تلفن:

08138251188 - 09181117805

تعمیرات تخصصی مایکروفر

تعمیرات تخصصی مایکروفر

تعمیرات تخصصی مایکروفر در استان همدان

تعمیر مایکروفر الجی در همدان توسط خدمات نمایندگی تعمیرات ماکروفر ال جی با استفاده از قطعات فابریک  انجام میگردد ، تعمیرگاه مجاز ماکروفر الجی توسط تیم آموزش دیده همدان سرویس  آماده خدمت رسانی در محل ، منزل یا محل کار شما عزیزان میباشد .

مراقبت از مواد غذایی در مایکروفر الجی

دستورالعمل های راهنمای استفاده محصول با دقت فراوان تدوین شده اند، اما موفقیت شما در تهیه آنها بستگی به میزان توجه شما به مواد غذایی در هنگام آشپزی دارد. همیشه غذا را در حالی که آشپزی می کنید تماشا کنید. اجاق ماکروویو شما مجهز به نور است که به صورت خودکار روشن می شود هنگامی که اجاق در حال اجرا است به طوری که شما می توانید داخل ماکروفر را ببینید و پیشرفت مواد غذایی خود را بررسی کنید. دستورالعمل هایی که در راهنمای محصول به ان شااره شده است مانند ترکیب کردن ، هم زدن، و در نظر گرفتن زمان استراحت غذا را انجام دهید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به توصیه های داخل دفترچه راهنما مراجعه شود . اگر به نظر می رسد پخت غذا درست انجام نشده است ، به سادگی تنظیمات لازم را انجام دهید که فکر می کنید مناسب برای اصلاح مشکل است.

رطوبت مواد غذایی :
از آنجا که حرارت تولید شده از ماکروویو تمایل به تبخیر رطوبت دارد، مواد غذایی نسبتا خشک مانند کباب و برخی از سبزیجات باید قبل از پخت و پز یا پختن برای حفظ رطوبت بر روی آن ها آب پاشیده شوند.
مقدار استخوان و چربی غذا :
استخوان ها و چربی گرما را سریع تر از گوشت دریافت می کنند. مراقب باشید هنگام پخت و پز کردن استخوان های همراه چربی و گوشت که پخت به صورت ناهمگون انجام نشود به گونه ای که بعضی جاها شوخته شوند بعضی پخته و بعضی پخت ناکافی داشته باشند .

مقدار مواد غذایی:
تعداد مواد غذایی و وزن ان در اجاق ماکروفر شما ثابت نیست، صرف نظر از اینکه چقدر مواد غذایی پخته شده است. بنابراین، بیشترین مواد غذایی که در اجاق قرار می دهید، بیشترین زمان را برای پخت و پز نیاز دارد ، به یاد داشته باشید که زمان به نیمه رسیدن یک دستور غذا را حداقل یک سوم کاهش دهید.
شکل غذا:
ماکروویو ها فقط حدود 2.5 سانتیمتر به مواد غذایی نفوذ می کنند، بخش داخلی غذاهای ضخیم به دلیل گرما تولید شده در خارج از آن قسمت به داخل وارد می شوند. فقط لبه بیرونی غذا توسط انرژی ماکروویو پخته می شود؛ استراحت با هدایت پخت و پز و گرما آشپزی را کامل می کند . بدترین شکل ممکن برای یک غذای که می توان از آن استفاده کرد، یک مربع ضخیم است. گوشه ها به مدت طولانی سوزانده می شوند تا مرکز غذا گرم شود. غذاهای نازک گرد و غذاهای حلقه ای با موفقیت در ماکروویو پخته می شوند .

پوشش:
یک پوشش تله ای برای گرما و بخار ایجاد می کند که باعث می شود غذا سریع تر پخت شود. برای جلوگیری از سوختن غذا ، از یک یا چند سوراخ بر روی پوشش استفاده کنید.
کباب کردن :
گوشت و مرغ با پانزده دقیقه یا بیشتر پخته می شوند، به آرامی چربی های خود را قهوه ای می کنند. غذاهایی که برای مدت کوتاهی پخته می شوند را می توانید با یک سس قهوه ای مانند سس سویا یا سس کبابی برای رسیدن به رنگ دلخواه استفاده کنید، از آنجا که مقدار نسبتا کم سس قهوه ای به غذا اضافه شده است، عطر و طعم اصلی این دستور تغییر نمی کند.

