شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 21
  • با ما تماس بگیرید

    4444 3824 81 98+

  • ایمیل

    info@hamedanservice.ir

  • تماس با ما
 عیب یابی پکیج ایران رادیاتور ،بوتان و سایر برند های موجود در بازار ایران

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور ،بوتان و سایر برند های موجود در بازار ایران

گرمایش خانه شما و آب گرم مورد نیازتان جهت استحمام، شست و شو و غیره، کاملا به عملکرد صحیح پکیج دیواری شما بستگی دارد. لذا پکیج بعنوان یک جزء اساسی از وسایل منزل بسیار حائز اهمیت است. با این حال، بسیاری از ما نگهداری و استفاده صحیح از پکیج را به درستی نمی دانیم و تنها زمانی که دچار مشکل شده و با خرابی پکیج رو به رو می شویم به سراغ آنها میرویم. در این مواقع آنچه که بسیار حیاتی و مهم است، عیب یابی پکیج به طور دقیق برای یافتن مشکل و رفع معایب پکیج است.

امروزه یکی از بهترین برندهای پکیج موجود در بازار پکیج‌های بوتان می‌باشند. در برخی موارد ارورهایی در پکیج بوتان شما به وجود می‌آید که باید در این شرایط ابتدا عیب یابی پکیج بوتان انجام شود و سپس تعمیر پکیج بوتان. در ادامه همدان سرویس  قصد دارد به صورت کامل آموزش عیب یابی پکیج بوتان و ایران رادیاتور  و سایر برند های موجود در بازار ایران ، تعمیرات آن را برای شما توضیح دهد با ما همراه باشید.

نکاتی جهت کارکرد بی عیب پکیج دیواری در تمام طول سال:
سرویس منظم و دوره ای بسیار مهم و حیاتی است. برنامه زمانی سرویس شدن پکیج خود را توسط متخصص باتجربه پکیج برنامه ریزی کنید.
اگر پکیج شما تحت فشار بوده و به تنش های فشاری حساس است، بصورت منظم فشار سیستم را چک نمایید. همچنین فشار را بر روی عدد پیشنهادی در دفترچه راهنما تنظیم نمایید.
در تابستان هر ماه سیستم گرمایشی منزل را به مدت 10 الی 15 دقیقه روشن نموده تا از فریز شدن و خشکی پمپ و سایر اجزاء حساس آن جلوگیری شود.
ترموستات و تایمرهای دستگاه را چک کرده و مطمئن شوید به درستی کار می نمایند.
بصورت منظم پکیج خود را جهت هرگونه نشتی و آبریزش بررسی نمایید.
رادیاتورهای خود را در ابتدای هر بار استفاده در سال، هواگیری نموده و از نبود هوای اضافه در سیستم اطمینان حاصل کنید.
مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف پکیج قرار دارد و تهویه به درستی انجام می شود. اگر پکیج در آشپزخانه و در داخل کمد قرار گرفته است، از تمیز بودن و خالی بودن فضای کابینت مطمئن شوید.
تمامی خروجی های فن و دودکش ها را بازدید نموده و هرگونه مانعی را از میان بردارید.
در صورتی که شعله پیلوت قابل دیدن است، از آبی بودن رنگ شعله و مداوم بودن آن مطمئن شوید. در صورتی که شعله به زردی گرایید و یا به نظر کشیده و بلند می آمد، با متخصص ماهر برای بازدید دستگاه تماس بگیرید.

با رعایت نکات بالا می توانید از خرابی پکیج تا حد زیادی پیشگیری نمایید. با وجود اینکه خرابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… و از کار افتادن آنها می تواند امری بسیار جدی باشد، اما دلایل متعددی می تواند باعث این اتفاق باشد. در ادامه برخی از مشکلات رایج پکیج و راهکارهای موجود برای آنها را آورده ایم. با بررسی این مراحل می توانید به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و… خود بپردازید و در صورت ساده بودن و عدم نیاز به تخصص و تجربه، مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور خود را شخصا رفع کنید.

