تلفن:

08138251188 - 09181117805

علت روشن نشدن پکیج و علت خاموش شدن پکیچ

علت روشن نشدن پکیج و علت خاموش شدن پکیچ

پکیج دیواری یکی از وسایل پرکاربرد در بیشتر منازل می‌باشد که اگر روشن نشود مطمئنا  باعث آزار و اذیت شما خواهد شد. روشن نشدن پکیج دیواری دلایل مختلفی دارد که برای  رفع آن ابتدا باید علت روشن نشدن پکیج دیواری را شناسایی کنید. برای تشخیص علت  روشن نشدن پکیج دیواری در ادامه این مقاله با همدان سرویس همراه باشید.

علت روشن نشدن پکیج دیواری

در این بخش قصد داریم علت روشن نشدن پکیج دیواری را برای شما توضیح دهیم در  ادامه با ما همراه باشید.

قطع بودن برق پکیج

در ابتدا برای تشخیص علت روشن نشدن پکیج دیواری می‌توانید سیم برق آن را بررسی  کنید و مطمئن شوید به برق وصل است.
اگر سیم به برق وصل بود و باز هم با روشن نشدن پکیج دیواری مواجه شدید باید پریز برق  را بررسی کنید اگر مشکل داشت که باید تعمیر شود در غیر اینصورت مشکل از دو شاخه  است.
اگر پس از بررسی دو شاخ متوجه شدید که مشکل از آن نیست باید بدانید که سیم کشی داخلی قطع شده است و باید آن را تعمیر کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی پکیج

در حالت اول خاموش شدن ناگهانی پکیج را داریم که در اکثر موارد پس از عیب یابی  مشکل، روشن کردن مجدد پکیج مشکلی نداشته و همچنین احتمال تکرار این اتفاق نیز کم است.

علت خاموش شدن مداوم پکیج

در حالت دوم این اتفاق به دفعات تکرار می شود و با خاموش شدن مکرر پکیج رو به رو  هستیم. در این مواقع گاهی مشکل دیگری نیز روی می دهد. درواقع عواملی که علت  خاموش شدن مکرر پکیج هستند، از روشن شدن شعله پکیج جلوگیری کرده و علت روشن  نشدن مشعل پکیج نیز می باشند. بنابراین برای یافتن علت روشن نشدن مشعل پکیج  ایران رادیاتور، بوتان و غیره، گاهی لازم است تا به بررسی دلایل خاموش شدن دستگاه  بپردازیم.

علت خاموش و روشن شدن مکرر پکیج

در حالت سوم، پس از خاموش شدن مداوم پکیج مشکل روشن شدن دستگاه وجود ندارد. بنابراین مشکل تنها به رفع مواردی که علت خاموش و روشن شدن مداوم پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… هستند، محدود می گردد.

خرابی شمعک در برخی موارد علت روشن نشدن پکیج دیواری خرابی شمعک است.

در این حالت زمانی که می‌بینید گاز باز است و همه قسمت‌های پکیج به درستی کار می‌کند ولی پک یج روشن نمی‌شود باید بدانید که علت آن خرابی شمعک است در این  حالت باید آن را تعویض کنید.

خرابی جرقه زن در برخی موارد که با روشن نشدن پکیج دیواری مواجه می‌شوید می‌توانید جرقه زن را  بررسی کنید.

در صورتی که جرقه زدید و شعله پکیج گاز بیرون داد ولی روشن نشد می‌توانید از یک  کبریت و یا فندک کمک بگیرید و با کمک مقاله نحوه روشن کردن پکیج دیواری ، پکیج را  روشن کنید اگر پکیج روشن نشد علت روشن نشدن آن خرابی جرقه زن است که باید   تعویض شود.
یکی دیگر از مواردی که پیش می‌آید این است که فاصله بین جرقه زن و شعله افتاده است و گاز به جرقه زن نمی‌رسد که بخواهد پکیج را روشن کند در این حالت باید آن  قسمت پکیج تعمیر شود.

روشن نشدن پکیج به دلیل کمبود آب در مخزن آن

برای اینکه پکیج دیواری به درستی کار کند، به میزان حداقلی از آب احتیاج دارد. بنابراین مشکل در تغذیه آب پکیج یا همان شیر پرکن آب، نشتی دستگاه و نیز ایراد در منبع آب پکیج، می توانند مواردی باشند که سبب کمبود آب و درنتیجه خاموش شدن پکیج شوند و به همین علت روشن نشدن پکیج نیز در ادامه قابل انتظار است.

از طریق نشانگر عقربه ای می توان فشار آب پکیج را خواند. این عدد معمولا بین ۱ و ۲ بار می باشد که فشار کارکرد نرمال دستگاه است. چنانچه عقربه فشار به نزدیک ۰٫۵ برسد، پکیج خود به خود خاموش می شود و تا تنظیم مجدد فشار نیز روشن نمی شود. در این حالت از طریق شیر پرکن آب که معمولا در زیر دستگاه قرار دارد، می توان فشار آب را تنظیم نمود و افزایش یا کاهش داد.

