تلفن:

08138251188 - 09181117805

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی[همه برندها]

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی[همه برندها]
اکثر ماشین های لباسشویی جدید دارای ویژگی ای هستند که به شما امکان می دهد  پس از تجربه دیدن یک کد خطا یا کار نکردن دستگاه، دوباره لباسشویی خود را راه اندازی  کنید تا مشکل لباسشویی تان برطرف شود. از جمله دلایلی که منجر به بروز مشکل برای  لباسشویی می شود: نوسان، برق قطعی برق و یا ورود ولتاژ زیاد برق به یکباره به  دستگاه شما می باشد. 
اغلب ماشین های لباسشویی برای ریست کردن دارای یک دکمه  هستند و به این ترتیب می توانید برخی از مشکلات بوجود آمده برای لباسشویی را  برطرف نمایید. در لباسشویی های بدون دکمه ریست، در اغلب موارد از برق کشیدن  لباسشویی و مجدداً وصل کردن آن به پریز برق به عنوان ابزاری برای ریست لباسشویی  استفاده می شود. معمولاً ماشین‌های لباسشویی قابل برنامه ریزی قابلیت ریست برای  پاک کردن برنامه ای که مشکل پیدا کرده است را دارند.
نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی[همه برندها]
نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی[همه برندها]
ماشین لباسشویی متوقف شده است و یا شروع به کار نمی کند
اگر لباسشویی شما شروع به کار نمی کند و یا اینکه در حین کار متوقف شده است؛ ابتدا  مطمئن شوید که لباسشویی برق دارد. برای این کار می توانید یک دستگاه دیگر را به پریز  برق متصل کنید تا مطمئن شوید که برق به دستگاه می رسد. اگر لباسشویی هنگام  شستن متوقف شده است قبل از هر کاری:
بار لباسشویی را چک کنید که اگر نا متعادل است، لباس ها را مجددا به صورت یکنواخت  در  لباسشویی توزیع کنید تا بار متعادل شود.
بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه مسدود شده است یا خیر و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.
دستگاه رو با دست های خشک روشن کنید.
اگر هنوز هم لباسشویی شما روشن نشده است، آن را از برق جدا کرده و خاموش کنید  سپس دوباره لباسشویی را به برق وصل کنید و دکمه استارت را فشار دهید.
 
در برخی از ماشین های لباسشویی باید دکمه یا دکمه هایی را روی تنظیمات مشخصی  قرار دهید تا عملکرد ریست لباسشویی انجام شود. در برخی نیز برای ریست کردن  لباسشویی باید دکمه “Start-Pause” یا “Stop” را برای ۵ ثانیه نگه دارید. پس از ریست  کردن لباسشویی، دستگاه را روشن کنید. برنامه مشخصی را انتخاب کنید و بررسی کنید  که لباسشویی کار می کند و کد خطای نمایش داده شده بر روی نمایشگر دستگاه پاک  شده است. چند نکته در مورد ریست کردن ماشین لباسشویی وجود دارد که باید هنگام  انجام این کار به آنها توجه کنید.
ماشین لباسشویی متوقف شده است و یا شروع به کار نمی کند اگر لباسشویی شما شروع به کار نمی کند و یا اینکه در حین کار متوقف شده است؛ ابتدا  مطمئن شوید که لباسشویی برق دارد. برای این کار می توانید یک دستگاه دیگر را به پریز  برق متصل کنید تا مطمئن شوید که برق به دستگاه می رسد. اگر لباسشویی هنگام  شستن متوقف شده است قبل از هر کاری:
بار لباسشویی را چک کنید که اگر نا متعادل است، لباس ها را مجددا به صورت یکنواخت  در لباسشویی توزیع کنید تا بار متعادل شود.
بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه مسدود شده است یا خیر و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.
دستگاه رو با دست های خشک روشن کنید.
اگر هنوز هم لباسشویی شما روشن نشده است، آن را از برق جدا کرده و خاموش کنید  سپس دوباره لباسشویی را به برق وصل کنید و دکمه استارت را فشار دهید.