مزایای پکیج بوتان
در کمترین زمان ممکن آب گرم مورد نیاز شما را تامین می‌کند.
راندمان کاری بالایی نسبت به سایر پکیج‌ها دارد و در مصرف هزینه‌هایی مثل برق، گاز و … صرفه جویی می‌شود.
فضای کمتری نسبت به موتورخانه‌ها اشغال می‌کند.
سهولت در نصب، تعمیر و سرویس آن به دلیل در دسترس بودن.
در مقایسه با موتورخانه به لوله کشی کمتری نیاز دارد.
مستقل بودن پکیج بوتان در هر واحد از ساختمان.
هزینه نصب کمتری نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی دارد.
و …

چرا پکیج خاموش می شود؟
یکی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری، خاموش شدن آن به صورت ناگهانی است. ممکن است این اتفاق هر چند دقیقه یکبار و یا چند ساعت یکبار اتفاق بیوفتد. دلایلی که سبب می شود پکیج به صورت خود به خود خاموش شود، به وجود چندین سوئیچ ایمنی برمی گردد که در صورت بروز مشکل و ایراد در کارکرد پکیج فعال شده و برای جلوگیری از بروز حوادث خطرناک همچون انفجار و آتش سوزی پکیج را بلافاصله خاموش می کنند. بنابراین برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان که ناگهان خاموش می شود به سراغ بررسی موارد زیر می رویم:

افت فشار پکیج (کاهش/ افزایش فشار آب)
ایراد در ترموستات
نشتی پمپ و یا خرابی آن
بسته بودن شیرهای آب
نبود و یا کمبود جریان گاز
نبود جریان در قطعات الکتریکی پکیج

چرا پکیج روشن نمی شود؟
یکی دیگر مشکلات رایج پکیج دیواری، روشن نشدن آنها به دلایل مختلف است. یکی از این دلایل گرفتگی لوله ها توسط هوا یا رسوب است. علاوه بر این ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار پکیج، دستگاه امکان روشن شدن را نداشته باشد. در ادامه عیب یابی پکیج به بررسی ایراد در شمعک و مشعل پکیج و یا گرم شدن بیش از حد آن می پردازیم که از دیگر علل روشن نشدن آن می باشد. به طور کلی می توان اینگونه گفت که دلایلی که سبب خاموش شدن دستگاه می شوند از روشن شدن آن نیز جلوگیری می کنند.

چرا فشار پکیج کاهش یا افزایش می یابد؟
کاهش فشار پکیج خود یکی از مواریست که می تواند به مشکلات دیگری در پکیج های دیواری بیانجامد. دلایل پایین آمدن فشار پکیج را می توان به طور ساده به موارد زیر مربوط دانست که در عیب یابی پکیج باید بررسی شوند:

معیوب بودن شیر اطمینان فشار
نشتی در دریچه اتوماتیک تخلیه هوا
نشتی و آبریزش رادیاتورها و شیرهای آنان
گرفتگی هوای رادیاتورها
ایراد در گیج فشار

چرا پکیج دیواری نشتی دارد؟
در بسیاری از مواقع نشی یا آبریزش پکیج دیواری مساله بزرگی نبوده و مشکل جزئی است و به سادگی قابل حل می باشد. هرچند گاهی اوقات نشتی های کوچک و چكه كردن پكيج می توانند به مشکلات بزرگتری بیانجامد که خسارات زیادی را به بار آورد. به طور مثال اگر آب به برد کنترلی پکیج راه یابد ممکن است حتی مجبور به تعویض کامل پکیج شوید. بنابراین علت اینکه چرا پکیج نشتی دارد و عیب یابی پکیج دیواری در این شرایط پکیج دیواری بسیار حائز اهمیت است و باید بدون فوت وقت به رفع مشکل پرداخت. موارد زیر را می توان در عیب یابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره بررسی نمود:

وجود ترک و شکاف در مبدل حرارتی
نشتی آب از پمپ آب
نشتی آب از اتصالات پمپ
نشتی از اتصالات لوله های پکیج
ایراد شیر اطمینان فشار
ایراد دیافراگم ظرف انبساط

کد خطای پکیج بوتان
در این بخش می‌خواهیم شما را با کد خطا و ارورهای انواع پکیج‌های بوتان آشنا کنیم در ادامه با زرین سرویس همراه باشید.