خاموش شدن و روشن نشدن پکیج به علت کم بودن فشار گازهمانطور که پیشتر گفتیم، گاز ورودی به پکیج از اساسی ترین موارد در کارکرد صحیح آن

است. اگر اشکالی در تامین گاز باشد، مثلا شیر بسته باشد و یا فشار خیلی کم شود، علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور یا بوتان می تواند همین باشد. در این حالت، چراغ پکیج نیز روشن می شود. لذا علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج قطع بودن گاز ورودیست. همچنین علت خاموش و روشن پکیج کم بودن یا ضعیف بودن فشار گاز است، که شعله ای ضعیف تولید کرده و خاموش شدن مکرر پکیج را سبب می شود. ممکن است این مشکل از شیر گاز و یا گاز کل ساختمان تان باشد.

ایراد در دودکش دلیل خاموش شدن ناگهانی پکیج و روشن نشدن آن دودکش پکیج یکی از اعضای مهم در خارج نمودن دود حاصل از احتراق است. اگر دودکش  پکیج به درستی نصب نشده باشد، یا فاصله مناسبی از سقف قرار نداشته باشد، در خارج  کردن دودها موفق نبوده و بخشی از آنان در همان محل دستگاه تجمع خواهند کرد. این  مساله به دلیل سنسورهای پکیج که قادر به تشخیص تجمع دود در اطراف پکیج هستند، سبب خاموش شدن پکیج به صورت ناگهانی می شود. حتی پس از روشن نمودن دوباره پکیج، دستگاه بلافاصله خاموش خواهد شد. بنابراین ایراد دوکش می توان علت روشن  نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان یا غیره نیز باشد.

آیا علت روشن نشدن پکیج‌ها با هم فرق می‌کند؟

باید بگویم که همه پکیج‌ها ساختاری شبیه به هم دارند اما به دلیل اینکه سازنده هر برند  یک شرکت خاص است و ممکن است در برخی چیزهای کوچک به یکدیگر شبیه نباشند.

به صورت کلی علت روشن نشدن پکیج دیواری‌ها شبیه به هم اند ولی در اکثر مواقع در موارد کوچک شبیه به هم نیستند و علت روشن نشدن پکیج‌ها در برندهای مختلف متفاوت است.
در اکثر مواقع با مطالعه دفترچه راهنما و یا ارورهایی که روی صفحه نمایش نشان داده  می‌شود می‌توان علت روشن نشدن پکیج دیواری در هر برند را شناسایی کرد.

در ادامه شما را با علت روشن نشدن پکیج دیواری در انواع برندهای مختلف آشنا خواهیم  کرد با زرین سرویس همراه باشید

علت روشن نشدن پکیج دیواری آلزان

علت روشن نشدن پکیج دیواری آلزان می‌تواند کم بودن فشار آب باشد.

در صورتی که فشار آب کم باشد پکیج اصلا روشن نمی‌شود و همین امر سبب روشن  نشدن پکیج آلزان شما خواهد شد.

در این حالت اگر پمپ به درستی کار کند ممکن است است این مشکل بروز پیدا نکند اما  اگر پمپ مشکل داشته باشد مطمئنا پکیج روشن نخواهد شد.

ایراد از برد پکیج سبب خاموش شدن یا روشن نشدن پکیج در صورتی که هیچ یک از موارد بالا علت خاموش شدن یا علت روشن نشدن مشعل پکیج  شما نبودند، ممکن است این مشکل به دلیل ایراد در برد پکیج باشد. در این حالت،

الزامیست که به تعمیرکار پکیج مراجعه نموده و از وی بخواهید تا دستگاه را عیب یابی و  در صورت تشخیص معیوب بودن برد، آن را تعویض یا تعمیر نماید.

علت روشن نشدن پکیج دیواری بوتان علت روشن نشدن پکیج دیواری بوتان می‌تواند نشتی آب از رادیاتورها باشد. زمانی که آب از رادیاتورهای روی شعله پکیج نشتی می‌کند ممکن است آب وارد شعله‌ها  شده و اجازه روشن شدن به پکیج را ندهد و همین امر سبب روشن نشدن پکیج دیواری  بوتان خواهد شد.
برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن پکیج دیواری باید نشتی رادیاتورها را گرفته و یا  آن را به صورت کلی تعویض کنید.

علت روشن نشدن پکیج دیواری لورچ 

علت روشن نشدن پکیج دیواری لورچ می‌تواند خرابی شیر سه طرفه باشد.
زمانی که مشکل از شیر سه طرفه باشد قفل می‌شود و اجازه عبور آب را نمی‌دهد و همین مشکل باعث روشن نشدن پکیج خواهد شد.
خرابی شیر سه طرفه در اکثر مواقع می‌تواند علت گرم نشدن آب پکیج باشد.

جهت درخواست تعمیرات پکیج میتوانید با شماره 09181117805 تماس حاصل فرمایید همدان سرویس تعمیرات مجاز پکیج در همدان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5