در برخی از ماشین های لباسشویی باید دکمه یا دکمه هایی را روی تنظیمات مشخصی  قرار دهید تا عملکرد ریست لباسشویی انجام شود. در برخی نیز برای ریست کردن لباسشویی باید دکمه “Start-Pause” یا “Stop” را برای ۵ ثانیه نگه دارید. پس از ریست
کردن لباسشویی، دستگاه را روشن کنید. برنامه مشخصی را انتخاب کنید و بررسی کنید  که لباسشویی کار می کند و کد خطای نمایش داده شده بر روی نمایشگر دستگاه پاک  شده است. چند نکته در مورد ریست کردن ماشین لباسشویی وجود دارد که باید هنگام  انجام این کار به آنها توجه کنید
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی
پیش از آنکه در رابطه با نحوه ریست لباسشویی ال جی صحبت کنیم، بهتر است در این  باره که چه زمانی ریست کردن لباسشویی ال جی لازم است و چه مشکلاتی توسط  ریست ماشین لباسشویی برطرف می شوند، صحبت کنیم.
بسیاری از مشکلات رایج لباسشویی ال جی مانند شروع نشدن سیکل، آبگیری نکردن،  توقف یا خاموش شدن و … را می توان با ریست کردن لباسشویی ال جی برطرف نمود. 
علاوه بر این مشکلات، ریست لباسشویی ال جی برای رفع ارور یا کد خطا که بر روی  نمایشگر دستگاه ظاهر می شود، بسیار کاربرد دارد.
بنابراین در هنگام بروز این موارد، استفاده از دکمه ریست لباسشویی ال جی برای برطرف  کردن مشکل و یا ارور پیش آمده یکی از راهکارهای موجود است. اما بسیاری از مدل های  ال جی دکمه ریست ندارند، در این مدل ها ریست دستگاه به این صورت خواهد بود:
ابتدا دکمه Power یا همان روشن/خاموش دستگاه را فشار داده و لباسشویی را خاموش  می کنیم. سپس دوشاخه برق را از پریز بیرون می کشیم و به مدت 5 دقیقه منتظر می  مانیم. حال دکمه Start یا همان شروع/ توقف را به مدت 3 الی 5 ثانیه فشار داده و نگه  می داریم. سپس دوشاخه را به برق متصل کرده و دکمه روشن کردن لباسشویی را فشار  می دهیم. در این مرحله باید یک برنامه شستشو انتخاب کنید و بررسی کنید که ورود آب  به لباسشویی مشکلی نداشته باشد.
با انجام این مراحل ریست کردن لباسشویی ال جی پایان یافته و انتظار می رود که  دستگاه به کارکرد عادی خود برگردد. در غیر اینصورت راه حل های دیگر را برای رفع  مشکل خود پیگیری کنید و اگر موفق به رفع مشکل نشدید، لازم است تا از یک متخصص  حرفه ای لباسشویی کمک بگیرید.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ 
ریست لباسشویی سامسونگ در بسیاری از مواقع می تواند اولین راهکار برای رفع  مشکل به وجود آمده در دستگاه باشد. در واقع در جواب به پرسش “چه زمانی باید ریست  کردن لباسشویی سامسونگ را انجام داد؟” اینگونه می توان گفت: ریست ماشین  لباسشویی سامسونگ در مواقعی که مشکلاتی از قبیل توقف لباسشویی در میانه  سیکل، خاموش شدن دستگاه، خاموشی دستگاه به دلیل قطع برق، انجام نشدن مراحل  بعدی سیکل و … در دستگاه روی داده و دلیل آن خرابی قطعه و یا موارد جدی نیست، می  تواند به راحتی مشکل را برطرف نماید.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
مهم تر از اینها، نمایش کد خطا یا ارور بر روی صفحه نمایشگر لباسشویی های p  سامسونگ است که در اکثر اوقات توسط ریست لباسشویی از بین رفته و دستگاه را  مجددا برای کارکرد بدون مشکل آماده می کند. اما متاسفانه برای نحوه ریست کردن  لباسشویی سامسونگ، مطالب ضد و نقیضی در اینترنت یافت می شود که برخی از آنها  به اشتباه در رابطه با نحوه کالیبره کردن لباسشویی است و به ریست کردن ارتباطی  ندارد. در برخی مدل های جدید سامسونگ، با استفاده از دکمه ریست لباسشویی  