لیست ارورهای پکیج بوتان مدل Perla pro
1. زمانی که کد خطا E01 است باید بدانید که مشکل از شعله پکیج بوتان است، در این حالت مشکل پکیج روشن نشدن شعله پکیج بوتان است.

2. در هنگام عیب یابی پکیج بوتان اگر با ارور E02 مواجه شدید باید بدانید که ایراد از کلید حرارتی مبدل است.

3. ارور E03 زمانی نمایش داده می‌شود که مشکل از پرشر سوئیچ (دستگاهی برای کنترل فشار در پکیج)، عدم خروج دود فن و ترموستات می‌باشد که در صورت لزوم باید تعویض شوند.

4. نمایش کد خطای E04 که نشان دهنده فشار کم آب است که در این حالت باید فشار آب را افزایش داده تا بیشتر از 5/0 شود.

5. ارور E06 که برای نمایش قطع شدن ان تی سی (سنسوری جهت تشخیص دمای آب گرم مصرفی) آب مصرفی است استفاده می‌شود.

6. نمایش کدخطای E07 نشان دهنده این است که ان تی سی گرمایشی قطع شده است و باید وصل شود و در صورتی که وصل شد و بازهم برطرف نشد باید بدانید که ان تی سی به صورت کلی خراب است.

7. در صورت مشاهده ارور E11 باید بدانید که برد دستگاه و یا مشعل آن با مشکل رو به رو شده است.

لیست ارورهای پکیج بوتان مدل Verona
1. ارور E01 نشان دهنده عدم تشکیل شعله در پکیج است که چند دلیل مختلف دارد یکی از آن‌ها فشار کم گاز، خرابی جرقه و … که باید تعمیر شوند.

2. در عیب یابی پکیج بوتان اگر با ارور E02 روبه رو شدید باید بدانید که علت آن بالا رفتن بیش از حد دمای پکیج بوتان است.

3. در صورت مشاهده ارور E03 باید بدانید که مشکل از کلید حرارتی پکیج بوتان است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

4. کد خطای E04 نشان دهنده کم بودن فشار آب گرمایشی است.

5. کد خطایE05 و E06 همانند ارورهای پکیج نوع Perla است.

6. ارور E09 برای نمایش این است که بگوید آب در پکیج گردش نمی‌کند و علت آن خرابی پمپ، برد و … می‌باشد.

7. در صورتی که با ارور E11 مواجه شدید باید بفهمید که شعله با مشکل روبه رو شده است و به درستی احتراق صورت نمی‌گیرد.

8. ارور E12 برای نمایش قطع بودن سیم مدلاتور مرتبط با شیر گاز است.

لیست ارورهای پکیج بوتان مدل Optima و calda venizia
در این نوع پکیج‌ها ارور به وسیله چراغ روی پکیج نشان داده می‌شود که در ادامه شما را بیشتر با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

1. در صورتی که چراغ سبز ثابت باشد باید بدانید که مشکل این است که مشعل اصلا خاموش نشده و به صورت دائم در حال کار کردن است.

2. زمانی که چراغ به مدت 5 ثانیه روشن و یک ثانیه خاموش است باید بدانید که دستگاه آماده کار است و هیچگونه مشکلی ندارد و منتظر دستور است.

3. سبز چشمک زن سریع، در این حالت باید بدانید که یکی از مشکلات زیر برای پکیج پیش آمده است از جمله کم بودن فشار آب، خرابی پمپ، خراب شدن برد، خراب شدن NTC و …

4. در صورتی که چراغ به صورت ثابت زرد شد باید بدانید که مشکل از سنسور NTC است.

5. زرد چشمک زن نشانه این است که سیستم در حال کار کردن با حداکثر توان خود می‌باشد.

