تلفن:

08138251188 - 09181117805

راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ

راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ

راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ از تولیدکنندگان سرشناس و محبوب بازار لوازم خانگی در جهان است.دفترچه آموزش راهنمای فارسی ظرفشویی سامسونگ
در ارتباط با نیاز وجود ماشین ظرفشویی در آشپزخانه های امروزی باید گفت این وسیله یکی از موارد ضروری محسوب می شود به دلیل نقش مهمی که در ارائه خدمات به خانه ایفا می کند.

یکی از چالش های هر خانه شست و شوی ظروف بعد از صرف غذا می باشد اما با استفاده از ماشین ظرفشویی این نگرانی از بین رفته است و می توانید به راحتی از میهمانان خود پذیرایی و زمان بیشتری را برای خانواده خود بگذارید. در کنار آسایش و راحتی باید این نکته را اضافه کرد که استفاده از این دستگاه باعث صرفه جویی اقتصادی نیز خواهد شد و دلیل آن هم مصرف کم آب و انرژی و قیمت پایین مواد شوینده می باشد.

در این مقاله سعی داریم برای شما در مورد راهنما استفاده از ماشینظ ظرفشویی سامسونگ توضیح دهیم . ابتدا در مورد هشدارهای امنیتی که لازمه ی استفاده از هر کالا است صحبت می کنیم سپس امکانات موجود در ماشین ظرفشویی سامسونگ.

نحوه کارکرد دکمه های پنل سامسونگ در راهنمای فارسی

برق 1 دکمه

این را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید: صفحه نمایش روشن می شود

برنامه 2 دکمه

برای انتخاب برنامه شستشو، این دکمه را فشار دهید

دکمه 3 نیمه بار

هنگام داشتن ظروف کم، از سبد بالا یا پایین فقط برای صرفه جویی در انرژی استفاده کنید. دکمه نیمه بار را فشار دهید تا سبد بالا یا پایین را انتخاب کنید.

دکمه 4 قفل کودک

این گزینه به شما اجازه می دهد تا دکمه های کنترل پنل را قفل کنید تا کودکان با استفاده از دکمه های پانل تصادفا ماشین ظرفشویی را شروع نکنند. برای قفل کردن و باز کردن دکمه ها در پانل کنترل، دکمه قفل کودک را برای سه (3) ثانیه نگه دارید.

دکمه 5 پنجره نمایش

نشان دادن مشخصات در حال اجرا ، زمان تاخیر، کدهای خطا و غیره.

دکمه 6 شروع

در حالتی که برق متصل است، درب ماشین ظرفشویی را ببندید ،چرخه و گزینه های دلخواه را انتخاب کنید. برای شروع چرخه، دکمه Start را فشار دهید.

هنگامی که می خواهید ماشین ظرفشویی را در حین اجرا توقف کند، دکمه Start را فشار دهید و مطمئن شوید که درب به آرامی و با دقت باز می شود.

شما می توانید دستگاه را با فشار دادن دکمه Start برای مدت 3 ثانیه در حین شستن تنظیم مجدد کنید. پس از تنظیم مجدد، ماشین ظرفشویی به حالت اول البته به جز تنظیم میزان مصرف نرم کننده آب می رود.

دکمه 7 شروع با تاخیر

این دکمه را برای تنظیم ساعت های شستشوی با تاخیر فشار دهید. شما می توانید شروع شستشو تا 24 ساعت را تاخیر دهید. یک فشار بر روی این دکمه، شستن را یک ساعت به تاخیر می اندازد.

دکمه 8 شستشو بهداشتی

این دکمه را برای به کاربردن بهترین بهداشت ممکن در شستشو ظروف خود فشار دهید. شستشوی نهایی آن در حرارت 67 درجه سانتیگراد و نگه داشتن این درجه حرارت برای چند دقیقه است. درتمام برنامه ها در دسترس است به جز پیش شستشو، شستشو ظریف و شستشوی سریع.

دکمه 9 چند گزینه در یک دکمه

برای انتخاب چند در 1 گزینه ،نیازمند نمک و کمک شستشو است .مگر چند گزینه در 1 قرص. این گزینه را فقط می توان در برنامه Intensive، Auto یا ECO انتخاب کرد.

نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی سامسونگ
نرم کننده آب باید با استفاده از مقدارسختی آب به صورت دستی تنظیم شود. نرم کننده کننده آب برای حذف مواد معدنی و نمک از آب طراحی شده است که می توانند تاثیرات مضر یا ناخواسته ای بر عملکرد دستگاه داشته باشد. هرچه محتوای مواد معدنی و نمک در آب بیشترباشد، آب شما سخت تر است. نرم کننده باید با توجه به سختی آب در منطقه شما تنظیم شود. سازمان آب منطقه شما می تواند به شما در مورد سختی آب توصیه های لازم را کند.

