیاز وجود ندارد، به معنای وجود نشتی در دستگاه بوده که در اینصورت کد خطای e1 بر روی ظرفشویی سامسونگ ظاهر می گردد. در این حالت معمولا قسمتی از دستگاه نشتی دارد. لذا لوله ها را به دقت بررسی کنید. ممکن است گرفتگی یا مسدودیتی موجب کاهش فشار شده باشد و یا اینکه خود پمپ معیوب است.
کد خطا یا ارور E2 ظرفشویی سامسونگ
این ارور که در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود دارد، به دلیل وجود مشکل و خطا در تغذیه آب ظرفشویی نمایش داده می شود. برای رفع آن اقدامات زیر را پیش بگیرید:
• منبع تغذیه آب دستگاه را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که شیر ورودی آب باز می باشد.
• لوله آب متصل به دستگاه را چک کرده و از خم نبودن و نبود پیچش در آن اطمینان حاصل نمایید.
• فشار آب ورودی را کنترل نمایید. این فشار نباید خیلی کم باشد. بازه مورد قبول 0.5 تا 8 بار میباشد.
کد خطا یا ارور E4 ظرفشویی سامسونگ
گاها ارور e4 در ماشین ظرفشویی سامسونگ به چشم می خورد. این خطا از وجود مشکلی در تغذیه آب گرم دستگاه خبر می دهد. هرگاه با این ارور مواجه شدید می بایست دمای آب ورودی به دستگاه را کنترل نمایید. اگر این دما بسیار پایین باشد، ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل خواهد شد. در صورتی که دمای آب در حد نرمال بوده اما ارور e4 در ظرفشویی سامسونگ از صفحه نمایش پاک نشده و همچنان باقی می ماند، می توانید برای رفع مشکل ظرفشویی سامسونگ خود با متخصصان همدان سرویس  تماس حاصل فرمایید.
کد خطا یا ارور 4C ظرفشویی سامسونگ
کد خطا یا ارور 4c در نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ، به وجود مشکل در تامین آب دستگاه اشاره دارد. برای رفع این خطا اقدامات زیر را انجام دهید و در صورتی که پس از انجام آنها همچنان موفق به رفع خطای 4c ظرفشویی سامسونگ خود نبودید، میتوانید با تعمیرکاران متبحر و باتجربه همدان سرویس  تماس بگیرید.
• ابتدا شیر آب را بررسی کنید و از باز بودن کامل آن مطمئن شوید.
• ممکن است تأمین آب ماشین ظرفشویی به طور کل قطع شده باشد.
• بررسی کنید که شیر آب ورودی و یا لوله انتقال آب به دستگاه یخ نزده باشند و یا توسط عاملی مسدود نشده و دچار گرفتگی نشده باشند.
• فیلتر شبکه ای را چک نمایید تا مسدود نباشد.
کدهای خطا یا ارورهای F1، F2، F3، F4، F5، F6، F7، F8 و F9 ظرفشویی سامسونگ
این کدهای خطا که در برخی موارد در ماشین های ظرفشویی سامسونگ به چشم میخورند، همگی به اختلالات عملکرد دستگاه مربوط میشوند و عمدتا از بروز مشکل در برد الکترونیکی و موتور دستگاه خبر می دهند. یکی از کارهایی که ممکن است در بسیاری از موارد مشکل گشا باشد، به سادگی ریست کردن دستگاه است.
برای ریست ظرفشویی سامسونگ ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. همچنین شیر ورودی آب را نیز ببندید. اجازه دهید دستگاه در این حالت به مدت 15 تا 20 دقیقه باقی بماند. سپس دوباره شیر آب را باز نموده و دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه روشن و استارت سیستم را فشار دهید. در صورتیکه همچنان ماشین ظرفشویی شما ارورهای مذکور را نشان می دهد، بهتر است با تعمیرکار حرفه ای تماس گرفته و از او بخواهید دستگاه را بازرسی نماید.
ارور یا کد خطای F3 و F5:
ارور کدهای f3 و f5 شاید نسبت به بقیه کدهای این گروه رایج تر باشند. زمانی که کد خطای f3 بر روی نمایشگر ظرفشویی سامسونگ نشان داده می شود، معمولا بدین معناست که دستگاه دچار مشکل نشتی یا آبریزش در بخشهای پایینی شده است. در چنین مواقعی اگر سینی پایینی از آب پر باشد، سوئیچ شناور فعال شده و دستگاه ارور f3 را نشان خواهد داد.
جهت رفع کد خطای f3 ظرفشویی سامسونگ، می توانید دستگاه را از برق بیرون کشیده و سپس ظرفشویی را به عقب کج کنید تا تمامی آب تخلیه شود. بهتر است حوله و سطلی جهت تخلیه آب در دسترس داشته باشید. در صورتی که این امر اتفاقی یکباره باشد، پس از تخلیه سوئیچ به حالت قبلی بازگشته و ارور از نمایشگر پاک میشود. در غیر اینصورت، قسمتی از دستگاه دچار نشتی و آبریزش شده و می بایست توسط تکنسین مجرب بررسی گردد.
ارور f5 از گیر کردن، گرفتگی و یا خرابی بازوهای آبپاش ظرفشویی خبر می دهد. بازوهای آبپاش را چک کنید. می توانید با استفاده از جرم گیر، هر گونه جرم و یا زنگ زدگی ممکن را بر روی بازوها از بین ببرید.
کد خطا یا ارور LC ظرفشویی سامسونگ
در صورتی که ماشین ظرفشویی شما، وجود نشتی یا آبریزشی را در دستگاه تشخیص دهد، کد خطا یا ارور lc بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده خواهد شد. ارور مورد نظر به وجود نشتی در کل سیستم اشاره می کند و لذا یافتن محل دقیق نشتی ممکن است ساده نباشد.
جهت رفع ارور ابتدا به دنبال محل دقیق نشتی یا آبریزش ظرفشویی باشید. در صورتی که محل اتصال شیر ورودی آب نشتی دارد، آب را از کنتور قطع کنید و سپس شیر ورودی را بسته و دستگاه را از برق بکشید. آنگاه با تهیه شیر و اتصال جدید، اقدام به تعویض آن نمایید. در صورتی که شخصا نمی توانید شیر را تعویض نمایید.
جهت درخواست تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در همدان با شماره 08138244444 تماس حاصل فرمایید و یا به صورت انلاین درخواست خود را ثبت کنید .
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5