6. در عیب یابی پکیج بوتان زمانی که مشاهده کردید چراغ به صورت ثابت قرمز شده است باید چند احتمال بدهید از جمله قطعی ترموستات، خرابی برد، خرابی سنسور گرمایشی، تشکیل نشدن شعله و خرابی کلید فشار.

7. چراغ قرمز شده و به صورت چشمک زن 5/0 ثانیه روشن و 5/0 خاموش می‌شود نشانه این است که کلید حرارتی با مشکل روبه رو شده است.

چرا پکیج فقط آب یا شوفاژها را گرم می کند و نه هر دو؟
این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری است که البته در مدل های قدیمی بیشتر به چشم می خورد. علت اصلی این مشکل به دلیل ایراد شیر سوئیچ است. شیر سوئیچ قطعه ای از پکیج است که آب گرم شده در داخل پکیج را به مدار لوله های آب گرم برای شیرهای آب و حمام یا مدار آب شوفاژها منتقل می کند. درواقع شیر سوئیچ به عنوان یک قفل کانالی عمل می کند. زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار آب گرم باشد که اولویت پکیج با آن است، آب گرم موجود به سمت شیرهای آب هدایت خواهد شد و بالعکس زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار رادیاتورها قرار داشته باشد، آب گرم پکیج به سمت رادیاتورها و گرم نمودن آنها منتقل می شود.

همدان سرویس تعمیرات مجاز پکیج در همدان جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره 09181117805 تماس حاصل فرمایید .

شیر سوئیچ به مرور زمان می تواند ایراد پیدا نموده و بسیار رایج است که در یک وضعیت گیر نماید. بنابراین در این حالت پکیج گرمایش شوفاژها را تامین اما آب گرم شیرها را تامین نمی کند و یا ممکن است قضیه برعکس باشد. از جمله نشانه های خرابی شیر سوئیچ که در عیب یابی پکیج مشخص می شود، ولرم بودن آب در بهترین حالت ممکن و گرمایش عالی شوفاژهاست و یا برعکس آب داغ و شوفاژهای ولرم خواهید داشت. همچنین در تابستان که شوفاژها خاموش هستند، اگر آب ولرم باشد و با روشن کردن شوفاژها دمای آب کمی بالاتر رود، نشان دهنده معیوب بودن شیر سوئیچ است.

چرا در تابستان رادیاتورها گرم می شوند؟
علت گرم شدن رادیاتورها در تابستان، چرخش آب به صورت طبیعی (نیروی ترموسیفون) در رادیاتورها است. برای رفع مشکل در فصل تابستان شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها را ببندید و در شروع فصل سرما آنها را باز کنید.

مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور مربوط به تغذیه برق

پکیج و کنترلرها را بررسی نموده و چراغها و صفحه نمایش را چک کنید. در صورتی که چیزی مشاهده ننمودید، به دیگر وسایل برقی خانه سر بزنید. اگر همگی کار می کردند، جعبه تقسیم منزل خود را چک کنید تا فیوز یا کلیدی نپریده یا پایین نباشد و در صورت مشاهده ریست کنید.
در صورت افاقه نکردن مورد بالا فیوز پکیج را چک نمایید و بنابر احتیاج تعویض نمایید.

مشکلات و خرابی پکیج بوتان یا ایران رادیاتور مربوط به تغذیه گاز
بوی گاز می تواند به نشتی گاز از لوله ها و اتصالات پکیج مربوط باشد و یا ایرادی در کاربراتور گاز و مشعل داخلی دستگاه باشد. این مساله بسیار مهم و حیاتی ست و باید سریعا به آن رسیدگی شود.
اگر بوی گاز می شنوید، سریعا شیر گاز پکیج را بسته، در و پنجره ها را باز کنید و با تعمیرکار متخصص پکیج دیواری تماس بگیرید.
برای یافتن تقریبی محل نشتی گاز می توان از مخلوط آب و صابون و ریختن آن بر روی لوله ها برای دیدن نقاطی که کف یا حباب ایجاد می شود، استفاده کرد. البته تعمیرکاران پکیج امروزه دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی دقیقتری برای انجام اینکار دارند.
در صورتی که شیر تامین گاز پکیج باز است اما هیچ گازی به دستگاه جریان ندارد و شعله روشن نمی شود، لازم است با تعمیرکار پکیج دیواری تماس بگیرید.
در برخی منازل آپارتمانی شیر گاز اضطراری دومی نیز تعبیه شده است که اغلب در ورودی شیر اصلی گاز به داخل خانه یافت می شود. در صورتی که منزل شما شیر گاز اضطراری دومی دارد مطمئن شوید که این شیر نیز باز می باشد.