ماشین ظرفشویی به منظور تنظیم مقدار نمک مصرف شده بر اساس سختی آب مورد استفاده طراحی شده است. این سیستم در نظر گرفته شده برای بهینه سازی سطح مصرف نمک است. برای تنظیم مصرف نمک، به صورت زیر عمل کنید:

دستگاه را روشن کنید
برای شروع بیش از 3 ثانیه دکمه Start را فشار دهید بعد از اینکه دستگاه روشن شد در عرض 60 ثانیه تنظیم نرم کننده آب شروع کنید.
دکمه Start را برای انتخاب مجموعه مناسب با توجه به محیط محلی خود فشار دهید، مجموعه ها در دنباله تغییر خواهد کرد: H1 → H2 → H3 → H4 → H5 → H6
برای پایان دادن به راه اندازی مدل 5 ثانیه صبر کنید.

نحوه کارایی برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی سامسونگ
برنامه شستشو متمرکز

شامل چرخه های:پیش شستن (50 درجه سانتیگراد)، شستن (60 درجه سانتیگراد)، شستن، شستشو (65 درجه سانتیگراد)،خشك كردن

برنامه فشرده + بهداشتی

شامل چرخه های:پیش شستن (50 درجه سانتیگراد)، شستن (60 درجه سانتیگراد)،شستن،شستن،شستشو (70 درجه سانتیگراد)،خشك كردن

برنامه اقتصادی

شامل چرخه های: پیش شستن، شستن (45 درجه سانتیگراد)، شستشو (65 درجه سانتیگراد)، خشك كردن

برنامه اقتصادی + بهداشتی

شامل چرخه های: پیش شستن، شستن (45 درجه سانتیگراد) ،شستشو (70 درجه سانتیگراد)، خشك كردن

برنامه ظریف

شامل چرخه های: پیش شستن، شستن (40 درجه سانتیگراد)، شستن، شستن (60 درجه سانتیگراد)،خشك كردن

برنامه سریع

شامل چرخه های: پیش شستن ،شستن (60 درجه سانتیگراد)، شستشو (60 درجه سانتیگراد) ،خشك كردن

برنامه سریع + بهداشتی

شامل چرخه های: پیش شستن ،شستن (60 درجه سانتیگراد)، شستشو (70 درجه سانتیگراد) ،خشك كردن

برنامه خودکار

شامل چرخه های: پیش شستن(45 درجه سانتی گراد)، شستشو خودکار (45-55 درجه سانتیگراد)، شستشو، شستشو (60 درجه سانتیگراد) ،خشك كردن

برنامه خودکار+بهداشتی

پیش شستن(45 درجه سانتی گراد)، شستشو خودکار (45-55 درجه سانتیگراد)، شستشو، شستشو (70 درجه سانتیگراد) ،خشك كردن

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ
تمیز کردن فیلترها:

سه جزء سیستم فیلترینگ وجود دارد: فیلتر اصلی، فیلتر درشت و فیلتر ریز.

فیلتر اصلی:

مواد غذایی و ذرات آلوده که توسط این فیلتر به دام افتاده اند توسط یک جت خاص که بر روی بازوی اسپری پایین قرار دارد تخلیه و شسته می شوند.

فیلتر درشت:

اقلام بزرگتر، مانند قطعاتی از استخوان یا شیشه، که می توانند از تخلیه در امان بمانند، در فیلتر درشت قرار دارند. برای حذف اقلامی که در این فیلتر قرار دارد، به آرامی برگه ها در بالای این فیلتر را فشار دهید.

فیلتر ریز :

این فیلتر آلودگی و مواد غذایی را در سینک نگه می دارد واز وارد شدن به چرخه شستشو ظروف جلوگیری می کند.

برای بهترین عملکرد و نتایج در شتستشو، فیلتر باید تمیز شود. فیلتر به طور موثری ذرات غذایی را از آب شستشو حذف می کند و اجازه می دهد این کار در طول چرخه شستشو تکرارشود. به این دلیل، ایده خوبی است که بعد ازهر چرخه شستشو ذرات بزرگتر مواد غذایی که در فیلتر به دام افتاده با شستن فیلتر نیمه گرد و فنجانی در زیر فشار آب حذف کنید. برای برداشتن مجموعه ی فیلتر، آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و همه ی فیلتر را بالا بکشید. کل مجموعه فیلتر باید مرتب تمیز شود.

برای تمیز کردن فیلتر درشت و فیلتر ریز، از برس تمیز کردن استفاده کنید. سپس کل مجموعه فیلتر را در ماشین ظرفشویی مجددا نصب کنید.آن را درموقعیت خود قرار داده سپس به سمت پایین فشار دهید و در پایان چرخش دادن آن جهت حرکت عقربه های ساعت.