پوشاندن با کاغذ گریس:
به طور مؤثری مانع از پاشیدن چربی و روغن می شود و به مواد غذایی کمک می کند تا برخی از گرما را حفظ کنند ، اما از آنجایی که آن را پوشش محکم تر از یک درب است ، غذا را کمی خشک می کند.
تنظیم و فاصله:
غذاهای فردی مانند سیب زمینی پخته شده، کیک های کوچک و لوبیا سبز، اگر در فاصله ی یکنواخت، به ترتیب در یک الگوی دایره ای قرار داده شوند، به طور مساوی گرم می شوند ، هرگز غذاهای خود را بالای یکدیگر قرار ندهید.

تمیز کاری ماکروفر الجی
تمیز نگه داشتن دستگاه به شما کمک میکند ؛ تا کمتر نیازمند تعمیر مایکروفر الجی شوید .

1: داخل ماکروفر تمیز نگه دارید
آب های مواد غذایی و یا مایعات ریخته شده به دیواره های ماکروفر و بین سطح مهر و موم بر روی کارکرد دستگاه اثیر منفی می گذارند ، بهترین کار این است که با استفاده از یک پارچه مرطوب، کثیفی ها را پاک کنید.
خرده نان ها و سرریزها انرژی ماکروویو را جذب می کنند و زمان های پخت و پز را افزایش می دهند. برای پاک کردن خرده های بین درب و قاب جلویی، یک پارچه مرطوب استفاده کنید. مهم این است که این منطقه را تمیز نگه دارید تا مهر و موم محکمی داشته باشید. سپس دستگیره های چرب را با یک پارچه صابون بشویید سپس آن را بشویید و خشک کنید. از پاک کننده های شوینده یا ساینده استفاده نکنید. سینی شیشه ای را می توان با دست یا ماشین ظرفشویی بشویید.

2: خارج از ماکروفر را تمیز نگه دارید
سپس خارج از ماکروفر خود را با صابون و آب تمیز کنید و با پارچه نرم یا حوله کاغذی خشک کنید ، برای جلوگیری از آسیب رساندن به اجزای عامل درون اجاق، آب نباید اجازه ورود به دهانه های تهویه داشته باشد، برای تمیز کردن کنترل پنل، درب را برای جلوگیری از اتفاقی راه اندازی ماکروفر باز کنید، و سپس پانل کنترل را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و بلافاصله با یک پارچه خشک آن را ببندید ، این قسمت را نیز همواره تمیز نگه دارید.

3: اگر بخار در داخل یا اطراف خارج از درون درب تهویه ایجاد شود، پانل ها را با پارچه نرم پاک کنید ، این ممکن است رخ دهد هنگامی که اجاق ماکروویو تحت شرایط رطوبت بالا عمل می کند و به هیچ وجه نشان دهنده سوء عملکرد دستگاه نیست.
4: مهر و موم درب و سوئیچ درب باید تمیز نگه داشته شود.
فقط از آب گرم استفاده کنید، سپس آن را کاملا خشک کنید.
از مواد پاک کننده استفاده نکنید، مثل پودر تمیز کردن یا پودرهای فولادی و پلاستیکی.
اگر معمولا تمیز کاری را در فواصل معین انجام دهید از ایجاد لکه های سخت جلوگیری می کنید و عمل تمیز کاری نیز روان تر انجام می گیرد .

عیب یابی ماکروفر الجی
پرسش: چرا صدای بوق هنگامی که پدی در پنل کنترل لمس می شود شنیده می شود؟
پاسخ : صدای بوق برای حصول اطمینان از این که تنظیم به درستی وارد شده است شنیده می شود .

پرسش: وقتی اشتباها نور ماکروفر خاموش نمی شود مشکل چیست؟
پاسخ : ممكن است چند دلیل برای این که چرا در هنگام بستن درب یا در زمان های معین نور ماکروفر خاموش نمی شود وجود داشته باشد ، از جمله مهمترین این عوامل عبارتند از :

1: نور لامپ دمیده شده است باید سیم پیچ آن بررسی گردد .
2: درب ماکروفر به درستی بسته نشده است .

در صورتی که مشکل رفع نشد با نمانیدگی تعمیرات ماکروفر الجی در غرب تهران یا نمایندگی تعمیرات ماکروفر الجی در شرق تهران تماس بگیرید .

