تلفن:

08138251188 - 09181117805

طرز کار با ماشین لباسشویی سامسونگ

طرز کار با ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی جز یکی از ارمغان‌های مهم تکنولوژی روز هستند که کار را برای

بسیاری از افراد در زمینه شستشوی لباس آسان کرده است. امروزه برندهای مختلفی از  ماشین‌ لباسشویی در مدل‌های گوناگون در بازار موجود است که شما می‌توانید بر حسب  نیاز، سلیقه و بودجه خود اقدام به انتخاب و خرید آن‌ها کنید. لباسشویی سامسونگ یکی  از برندهای معتبر ماشین لباسشویی است که در مدل‌های مختلف در بازار موچود بوده و  دارای ویژگی‌های منحصر به فرد و کارکرد عالی است. نحوه ی استفاده و راهنمای  استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ از نکاتی است که پس از خرید دستگاه باید به  طور کامل با آن آشنا باشید.

برای این که بتوان از این دستگاه به طور کامل استفاده کرد لازم است تا تمامی قطعات  جانبی و شلنگ های آن به طور کامل و اصولی بسته شود تا بعدا مشکلاتی جدید برای  شخص به وجود نیاید.

در این قسمت تمامی نکات و موارد مهم در رابطه با نحوه استفاده از این دستگاه توضیح  داده شده است، لذا افرادی که برای اولین بار این دستگاه را خریداری کرده اند و یا قبلا با  مدل های جدید و به روز لباسشویی های سامسونگ آشنا نشده اند می تواند بسیار مفید  واقع شود.

یکی از مهم ترین و رایج ترین اشتباهاتی که افراد ناآشنا به این دستگاه ها دچار آن می  شوند، عدم انتخاب برنامه مناسب با توجه به جنس لباس می باشد. لذا در صورتی که از  لباس های نازک و حساسی جت شستشو با برنامه نامناسب استفاده کنند ممکن است ، به کیفیت لباس ها آسیب برسد و حتی پاره شوند.

برای شروع به کار دستگاه لباس شویی افراد باید در ابتدا دکمه power و یا همان استارت  را بفشاند تا دستگاه روشن شود. پس از روشن شدن دستگاه می توانید لباس های مورد  نظر و کثیف خود را در داخل محفظه شستشوی آن قرار دهید. لازم به ذکر است که باید  توجه داشت که نباید محفظه شستشو را به طور کامل با لباس ها پر کند زیرا می تواند  سبب عدم شستشوی تمیز و همچنین فشار به دستگاه شود، لذا بهتر است که حتما 1/4

از فضای کل محفظه خالی از لباس بماند.

پس از آن باید درب محفظه را به طور کامل و اصولی ببندید تا در حین شستشو آب از آن  خارج نشود. البته لازم به ذکر است که در مدل های جدید ماشین لباس شویی  سامسونگ، تا قبل از بسته شدن درب دستگاه به طور کامل، دستگاه شروع به کار  نخواهد کرد و به شخص کاربر هشدار خواهد داد.

برای این که بتوان از این دستگاه به طور کامل استفاده کرد لازم است تا تمامی قطعات  جانبی و شلنگ های آن به طور کامل و اصولی بسته شود تا بعدا مشکلاتی جدید برای  شخص به وجود نیاید.

در این قسمت تمامی نکات و موارد مهم در رابطه با نحوه استفاده از این دستگاه توضیح  داده شده است، لذا افرادی که برای اولین بار این دستگاه را خریداری کرده اند و یا قبلا با  مدل های جدید و به روز لباسشویی های سامسونگ آشنا نشده اند می تواند بسیار مفید  واقع شود.

یکی از مهم ترین و رایج ترین اشتباهاتی که افراد ناآشنا به این دستگاه ها دچار آن می  شوند، عدم انتخاب برنامه مناسب با توجه به جنس لباس می باشد. لذا در صورتی که از  لباس های نازک و حساسی جت شستشو با برنامه نامناسب استفاده کنند ممکن است  به کیفیت لباس ها آسیب برسد و حتی پاره شوند.

برای شروع به کار دستگاه لباس شویی افراد باید در ابتدا دکمه power و یا همان استارت  را بفشاند تا دستگاه روشن شود. پس از روشن شدن دستگاه می توانید لباس های مورد  نظر و کثیف خود را در داخل محفظه شستشوی آن قرار دهید. لازم به ذکر است که باید  توجه داشت که نباید محفظه شستشو را به طور کامل با لباس ها پر کند زیرا می تواند  سبب عدم شستشوی تمیز و همچنین فشار به دستگاه شود، لذا بهتر است که حتما 1/4  از فضای کل محفظه خالی از لباس بماند.