ماشین ظرفشویی هرگز نباید بدون فیلتر استفاده شود. جایگزینی نامناسب فیلتر می تواند سطح عملکرد دستگاه را کاهش داده و آسیب به ظروف وارد کند.

تمیز کردن بازوهای آبپاش

ضروری است که به طور مرتب بازوهای آبپاش تمیز شود زیرا مواد شیمیایی سخت آب ممکن است بازوهای آبپاش مسدود کند. برای برداشتن بازوی آبپاش میانی، مهره را نگه دارید و جهت عقربه ساعت آن را به عقب بچرخانید. برای برداشتن بازوی آبپاش پایین، بازوی آبپاش را به سمت بالا بکشید. بازوها را در آب گرم و صابون بشویید و برای تمیز کردن فواره ها از برس نرم استفاده کنید. آنها را پس از شسته شدن به طور کامل در جای خود قرار دهید.

برای تمیز کردن لبه ها در اطراف درب، شما فقط باید از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید. برای جلوگیری از نفوذ آب به قفل درب و اجزای الکتریکی، از هر نوع اسپری پاک کننده استفاده نکنید. همچنین، از پاک کننده های سایشی و یا پد های تمیز کردن بر روی سطوح بیرونی استفاده نکنید زیرا آنها باعث خراشیده شدن می شوند.همچنین برخی از دستمال های کاغذی می توانند بر روی سطح خراش ایجاد کنند.

نحوه ی کاربرد مواد شوینده در ماشین ظرفشویی سامسونگ
استفاده از مواد شوینده برای حذف آلودگی و انتقال آن به خارج ماشین ظرفشویی ضروری است. بیشتر مواد شوینده تجاری برای این منظور مناسب هستند.

قرص های شوینده  

مارک های مختلف قرص های پاک کننده با سرعت های مختلف حل می شوند به همین دلیل برخی قرص های پاک کننده نمی توانند در طول برنامه های کوتاه حل شوند و تمیز کردن کامل خود را انجام دهند. بنابراین، هنگام استفاده از قرص های پاک کننده، لطفا از برنامه های طولانی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که حذف مواد پاک کننده انجام شده است.

محفظه مواد شوینده

محفظه باید قبل از شروع هر چرخه شستشو به دنبال دستورالعمل های ارائه شده در جدول چرخه شستشو پر شود. سیستم ماشین ظرفشویی از مواد شوینده و پاک کننده کمتری استفاده می کند. به طور کلی، فقط یک قاشق غذا خوری مواد شوینده برای یک شستشوی نرمال مورد نیاز است.

همچنین مواردی که به شدت کثیف شده اند نیاز به مواد شوینده بیشتری دارند. همیشه مواد شوینده را قبل از شروع به کار ماشین ظرفشویی اضافه کنید در غیر این صورت می تواند خیس شود ولی به درستی حل نمی شود.

هشدارهای ایمنی در استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ در راهنمای فارسی
در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ به هشدارهای ایمنی آن میپردازیم :

برای استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ بخاطر داشته باشید ظروف را بر روی هم قرار ندهید به دلیل اینکه مواد تمیزکننده و آب به ظروف نمی رسد و در نتیجه کثیف باقی می ماند.
به دلیل اینکه ماشین ظرفشویی حرارت تولید می کند آن را به دور از یخچال قرار دهید و مصرف انرژی یخچال را افزایش می دهد.
پیشنهاد می شود جهت صرفه جویی در مصرف برق، دستگاه را در ساعات پیک مصرف استفاده نکنید.
برای قرار دادن ظرف ها در دستگاه حتما به این نکته توجه کنید که تمامی ردیف های دستگاه را پر کنید تا از انرژی و آب استفاده بهینه و حداکثری شود.اما دقت داشته باشید که چیدن ظرف ها در ماشین ظرف شویی به گونه ی باشد که مشکلی برای گردش آب به وجود نیاید.
برای صرفه جویی در انرژی و استفاده بهینه از دستگاه ظرف های کثیف را در حد امکان در طول روز جمع آوری کرده و سپس برای یک بار آن هم در ساعات خارج از پیک مصرف دستگاه را روشن کنید به دلیل اینکه تعداد ظروف در میزان آب مصرفی شما تاثیری ندارد.
برای اینکه از فضای ماشین ظرف شویی بهتر استفاده کنید ابتدا به سراغ ظرف های بزرگ بروید و سپس شروع به قرار دادن ظروف کوچک در دستگاه کنید.
به نحوه ی چیدن ظروف دقت کنید و تمامی بشقاب ها را در جهت واحد قرار دهید و آنها را به گونه ای قرار دهید که در معرض آبپاش دستگاه قرار بگیرند. برای اینکه آب به طور مناسب به ظروف برسد بشقاب هایی که کوچکتر هستند را جلوی بشقاب های بزرگ قرار دهید تا مانعی برای گردش آب به تمامی ظروف وجود نداشته باشد.
در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ به این نکته توجه داشته باشید که دمای5 درجه سانتی گراد مناسب ترین دما برای شستشو ظروف می باشد .
ظرفیت بکارگیری هر ماشین ظرفشویی مشخص است با دقت به این موضوع به یاد داشته باشید نباید بیش از ظرفیت دستگاه از آن استفاده کرد.
ماشین ظرفشویی دارای فیلتری است که امکان دارد مواد زائد در آن جمع شوند بنابراین برای حفظ سلامت دستگاه خود آنرا کنترل و در صورت نیاز تمیز کنید.
امکانات ظرفشویی سامسونگ در راهنمای فارسی
در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ به امکانات آن میپردازیم :

