تلفن:

08138251188 - 09181117805

عیب یابی ماکروفرسامسونگ

عیب یابی ماکروفرسامسونگ
عیب یابی ماکروفرسامسونگ
یکی از اهداف مجموعه همدان سرویس تعمیر ماکروویو اطلاع رسانی و آموزش تعمیر و عیب یابی ماکروویو است تا مشتریان با آگاهی بیشتر نسبت به استفاده از مایکروویو خود اقدام نمایند. در این بخش قصد به توضیح و آموزش عیب یابی ماکروویو سامسونگ داریم. با مطالعه این مقاله توانایی عیب یابی بسیاری از مشکلات روزمره ماکروویو خود را پیدا خواهید کرد.
حل مشکل روشن نشدن ماکروویو سامسونگ
جهت حل مشکل روشن نشدن ماکروویو سامسونگ لازم است مواردی را مورد بررسی قرار دهید که دارای بیشترین احتمال رخ دادن و عامل شدن برای بروز این مشکل باشند. در موارد زیادی پیش آمده مشکل روشن نشدن ماکروویو سامسونگ از عدم متصل نبودن دوشاخه مایکروویو به پریز برق است.در صورتی که جهت اتصال ماکروفر به برق از سه راهی و یا سیم رابط و محافظ برق استفاده می نمایید لازم است از صحت کارکرد آن مطلع شوید. جهت اطلاع از این امر باید ماکروویو را به صورت مستقیم به برق متصل نمایید تا دریابید آیا مشکل از ماکروویو است یا خیر. اگر مشکل از ماکروفر باشد لازم است با مجموعه تعمیر ماکروویو تماس حاصل نمایید تا نسبت به اعزام تعمیرکار ماکروویو سامسونگ به محل شما اقدام گردد.
سوالات متداول مایکروفر
1:آیا مایکروفر شما غذا را گرم نمیکند؟
پاسخ :
هنگامی که مایکروفر شما گرم نکند میتواند علتهای زیادی داشته باشد که تکنسین موظف است موارد زیر را چک کند.
1:لامپ 2 : دیود 3 : خازن 4 : ترانش های ولتاژ 5 : برد
2- علت جرقه داخل دستگاه چیست ؟
پاسخ : هنگامی که مایکروفر جرقه میزند میتواند مشکل از لامپ مگنتران باشد یا اینکه فلزی داخل دستگاه باشد و یا اینکه صفحه میکا نیاز به تعویض داشته باشد
3-مایکروفر با سرعت پایین و غیر یکنواخت غذا را می پزد
پاسخ : ولتاژ را در پریز چک کنید . اگر مقدار آن کمتر از 115 ولت است، مشکلی در سرویس برقی و یا مدار شکن وجود دارد . موتور صفحه گردان هم می تواند یکی از عوامل مشکل باشد. برای چک کردن آن مایکرو فر را برگردانده و گریل زیرین را جدا کنید. ولت-اهم متر را رویRX1 تنظیم کرده و یک سیم را از پایانه های موتور صفحه گردان جدا کرده و سپس پایانه ها را با پروب بازرسی کنید . اگر عدد نشان داده شده بی نهایت بود، موتور را تعویض کنید. مگنترون و هدایت کننده ی موج هم ممکن است منبع مشکل باشند ولی باید توسط فردی متخصص بررسی شوند.
مایکروویو چیست؟
مایکروویو، امواج رادیویی با طول موج کوتاه هستندکه مثل پرتوهای قابل رویت نور بخشی از طیف الکترومغناطیسی را تشکیل می دهند . امواج کوتاه بیشتر برای برنامه های تلویزیونی، رادار و تلفن همراه بکار می رود. در صنعت برای فرآوری مواد و در آشپزخانه برای پختن غذا از آن استفاده می شود. این امواج دربرخورد با یک ماده ممکن است منعکس، منتشر یا جذب شوند. مواد فلزی این امواج راکاملاً منعکس می کنند. مواد غیرفلزی مثل شیشه و پلاستیک امواج را از خود عبور میدهند و موادی که دارای آب هستند مانند غذاها انرژی این امواج را جذب می کنند.
ظروف مورد مصرف:
مهمترین ظروف مورد استفاده در مایکروویو عبارتنداز: ظروف شیشه ای، چینی، سرامیک و ظروف پلاستیکی مقاوم به حرارت. از ظروف فلزی درمایکروویو نباید استفاده کرد.
به دلیل اینکه ظروف فلزی اشعه را منعکس کرده و ازانتقال امواج به مواد غذایی جلوگیری می کند، همچنین شکل و فرم ظروف در فرآیندمایکروویو مؤثر است برای افزایش در پخت مواد غذایی از ظروف بیضی یا دایره ای شکل ومسطح و کم ارتفاع استفاده می شود.
توصیه های ایمنی برای استفاده از مایکروویو
مایکروویو در صورتی که درش خراب است و یا به طور درست و ایمن بسته نمی شود، هرگز نباید روشن شود.
اجسام فلزی نباید در مایکروویو قرار داده شوند مگر اینکه برای استفاده در مایکروویو طراحی شده باشند.
گرم کردن مایعات در مایکروویو باید با احتیاط انجام شود و در هنگام بیرون آوردن از مایکروویو از دستکش فر استفاده شود.
مایکروویو باید به طور منظم تمیز شود و نباید در حالی که خالی است، روشن شود
همدان سرویس مرکز مجاز تعمیرات ماکروفر ،سلاردوم در استان همدان با بیش از 30 سال سابقه
ادرس:  همدان،میدان شریعتی ،خیابان پاسدارن ،بعد از تقاطع جوادیه نرسیده به مسجد زینبیه روبه روی حمام صفا
شماره تماس : 08138244444-09181117805
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5