همدان سرویس تعمیرات مجاز پکیج در همدان جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره 09181117805 تماس حاصل فرمایید .

خرابی و مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور مربوط به فشار آن
بررسی کنید که فشار دستگاه مطابق با مقدار پیشنهاد شده توسط سازنده باشد. این فشار حدودا 1 یا 1.5 بار می باشد. در صورتی که گیج فشار عدد کمتری از این مقدار را نشان می دهد، ممکن است با تغییر کلیدها و یا شیر فلکه هایی که در زیر پکیج قرار دارند، لازم باشد تا مقدار فشار را افزایش دهید.
در صورتی که هیچکدام از راه حل های اشاره شده در بالا موثر ثمر نبوده و نتوانست مشکل شما را حل نماید، بهتر است به فکر ارتباط با افراد حرفه ای و متخصصی چون تعمیرکاران پکیج کاراباما باشید.

بردهای پکیج ایران رادیاتور قابل تعمیر هستند؟
برد در مدل‌ها و دستگاه‌های مختلف برحسب کارایی و یا توان و مدل دستگاه متفاوت می‌باشد حتی بعضی از شرکت‌ها بردهایی طراحی می‌کنند باقابلیت‌های خاص همان برند که در صورت بروز مشکل و عیب در برد، برد دستگاه باید تعویض شود و قابل تعمیر نباشد.
تعمیر و نوع تعمیر برد مثلاً تعویض یا تعمیر قطعات برد با تشخیص و عیب‌یابی صورت می‌گیرد و در ابتدا باید عیب پکیج مشخص شود و بعد نظر قطعی را داد. در کل بیشتر بردها قابل تعمیر می‌باشند مگر در موارد خاصی که عیب دستگاه به‌صورت حاد و خاص می‌باشد که در این صورت هنگامی‌که برای تعمیر مراجعه می‌کنید تکنسین‌ها در ابتدا با توجه به نوع عیبی که در دستگاه رخ‌داده است و بررسی برد، دستگاه را عیب‌یابی کرده و بر اساس آن درصورتی‌که برد قابل تعمیر نبوده و احتیاج به تعویض کامل برد یا تعویض قسمتی از برد داشته باشد به مشتری اعلام می‌گردد و تعمیر و یا تعویض قطعات و برد به انتخاب مشتری انجام می‌گیرد.
خطا و عیب‌هایی که ممکن است در پکیج‌های ایران رادیاتور رخ دهد و مربوط به برد الکترونیکی باشد.
همان‌طور که می‌دانید بیشتر وسیله‌ها ازجمله پکیج براثر استفاده به‌مرورزمان ممکن است دچار تغییراتی در کارکرد دستگاه نسبت به اوایل و یا حالت عادی شود چنانچه این عیب‌ها کوچک بوده و به‌موقع این عیب برطرف نشود منجر به آسیب رساندن به بقیه قسمت‌ها ازجمله برد می شود.

• یکی از خطاها که ممکن است رخ دهد کد خطای ۴۰-۶۰-۷۰ (در پکیج مدل آنالوگ) و یا E50 (در مدل دیجیتال ) می‌باشد:
هنگام بروز این خطا دستگاه به‌گونه‌ای است که باوجوداینکه پرشور سوئیچ هوا متصل شده است و حالت اتصال دارد اما می‌بینیم که فن روشن نیست و در حالت خاموش است. این عیب دارای دلیل‌های زیادی می‌باشد چنانچه شما اقدام به رفع این کد خطا و عیب کردید و دوباره حل نشد احتمال دارد برد الکترونیکی پکیج شما خراب‌شده باشد که در این صورت تعمیر برد کاری تخصصی می‌باشد و برای تعمیر، بردهای الکترونیکی را باید به مرکزهای تخصصی تعمیر برد و همچنین تکنسین‌های حرفه‌ای بسپارید.