ظرفشویی سامسونگ دارای سیستم ضدعفونی کردن ظروف می باشد.
در ظرفشویی سامسونگ دکمه «شستشوی بهداشتی» وجود دارد که با ضدعفونی کردن ظروف، آلودگی های باکتریایی را کاهش داده و به شما در شستشوی بهداشتی ظروف اطمینان می دهد.
از دیگر امکانات ظرفشویی سامسونگ باید گفت هنگام مرحله پایانی آبکشی، دمای آب را به بالای 70 درجه سانتی‌گراد می‌رساند و با نگهداشتن آب در این دما برای یک مدت زمان،باعث شستشوی دقیق ظروف می شود.
اگر تعداد کمی ظرف دارید که زیاد کثیف نشده اند و به شستشوی زیادی نیاز ندارد،سیستم شستشوی سفارشی یک ساعته در ماشین ظرفشویی سامسونگ باعث سرعت بیش تر در شستن وخشک شدن می شود.
در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای اینکه از تمیز شدن ظروف اطمینان حاصل شود سیستم چرخه شستشو خودکار وجود دارد .
از امکانات ویژه ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود سنسور برای تشخیص میزان کثیفی و مقدار غذای باقی مانده است که بطور خودکار عمل کرده و فعال شدن گزینه های شستشو، آبکشی و خشک کردن را به عهده دارد به این ترتیب صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین افزایش کارایی را خواهیم داشت.
ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای فناوری محو اثر انگشت است که به شما اطمینان می دهد که تمامی لکه ها از بین برده شده است. این سیستم از پابرجا ماندن اثر انگشت و سایر لکه ها بر روی ظروف جلوگیری کرده و در صورت وجود لکه آنها را پاک می کند.
امکان تنظیم قفسه های بالا و پایین ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز میسر است. این دستگاه امکان را می دهد که قفسه را با سایز ظروف خود مطابقت دهید بدین ترتیب در صورت شستشو ظروف بزرگ مانند قابلمه ، دیس های پذیرایی و… مشکلی به وجود نخواهد آمد.
لازم به ذکر است در سبد پایین ظرفشویی سامسونگ این قابلیت وجود دارد که ظروف بزرگ تا ابعاد 36 سانتی‌متر در آن گذاشته و شستشو داده شود.
این دستگاه مجهز به فناوری نیم شور است که مواقعی استفاده می شود که تعداد ظروف ما برای شستن زیاد نیست . برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش مصرف آب می توانید از ظرفیت بخشی از دستگاه استفاده کنیم .
در کنار فناوری های دیگر، این دستگاه همچنین مجهز به سنسور تشخیص نشتی آب نیز می باشد.
این ماشین ظرفشویی از صدای بسیار کم هنگام استفاده برخوردار است و مزاحمتی ایجاد نمیکند.
برای قرار دادن پودر ماشین ظرف‌شویی یا مواد براق کننده و قرص های ظرفشویی از محفظه ای که بر روی در و سمت داخلی دستگاه وجود دارد استفاده کنید.
ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای میزان مصرف انرژی پایین است و رده A+ است.
در مورد جایگاه ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ در سبد بالا لیوان و استکان ها جای داده می شوند و در سبد پایین بشقاب ظروفی که بزرگ وبلند هستند قرار می گیرند.البته یک طبقه نیز برای قاشق و چنگال منظور شده است.
ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای 7 برنامه شست و شوی است.
امیدواریم از مقاله راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ لذت برده باشید ، شما عزیزان میتوانید برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ با کارشناسان همدان سرویس در ارتباط باشید

جهت درخواست تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در همدان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

ادرس: همدان،میدان شریعتی ،خیابان پاسدارن ،بعد از تقاطع جوادیه نرسیده به مسجد زینبیه روبه روی حمام صفا

تلفن : 08138244444-09181117805

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5