پس از آن باید درب محفظه را به طور کامل و اصولی ببندید تا در حین شستشو آب از آن  خارج نشود. البته لازم به ذکر است که در مدل های جدید ماشین لباس شویی  سامسونگ، تا قبل از بسته شدن درب دستگاه به طور کامل، دستگاه شروع به کار  نخواهد کرد و به شخص کاربر هشدار خواهد داد.

جهت درخواست تعمیرات لباسشویی سامسونگ در همدان میتوانید با شماره 08138244444 تماس حاصل فرمایید

عملکرد دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

حال که با چند نمونه از پنل های کنترلی سامسونگ آشنا شدید و معنی واژه های روی  ماشین لباسشویی را یاد گرفتید، قصد داریم تا دکمه های لباسشویی سامسونگ که  اسامی آنان را در بخش قبلی بیان کردیم، توضیح داده و کارکرد دکمه های لباسشویی را  به همراه طرز استفاده از دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ برای شما شرح دهیم.

دکمه تاخیر زمانی (Delay):

این دکمه لباسشویی را به صورت اتوماتیک، پس از مدت زمان معینی فعال نموده و سیکل  شستشو را آغاز می نماید. درواقع کاربرد این دکمه در به تاخیر انداختن شروع سیکل  شستشو است.

مراحل کار: پس از روشن نمودن لباسشویی و انتخاب برنامه شستشو، دکمه تاخیر زمانی  را که اسامی متفاوتی از جمله Delay End، Time Delay، Delay دارد و یا صرفا با نماد یک  ساعت مشخص شده است، غشار داده و زمان مورد نظر برای تاخیر در شروع سیکل را  تعین می کنید. سپس دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

دکمه پیش شستشو(Pre Wash):

این گزینه در زمانی که البسه شما بسیار کثیف هستند، مناسب است. در این حالت، در  قسمت مشخص شده برای پیش شستشو در محفظه جاپودری نیز به اندازه کافی پودر  بریزید. پیش شستشو در ابتدای سیکل و قبل از شستشوی اصلی و با تنظیمات متفاوت  اجرا می شود.

مراحل کار: دستگاه را روشن کنید و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس دکمه پیش  شستشو یا Pre Wash را بفشارید. در برخی مدلها لازم است تا به مدت ۳ ثانیه این دکمه  را نگه دارید. آنگاه دکمه شروع/ توقف را بفشارید.

دکمه ضد چین و چروک (Crease Care):

اگر از چین و چروک های لباس های خود خسته شده اید، استفاده از این گزینه راه حل شماست. مراحل کار: پس از روشن کردن لباسشویی، دکمه ضد چروک یا Crease Care را پس از  انتخاب برنامه باید فشار دهید و سپس کلید شروع/ توقف را بفشارید. البته در برخی مدلها  لازم است تا دکمه مربوطه را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

دکمه انتخاب دما (Temp):

با استفاده از دکمه انتخاب دما می توانید دمای مراحل شستشو و خشک کردن لباس ها  را در برنامه مورد نظر تعیین کنید. برای تنظیم دما باید دکمه را چندبار فشار دهید، چراغ  دمای انتخاب شده روشن می گردد، لذا تا انتخاب دمای دلخواه باید اینکار را تکرار کنید.

دمای فرآیند را باید با توجه به نوع لباسها و برچسب مشخصات آنان انتخاب نمایید.

دکمه چرخش یا آبگیری (Spin):

با استفاده از این گزینه امکان تعیین دور چرخش لباسشویی در مرحله آبگیری و خشک  کردن لباسها را خواهید داشت. برای تنظیم دور بر دقیقه مدنظر خود باید دکمه چرخش را  به صورت مداوم فشار دهید. نهایتا با انتخاب دکمه شروع آبگیری شروع می شود. اگر  تنظیمات چرخش را بر روی حالت No Spin یا بدون چرخش قرار دهید، همچنان لباسشویی  به مقدار کمی خواهد چرخید تا سریعا آب تخلیه شود.

دکمه آبکشی اضافی (+Rinse):

به کمک این دکمه می توانید یک مرتبه به مراحل آبکشی چرخه شستشو اضافه کنید. 