• کارنکردن پمپ در پکیج:

زمانی که این مشکل برای پکیج رخ می‌دهد دلایل مختلفی دارد از قبیل برقرار نشدن جریان برق هنگام اتصال برق به پمپ، پمپ سوخته است و … و چنانچه با بررسی هریک از این عوامل متوجه شدید که بازهم عیب پکیج رفع نشده است پس عیب و خرابی مربوط به برد پکیج می‌باشد که در این صورت برای رفع عیب باید نسبت به تعویض یا تعمیر برد اقدام کنید.

• سیستم آب گرم گرمای مطلوب را ندارد:

این عیب مانند بعضی از عیب‌های دیگر پکیج عوامل متعددی دارد تنظیمات درجه حرارت و دما، نوع لوله‌کشی آب نامناسب، پتاسیومتر آب دچار مشکل شده است و … درصورتی‌که هیچ‌کدام از این عوامل دلیل این مشکل نبوده و بررسی‌های لازم صورت گرفت دلیل دیگری که می‌توان حدس زد خرابی برد کنترل می‌باشد که با تعمیرکاران مراجعه و نسبت به تعمیر برد کنترل پکیج اقدام نمایید.

• میزان گرمایش پکیج خوب است درحالی‌که آب مصرفی سرد است و با دمای گرمایشی هم‌خوانی ندارد:
این عیب هم مانند سایر عیوبی که ممکن است رخ دهد باید تمامی عواملی که ممکن است باعث ایجاد این عیب شده است بررسی گردد یکی از این عوامل احتمالاً خرابی برد کنترل می‌باشد.

• ریست شدن ناگهانی دستگاه بعد از روشن شدن شعله :

ازجمله عیوبی می‌باشد که وجود خرابی برد کنترل را نشان می‌دهد هرچند عوامل دیگری نیز دارد و باید به دقت بررسی شود و درست تشخیص داده شود.

خرابی‌های ها پکیج بوتان که مربوط به برد می‌باشد
پکیج بوتان روشن نمی‌شود
در مواقعی که پکیج بوتان روشن نمی‌شود و یا در صورت روشن شدن هیچ‌گونه عمل و واکنشی انجام نمیشود دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد یکی از علتهای آن خرابی و سوختگی برد کنترل پکیج بوتان است و باید برای تعمیر برد پکیج بوتان اقدام کنید.

دستگاه چراغ‌قرمز ثابت را نشان می‌دهد و پکیج خاموش می‌شود
این اشکال می‌تواند علاوه بر موارد دیگر مربوط به سوختن برد کنترل پکیج بوتان باشد .
دقت بفرمایید قبل از تعمیر برد پکیج بوتان اول سایر عوامل را بررسی کنید چنانچه سایر بخشها سالم بود و اشکالی نداشت گزینه بعدی مربوط به بردهای الکترونیکی است که عیب‌یابی بردهای الکترونیکی پکیج بوتان کاری تخصصی می‌باشد.

جرقه نزدن و روشن نشدن پکیج
جرقه نزدن پکیج بوتان اگر با چک کردن گاز و کنترل قسمت‌های دیگر رفع نشد اشکال مربوط به برد جرقه زن می‌باشد. بردهای جرقه زن در تمامی مدل‌ها وجود ندارد. در مدل‌هایی از پکیج بوتان که برد جرقه زن وجود ندارد مربوط به برد اصلی می‌باشد.

خاموش شدن پکیج بوتان
خاموش شدن پکیج بوتان علت های مختلفی دارد. دلایلی از قبیل قطعی گاز ورودی، قطعی برق و علت دیگر خرابی برد کنترل پکیج بوتان می‌باشد.

همدان سرویس تعمیرات مجاز پکیج در همدان جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره 09181117805 تماس حاصل فرمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *