تلفن:

08138251188 - 09181117805

تفاوت کولر گازی دیواری (اسپلیت) با زمینی (ایستاده)

تفاوت کولر گازی دیواری (اسپلیت) با زمینی (ایستاده)
مقایسه کولر گازی ایستاده و اسپلیت زمانی که دما در تابستان بالا است و یا در آب و هوای گرم، کولر گازی ها می توانند تفاوت میان آسایش و سختی را نشان دهند. بدون سیستم کولر گازی مرکزی، فرد واقعاً فقط دو گزینه برای کولر گازی دارد. او می تواند یا کولر گازی زمینی (ایستاده) یا کولر گازی دیواری (اسپلیت) را نصب کند. تفاوتهای میان این دو نوع کولر گازی، تعیین کننده‌ی این انتخاب است. در این مطلب به صورت تخصصی به مقایسه و تفاوت کولر گازی دیواری و زمینی خواهیم پرداخت.
مقایسه و تفاوت‌های کولر گازی دیواری و زمینی
قبل از خواندن ادامه مقاله خوب است بدانید که کولر گازی زمینی یک کولر گازی کوچک است که طوری طراحی شده است که بین چارچوب پنجره قرار می گیرد. کولر گازی دیواری شبیه به کولر گازی زمینی است اما در پنجره قرار نمی گیرد. کولر گازی های دیواری مستقیماً بر روی دیوار ساختمان قرار می گیرد.
نصب کولر گازی زمینی
نصب کولر گازی زمینی معمولاً سه مرحله دارد که شامل اندازه گیری، قراردادن و پیچ کردن دستگاه می باشد و از قسمت بیرونی کولر گازی نصب می شود. بنابراین نصب، سریع و بدون زحمت است که منجر به تغییر دائمی خیلی جزئی در ساختار می شود. در مقابل کولر گازی های دیواری نیاز به این دارند که شخص در حقیقت سوراخی را در دیوار ایجاد کند که بتواند از طریق آن حرکت کند.
این امر می تواند مشکل باشد چون فرد ممکن است با ساختارهای الکتریکی یا لوله کشی دچار مشکل شود و یا مجبور باشد مواد سخت مانند سیمان را حفر کند. مادامی که دستگاه در جای خود قرار بگیرد، نصب کننده باید دستگاه را روی دیوار نصب و اطراف آن را بتونه کاری کند. به همین دلیل نصب دستگاه دیواری معمولاً نیازمند کمک متخصص است مگر اینکه فرد دارای مهارت بسیار عالی و بهبود مهارت های خانگی باشد
کولر گازی های زمینی به نوبه خود برخی قسمت ها یا حتی سراسر پنجره ای را که نصب کننده کولر را روی آن نصب می کنند، مسدود می کنند. این کار میزان نور طبیعی موجود برای اتاق را کاهش می دهند. دستگاه های دیواری، روشنایی یک اتاق را تغییر نمی دهند زیرا آنها پنجره ها را مسدود نمی کنند.
برخی از کولر گازی های زمینی بسته به نوع طراحی می توانند با کولر گازی های دیوای تعویض شوند. با این حال عملکردشان در مسیری متضاد متفاوت است – دستگاه های دیواری معمولاً بیش از حد سنگین بوده و برای نصب پنجره ای نامناسب هستند.
متأسفانه بسیاری از نصب کننده ها دستورالعمل های نصب تولیدکننده را دنبال نمی کنند و سعی می کنند کولر گازی ها را در فضایی که حقیقتاً برای آنها طراحی نشده اند، قرار دهند. این کار معمولاً ضمانت کولر گازی را از بین می برد. علاوه بر این نصب کولر گازی در محل نامناسب می تواند باعث بروز مشکلاتی درخصوص عملکرد دستگاه شود و اینکه زمانی که فرد بیشترین نیاز را به آن دارد، از گرما بی حال شود.
در این مطلب تمام تلاشمان را کردیم تا به طور خلاصه و مفید تفاوت های کولر گازی دیواری و زمینی را بیان کنیم. به طور قطع نمی توان یکی از کولرها را به عنوان نوع برتر انتخاب کرد. همه چیز به خود شما و کاربردی که از کولر گازی مورد نظر انتظار دارید بستگی دارد. پس ابتدا نیازها و کاربرد مورد نظرتان را براساس مطالب بالا تعیین کنید و سپس به سراغ خرید کولر بروید.
همدان سرویس با بیش از 30 سال سابقه در زمینه تعییرات لوازم خانگی اماده خدمت رسانی به شما همشریان محترم در استان همدان میباشد
جهت درخواست تعمیرات کولر گازی در همدان با شماره 09181117805 و یا 08138244444
تماس حاصل فرمایید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5