دکمه برنامه دلخواه (Favorite):

این برنامه با نام my cycle در برخی مدل ها نامگذاری شده است. این امکان شما را قادر  می سازد تا تنظیمات برنامه دلخواه خود را در لباسشویی ذخیره کنید و تنها با فشار دادن  یک دکمه سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

مراحل کار: دستگاه را روشن کرده و یک برنامه را انتخاب کنید. سپس تنظیمات اضافی و  گزینه های دلخواه (نحوه شستشو، تعداد آبکشی، ضد چروک و…) را انتخاب کنید. دکمه  Favorite را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. اکنون تنظیمات شما ذخیره شده است و برای  استفاده مجدد، کافیست پس از روشن کردن دستگاه دکمهFavorite را انتخاب کنید و  سپس کلید شروع را بفشارید.

دکمه شستشوی سریع (Quick Wash):

این دکمه برای تنظیم لباسشویی با 2 بار آبکشی استفاده می شود و برای لباسهای  کمی کثیف مناسب است. زمان شستشو نیز کاهش می یابد. با انتخاب برنامه شستشوی  پشمی دیگر امکان استفاده از این گزینه وجود ندارد.

دکمه شستشوی بهینه (Eco Wash):

با انتخاب این دکمه زمان شستشو افزایش می یابد اما دمای آب کاهش می یابد. این امر  به مصرف انرژی کمتر می انجامد اما کیفیت شستشوی لباس ها تغییری نخواهد کرد. در  هنگام انتخاب برنامه پشمی لازم است به یاد داشته باشید که این قابلیت در این حالت  وجود ندارد.

دکمه شستشوی بهینه در حباب (Eco Bubble):

این دکمه سبب توزیع یک دست ماده شوینده در داخل دیگ یا سبد شستشو می شود و  سریعتر و عمیقتر به پارچه ها نفوذ می نماید.

دکمه قابلیت لکه زدایی حبابی (Bubble Soak):

برای از بین بردن لکه های سرسخت بهتر است از این گزینه استفاده شود.

دکمه های ترکیبی ماشین لباسشویی سامسونگ:

برخی قابلیت های ماشین لباسشویی سامسونگ با فشار دادن یا نگه داشتن همزمان  چند دکمه فعال می شود. توضیحات این ویژگی ها و طرز استفاده از آنان در ادامه آورده  شده است.

قفل کودک (Child Lock):

این قابلیت که از نام آن پیداست، برای زمانیست که قصد دارید فشار دادن دکمه های  لباسشویی توسط کودکان شما سبب مشکل نگردد. بنابراین با فعال سازی این قابلیت  می توانید تمامی دکمه های دستگاه غیر از دکمه روشن/ خاموش لباسشویی را از کار  بیاندازید. البته حتی با خاموش شدن دستگاه و روشن شدن مجدد آن نیز، قابلیت قفل  کودک فعال می ماند و تا غیر فعال نکردن آن به همین حالت باقی می ماند.

 

مراحل کار: برای فعال یا غیر فعال نمودن قفل کودک، کلید یا کلیدهای مربوط به آن را به  مدت ۳ ثانیه نگه دارید. پس از فعال شدن این قابلیت عبارت CL بر روی نمایشگر ظاهر می  گردد و در هنگام غیر فعال شدن آن، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده می شود.

البته پس از فعال شدن قفل کودک، نشانگر و علامت این قابلیت که یک کلید یا قفل است

در نمیشگر روشن می شود.

شستشوی دیگ (Tub Clean):
این گزینه در برخی مدل ها، به صورت یک برنامه شستشو با نام Eco drum clean شناخته  می شود. این قابلیت یکی از کاربردی ترین گزینه های موجود است که در تمیز کردن دیگ  لباسشویی بسیار مفید است. استفاده از گزینه شستشوی دیگ سبب می شود تا به  کمک میزان بیشتری آب با دمای بالا و در سرعت چرخش بالا، تمامی نقاط داخلی دیگ  لباسشویی تمیز شوند.

مراحل کار: ابتدا دیگ لباسشویی را خالی کنید و درب را ببندید. سپس پودر مخصوص ضد  رسوب و تمیز کننده را در داخل بخش اصلی محفظه جاپودری بریزید. لباسشویی را روشن  کنید و کلید یا کلیدهای شستشوی دیگ یا Tub Clean را ۳ ثانیه نگه دارید. در برخی مدل  ها قادر به دیدن عبارت tcl بر روی نمایشگر خواهید بود. کلید شروع/ مکث را انتخاب کنید.

سپس در پایان درب دستگاه را باز بگذارید تا زودتر خشک شود.