پرسش: آیا می توان پاپ کورن را در اجاق ماکروویو الجی درست کرد؟
پاسخ : بله، اگر از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:
1: از ظروف پاپ کورن که ظروف مخصوصی برای پخت و پز ماکروویو طراحی شده است استفاده کنید .
2: پاپ کورن با هر برندی حاوی زمان های خاص و خروجی های قدرت مورد نیاز برای یک محصول نهایی قابل قبول است.

دستورالعمل های دقیقی را که توسط هر سازنده برای آنها صادر می شود، دنبال کنید.

در صورتی که دانه ذرت زودتر از زمان دستور پخت تهیه شد همین مقدار زمان کافی است بیشتر از این می تواند باعث انفجار و آتش سوزی در ماکروفر شود که در صورت بروز چنین مشکلی ماکروفر را خاموش کنید درب را باز نکنید بگذارید آتش فروکش کند و با نمایندگی تعمیرات ماکروفر الجی در تهران تمای بگیرید .

ارور ماکروفر الجی
ارورها ، راهنمای عیب یابی ماکروفر هستند ، هر ارور پیام آور ایجاد اختلال در کارکرد یا خرابی در قطعه ای خاص است که در صورت آشنایی با این کد خطا ها می توان عملیات عیب یابی و تعمیر مایکروفر الجی را به نحو بهتری اجرا کرد و نیاز به بررسی همه قطعات نیست ، در صفحه نمایندگی تعمیرات ماکروفر الجی ارورهای ماکروفر الجی تهیه شده است .

کد خطای f1 ماکروفر الجی
علت ارور f1 ماکروفر الجی : ترمیستور باز است ، بدون خطایی در سنسور حرارت یا ترمیستور.

رفع ارور f1 ماکروفر الجی : برای حل مشکل با نمایندگی تعمیرات ماکروفر الجی در تهران تماس حاصل نمایید .

کد خطای F2 ماکروفر الجی
علت ارور F2 ماکروفر الجی : ترمیستورکوتاه برای پخت و پز عامل ایجاد این ارور می باشد ، گرما تا10 ثانیه پس از پخت و پز شروع نمی شود.

رفع ارور F2 ماکروفر الجی : برای بررسی دقیق و تعمیر ماکروفر با نمایندگی تعمیر ماکروفر الجی در غرب تهران تما حاصل نمایید .

کد خطای F3 ماکروفر الجی
علت ارور F3 ماکروفر الجی : این خطا زمانی اتفاق می افتد که کنترل الکترونیکی یک شکست را تشخیص دهد.
رفع ارور F3 ماکروفر الجی : اگر این کد را در صفحه نمایش می بینید و مایکروویو شما بوق می زند، CLEAR / OFF را فشار دهید و آن را متوقف کنید. پشت ماکروفر در کنار خنک کننده سیستم دو سوئیچ در این قسمت وجود دارد 5 دقیقه منتظر بمانید و از هر دو سوئیچ برای بازنشانی کل سیستم استفاده کنید و همه ی مشکلات احتمالی را پاک کنید.

کد خطای F4 ماکروفر الجی
علت ارور F4 ماکروفر الجی : سنسور باز است ، این خطای حسگر رطوبت است .

رفع ارور F4 ماکروفر الجی : اغلب علل فراوان برای سنسور رطوبت این است که اگر خطایی در حسگر رطوبت تشخیص داده شود به طور مداوم بیش از 5 ثانیه باز است

کد خطای F5 ماکروفر الجی
علت ارور F5 ماکروفر الجی: جریان هوا عوض شده، خطای حسگر جریان هوا تشخیص داده شده است .

رفع ارور F5 ماکروفر الجی: برای رفع مشکل با نمایندگی تعمیرات ماکروفر الجی در شرق تهران تماس بگیرید .

کد خطای F10 ماکروفر الجی
علت ارور F10 ماکروفر الجی : خطای E-10 به معنی مادربرد معیوب است.

رفع ارور F10 ماکروفر الجی : برای حل این مسئله هیچ راه حلی وجود ندارد، من پیشنهاد می کنم بدون استفاده دیگری از ماکروویو آن را از پریز بلافاصله برای جلوگیری از آسیب جدی جدا کنید ، برای حل این مسئله، با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

تعمیر ماکروفر ال جی در همدان

ادرس: همدان،میدان شریعتی ،خیابان پاسدارن ،بعد از تقاطع جوادیه نرسیده به مسجد زینبیه روبه روی حمام صفا

شماره تماس :08138244444-09181117805

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5