سامسونگ به راحتی می توان دستگاه را مجددا راه اندازی کرد. اما نحوه ریست لباسشویی های بدون دکمه سامسونگ نیز چندان دشوار نیست. برای  اینکار باید به سادگی دوشاخه دستگاه را از پریز برق بیرون بکشید و ۵ الی ۱۰ دقیقه  منتظر بمانید. سپس دوباره دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه روشن را بفشارید. اکنون  یک برنامه شستشو را به غیر از برنامه آبگیری یا Spin اجرا کنید. اگر همچنان کد خطا را  دریافت می کنید، لازم است برای ریست کردن ارور لباسشویی سامسونگ از معنای کد  خطای مربوطه و نحوه رفع آن اطلاع یابید آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش یکی از مواردی که در رابطه با لباسشویی بوش خود بهتر است بدانید، نحوه ریست کردن  لباسشویی  بوش است. اما ریست کردن لباسشویی بوش در چه مواقعی به کار آمده و
چه مشکلاتی از دستگاه را برای شما برطرف می نماید؟
ریست ماشین لباسشویی بوش در زمانی که مشکلاتی از قبیل ایستادن دستگاه در  اواسط شستشو، شروع نشدن برنامه شستشو، نچرخیدن درام، خاموش شدن بدلیل  قطعی برق و … رخ می دهد، گره گشا بوده و می تواند این قبیل مشکلات را برطرف  سازد. البته اگر مشکل جدی تر باشد و یا علت آن خرابی قطعه باشد، با ریست کردن  لباسشویی برطرف نخواهد شد. اما مهمترین کاربرد ریست لباسشویی بوش در از بین  بردن ارورها یا کدهای خطایی است که می تواند در دستگاه به وجود آمده و در نمایشگر  آن ظاهر گردد و یا توسط چراغ های ال ای دی چشمک بزند.
از طرفی با توجه به تنوع بالای محصولات بوش و بیش از 4 سری لباسشویی های بوش، نحوه ریست ماشین لباسشویی بوش برای مدل های مختلف متفاوت است. در ادامه سه روش ریست کردن باسشویی بوش را توضیح می دهیم.
روش اول ریست کردن لباسشویی بوش
یکی از روش های ریست کردن لباسشویی بوش که برای برخی مدل ها جوابگوست و  ساده ترین روش است، کشیدن دوشاخه دستگاه از پریز برق و سپس 5 دقیقه صبر کردن  است. در ادامه دکمه استارت را برای 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید و سپس دوشاخه را به  برق متصل کنید و مجددا دستگاه را روشن نمایید. حال با انتخاب یک برنامه لباسشویی را  امتحان کنید که مشکل رفع شده است یا نه.
ریست کردن ماشین لباسشویی بوش
روش دوم 
این روش برای ریست کردن لباسشویی بوش دارای ولوم برنامه ها می باشد و در برخی مدل ها جواب می دهد. ابتدا ولوم را بر روی حالت خاموش که معمولا در موقعیت ساعت 12 است، قرار دهید. درب لباسشویی را ببندید و سپس ولوم را به موقعیت ساعت 6 بصورت ساعتگرد بچرخانید. 3 ثانیه صبر کنید و سپس دکمه چرخش یا Spin را نگه دارید. در همین حالت ولوم را به موقعیت ساعت 7 بچرخانید. 2 ثانیه صبر کنید و سپس دکمه چرخش را رها کنید و ولوم را دوباره به حالت off برگردانید. ممکن است لازم باشد باز هم این مراحل را تکرار کنید.
ریست کردن ماشین لباسشویی بوش
روش سوم 
این روش در لباسشویی های بوش که ولوم برنامه ها را داشته اما دکمه Spin ندارند،  کاربرد دارد. نحوه ریست لباسشویی بوش به این صورت است که ولوم را بر روی حالت off  قرار داده و درب لباسشویی را می بندیم. سپس دکمه استارت یا شروع را فشار داده و  نگه می داریم و همزمان به صورت پادساعتگرد ولوم را چرخانده و بر روی برنامه  شستشوی سریع یا express 15 قرار می دهیم. دکمه استارت را به مدت 10 ثانیه دیگر و  یا بیشتر نگه می داریم و سپس آن را رها کرده و ولوم را به حالت خاموش یا off برمی  گردانیم. حال لباسشویی را روشن کرده و برای رفع ارور تست می کنیم.