آموزش برنامه های ماشین لباسشویی سامسونگ
برنامه پنبه ای (Cotton):
جنس لباس مناسب: برای لباسهای رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و

لباسهای کتان سفید تقریبا کثیف (لباس زیر). دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا

  ۹۵ درجه)

برنامه لباس کودک (Baby Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس های کودکان که نسبتا کثیف هستند. دمای مناسب: ۶۰

درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه). این برنامه لکه های چربی را بهتر حذف کرده و اقلام

بزرگی چون روکش لحاف، متکا و غیره را بهتر آبکشی می کند.

برنامه ظریف (Delicate):

جنس لباس مناسب: این برنامه برای لباس های زیر، بلوز و لباس های ظریفی مناسب

است که که به راحتی آسیب می بینند. دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰

درجه)

برنامه پشمی (Wool):

جنس لباس مناسب: البسه پشمی که قابل شستشو با لباسشویی باشند. دمای

مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد. حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی قابل شستشو

با ماشین استفاده کنید.

برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin):

جنس لباس مناسب: برای البسه عادی. قابل استفاده برای لباسهایی که فقط به آبکشی

نیاز دارند، یا افزودن آبکشی به لباس هایی که برای شستشوی آنها نرم کننده به کار رفته  است.

برنامه شستشوی البسه جین (Denim):

در این برنامه با استفاده از مقدار آب بیشتر و نیز آبکشی اضافی، البسه جین به خوبی

شسته شده و از نبود باقیمانده پودر لباسشویی بر روی لباسها که ممکن است آنها را لکه

دار نماید، اطمینان حاصل می شود.

برنامه شستشوی ملزومات رختخواب (Bedding):

این برنامه مشابه با برنامه پر یا Duvet در مدل های دیگر است. برای شستشوی روتختی،

ملافه، رولحافی و غیره مناسب است. توصیه می شود فقط یک نوع کالا و زیر ۲ کیلوگرم را  با این برنامه بشورید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

برنامه شستشوی پوشاک تیره (Dark Garment):

این برنامه مشابه با برنامه شستشوی البسه تیره یا Dark Wash در لباسشویی های  سامسونگ است. آبکشی های اضافی و سرعت چرخش کاهش یافته و البسه تیره رنگ  با ملایمت شسته می شوند.

برنامه شستشوی البسه بیرون (Outdoor Care):

این برنامه مشابه با برنامه البسه ورزشی یا Sports Wash است. برای شستشوی   پوشاک مورد استفاده در هوای آزاد همانند لباس های ورزشی یا پوشاک کوهنوردی و  غیره. مناسب برای شستشوی پارچه ها و الیافی از قبیل اسپندکس، کششی و  میکروفیبر.

برنامه شستشوی بهینه دیگ (Eco Drum Clean):

این برنامه مشابه با قابلیت Tub Clean در لباسشویی های دیگر است. کثیفی ها و باکتری  ها را از دیگ یا سبد لباسشویی پاک می کند. این برنامه باید بدون شوینده و لباس و حدودا   پس از هر ۴۰ بار شستشو با لباسشویی اجرا شود.

برنامه ضدعفونی و بوزدایی (Air Wash- Deodorization & Sanitization):

این برنامه برای رفع بوی بد و ضد عفونی کردن بسیار مناسب است. در حالت بو زدایی یا

Deodorization بو و رایحه بد از البسه زدوده شده و با چرخاندن ولوم بر روی حالت ضد عفونی یا Sanitization به کمک دمای بالاتر البسه ضدعفونی شده و بوی بدشان گرفته  می شود.

برنامه الیاف مصنوعی (Synthetics):

جنس لباس مناسب: بلوزها، پیراهن و غیره که بطور متوسط کثیف شده اند. البسه ای با  جنس پلی آمید (پرلون، نایلون)، پلی استر (دیولین، تریورا) و ترکیبات مشابه. دمای  مناسب 60 درجه سانتیگراد و زمان 80 دقیقه.

برنامه شستشوی بسیار اقتصادی (Super Eco Wash):

این برنامه با فعال سازی خاصیت شستشوی بهینه در حباب یا eco bubble در دمای پایین  لباس ها را شسته و موجب کاهش انرژی به مقدار قابل ملاحظه می گردد در صورتی که  کیفیت شستشو در درجه بالا حفظ می گردد. این برنامه پیش شستشو ندارد. زمان  شستشو 90 دقیقه، دما حداکثر 40 درجه و سرعت چرخش 1200 دور بر دقیقه تنظیم  شده است.

همدان سرویس تعمیرات مجاز لباسشویی سامسونگ در همدان

جهت درخواست تعمیرات لباسشویی سامسونگ در همدان میتوانید با شماره

08138244444 تماس حاصل فرمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5