اگر ریست ماشین لباسشویی سامسونگ جواب نداد چه کاری باید انجام دهیم؟
ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ هرکدام نشان دهند ای مشکلی در ماشین  لباسشویی سامسونگ شما هستند. اگر به ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ  توجه نمایید میتوانید خیلی سریع اقدام به ريست كردن ماشين لباسشويي سامسونگ  نموده و مشکل اصلی را پیدا کرده و اقدام به برطرف نمودن آن نمایید. پیشنهاد میکنیم در  صورتی که به دنبال ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ از لینک زیر اقدام به دریافت  آن نمایید.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
توجه کنید که برخی از مشکلات ماشین لباسشویی مانند مواقعی که قطعه ای سوخته یا معیوب شده باشد، تنها با ریست ماشین لباسشویی برطرف نشوند. در چنین مواقعی نیاز است از خدمات تکنسین های حرفه ای و با تجربه تعمیر ماشین لباسشویی استفاده کنید.
اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه تعمیرکار در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی متوقف شده است و یا شروع به کار نمی کند اگر لباسشویی شما شروع به کار نمی کند و یا اینکه در حین کار متوقف شده است؛ ابتدا  مطمئن شوید که لباسشویی برق دارد. برای این کار می توانید یک دستگاه دیگر را به پریز  برق متصل کنید تا مطمئن شوید که برق به دستگاه می رسد. اگر لباسشویی هنگام  شستن متوقف شده است قبل از هر کاری:
بار لباسشویی را چک کنید که اگر نا متعادل است، لباس ها را مجددا به صورت یکنواخت
در لباسشویی توزیع کنید تا بار متعادل شود.
بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه مسدود شده است یا خیر و در صورت لزوم آن را تمیز  کنید.
دستگاه رو با دست های خشک روشن کنید.
اگر هنوز هم لباسشویی شما روشن نشده است، آن را از برق جدا کرده و خاموش کنید
سپس دوباره لباسشویی را به برق وصل کنید و دکمه استارت را فشار دهید.
در برخی از ماشین های لباسشویی باید دکمه یا دکمه هایی را روی تنظیمات مشخصی  قرار دهید تا عملکرد ریست لباسشویی انجام شود. در برخی نیز برای ریست کردن  لباسشویی باید دکمه “Start-Pause” یا “Stop” را برای ۵ ثانیه نگه دارید. پس از ریست  کردن لباسشویی، دستگاه را روشن کنید. برنامه مشخصی را انتخاب کنید و بررسی کنید  که لباسشویی کار می کند و کد خطای نمایش داده شده بر روی نمایشگر دستگاه پاک  شده است. چند نکته در مورد ریست کردن ماشین لباسشویی وجود دارد که باید هنگام  انجام این کار به آنها توجه کنید.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
ماشین های لباسشویی بدون دکمه ریست
اگر دستگاه شما دکمه ریست ماشین لباسشویی ندارد مجبور خواهید بود که به صورت  دستی ریست لباسشویی خود را انجام دهید. شما باید با توجه به دستورالعمل های  موجود در دفترچه راهنما، برق دستگاه را برای مدت زمان مشخص شده خاموش کنید. این  مدت زمان بسته به نوع و مدل ماشین لباسشویی بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه می باشد.
هنگام ریست کردن لباسشویی، اگر ماشین لباسشویی شما دارای دستگیره کنترل  است، مطمئن شوید که روی”final spin” قرار ندارد. اگر در لباسشویی شما دکمه های  کنترلی وجود دارد، حالتی را به جز “spin” یا خشک کن انتخاب کنید. سپس مطمئن شوید  که شیر آب لباسشویی باز است و لباسشویی می تواند آبگیری کند، آنگاه لباسشویی را  به برق وصل کنید و دکمه استارت را بزنید. لباسشویی شما باید بعد از انجام این فرایند  روشن شود. در برخی از ماشین‌های لباسشویی لازم است بعد از وصل کردن برق  دستگاه، ۶ بار درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید تا موتور لباسشویی ریست  شود. 
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
نکته: حتما دفترچه راهنما را با دقت بخوانید تا گامی را از قلم نیندازید. اگر با وجود درست  انجام دادن تمام مراحل ریست کردن ماشین لباسشویی، مشکل دستگاه تان برطرف  نشد، باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ
ریست لباسشویی سامسونگ در بسیاری از مواقع می تواند اولین راهکار برای رفع  مشکل به وجود آمده در دستگاه باشد. در واقع در جواب به پرسش “چه زمانی باید ریست  کردن لباسشویی سامسونگ را انجام داد؟” اینگونه می توان گفت: ریست ماشین  لباسشویی سامسونگ در مواقعی که مشکلاتی از قبیل توقف لباسشویی در میانه  سیکل، خاموش شدن دستگاه، خاموشی دستگاه به دلیل قطع برق، انجام نشدن مراحل  بعدی سیکل و … در دستگاه روی داده و دلیل آن خرابی قطعه و یا موارد جدی نیست، می  تواند به راحتی مشکل را برطرف نماید.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
مهم تر از اینها، نمایش کد خطا یا ارور بر روی صفحه نمایشگر لباسشویی های  سامسونگ است که در اکثر اوقات توسط ریست لباسشویی از بین رفته و دستگاه را  مجددا برای کارکرد بدون مشکل آماده می کند. اما متاسفانه برای نحوه ریست کردن  لباسشویی سامسونگ، مطالب ضد و نقیضی در اینترنت یافت می شود که برخی از آنها  به اشتباه در رابطه با نحوه کالیبره کردن لباسشویی است و به ریست کردن ارتباطی  ندارد. در برخی مدل های جدید سامسونگ، با استفاده از دکمه ریست لباسشویی  سامسونگ به راحتی می توان دستگاه را مجددا راه اندازی کرد.
اما نحوه ریست لباسشویی های بدون دکمه سامسونگ نیز چندان دشوار نیست. برای  اینکار باید به سادگی دوشاخه دستگاه را از پریز برق بیرون بکشید و ۵ الی ۱۰ دقیقه  منتظر بمانید. سپس دوباره دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه روشن را بفشارید. اکنون  یک برنامه شستشو را به غیر از برنامه آبگیری یا Spin اجرا کنید. اگر همچنان کد خطا را  دریافت می کنید، لازم است برای ریست کردن ارور لباسشویی سامسونگ از معنای کد  خطای مربوطه و نحوه رفع آن اطلاع یابید. برای اینکار به مطلب کد خطای لباسشویی  سامسونگ مراجعه کنید.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش
یکی از مواردی که در رابطه با لباسشویی بوش خود بهتر است بدانید، نحوه ریست کردن لباسشویی بوش است. اما ریست کردن لباسشویی بوش در چه مواقعی به کار آمده و چه مشکلاتی از دستگاه را برای شما برطرف می نماید؟
ریست ماشین لباسشویی بوش در زمانی که مشکلاتی از قبیل ایستادن دستگاه در اواسط شستشو، شروع نشدن برنامه شستشو، نچرخیدن درام، خاموش شدن بدلیل قطعی برق و … رخ می دهد، گره گشا بوده و می تواند این قبیل مشکلات را برطرف سازد. البته اگر مشکل جدی تر باشد و یا علت آن خرابی قطعه باشد، با ریست کردن لباسشویی برطرف نخواهد شد. اما مهمترین کاربرد ریست لباسشویی بوش در از بین بردن ارورها یا کدهای خطایی است که می تواند در دستگاه به وجود آمده و در نمایشگر آن ظاهر گردد و یا توسط چراغ های ال ای دی چشمک بزند.
آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی
از طرفی با توجه به تنوع بالای محصولات بوش و بیش از ۴ سری لباسشویی های بوش، نحوه ریست ماشین لباسشویی بوش برای مدل های مختلف متفاوت است. در ادامه سه روش ریست کردن لباسشویی بوش را توضیح می دهیم.
جهت تعمیرات لباسشویی  در همدان با شماره 08138244444 و یا 09181117805 تماس حاصل فرمایید.
جهت درخواست تعمیرات لباسشویی انلاین از طریق لینک درخواست خود را ثبت کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5