شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 21
  • با ما تماس بگیرید

    4444 3824 81 98+

  • ایمیل

    info@hamedanservice.ir

  • تماس با ما
 علت کار نکردن آبسردکن  ساید بای ساید

علت کار نکردن آبسردکن ساید بای ساید

در صورتی که آبسردکن یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما از کار افتاده است و به تعمیر آبسردکن یخچال احتیاج دارید، می توانید با همدان سرویس تماس 081-38244444گرفته و از کمک تکنسین های متخصص ما بهره مند شوید. برای اینکار با شماره 38244444-۰81 تماس گرفته و یا از طریق ثبت درخواست اینترنتی در تعمیرات یخچال، مشکل خود را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایید.

کار نکردن آبسردکن یخچال
اگر آبسردکن یخچال کار نمی کند، بهتر است بیان دقیق تری برای «کار نکردن آبسردکن» پیدا نمود. آیا آبسردکن یخچال آب را سرد نمی کند؟ یا از آبسردکن آب خارج نمی شود؟ ممکن است دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال، شکستگی یا خراب شدن پدال آبسردکن باشد. در ادامه به بررسی مشکلات مطرح شده خواهیم پرداخت.

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال
در صورتی که آبسردکن یخچال آب را سرد نمی کند، این مشکل را می توان به موارد زیر مربوط دانست:

تنظیم نبودن ترموستات دمایی یخچال
ایراد برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن
علت خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال (آبسردکن آب نمی دهد)
گاهی ممکن است کار نکردن آبسردکن به این معنی باشد که آبی از آبسردکن یخچال خارج نمی شود و یا به عبارت دیگر آبسردکن آب نمی دهد. در این مواقع می توان مشکل را به موارد زیر ارتباط داد:

لوله انتقال آب یخ زده است
ایراد در شیر ورودی آب یا شیر برقی
فشار کم آب
فیلتر آب
سوئیچ درب
سوئیچ دیسپنسر یا آبسردکن
ایراد برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن
اجزاء مرتبط با کار نکردن آبسردکن ساید بای ساید
در اینجا، مواردی که به عنوان دلایل کار نکردن آبسردکن ذکر شد را به صورت موردی بررسی خواهیم نمود.

تنظیم دمایی ترموستات یخچال
در صورتی که ترموستات دمایی یخچال ایراد داشته باشد، تنظیم دما بهم ریخته و احتمال از کار افتادن آن وجود دارد. در این حالت، تکنسین باید به بررسی ترموستات پرداخته و در صورت خرابی، آن را تعویض نماید.

لوله انتقال آب
اولین دلیل و معمول ترین دلیل آب ندادن آبسردکن یخچال، یخ زدن لوله آب درون درب است. گاهی این لوله را در بخش فریزر ساید بای سایدها قرار می دهند و در این حالت نیز احتمال یخ زدن لوله بیشتر می شود. برای اطمینان از این امر، می توانید لوله را از سمت پایین یخچال جدا کنید و از درون آن فوت کرده و یا زیر شیر آب بگیرید. در صورتی که لوله یخ زده باشد، از سمت دیگر چیزی خارج نخواهد شد. جهت جلوگیری از بروز چنین مشکلی، بهتر است از تنظیم دمای صحیح فریزر خود مطمئن باشید. در صورتی که دمای فریزر به زیر صفر درجه فارنهایت برسد، امکان یخ زدن لوله آب وجود دارد. دمای داخل فریزر باید همیشه در بازه -۱۸ تا -۱۲ درجه سانتیگراد حفظ شود.

خرابی برد کنترلی دیسپنسر
در صورتی که برد کنترلی دیسپنسر یا همان آبسردکن خراب باشد، بسیاری از عملیات های آبسردکن و نیز یخچال متوقف می شود. ممکن است این بخش، توان الکتریکی لازم را که برای کارکرد صحیح آبسردکن یخچال لازم است، تامین نکند. این برد کنترلی هر یک از دو بخش آبسردکن و یخساز و صفحه نمایش را کنترل می نماید. اگر تنها یکی از این بخشها کار نمی کنند، ابتدا آنها را بررسی نمایید و در صورتی که کل مجموعه دیسپنسر از کار افتاده است، برد را بررسی کنید که سوختگی یا اتصال کوتاه نداشته باشد و یا خازنی نسوخته باشد. تشخیص اینکه یخچال شما به یک برد کنترلی جدید احتیاج دارد یا خیر، برعهده تکنسین های حرفه ای تعمیر یخچال خواهد بود.

خرابی شیر ورودی آب
شیر ورودی آب (شیر برقی)، آب را به داخل یخچال آورده و به بخش های آبسردکن و یخساز یخچال می رساند و می تواند هم بصورت الکترونیکی و هم مکانیکی از کار بیوفتد. از سالم بودن سلنویدهای شیر ورودی آب توسط یک مولتی متر اطمینان حاصل کنید. به علاوه از مسدود نبودن آن نیز مطمئن شوید. در صورتی که به تشخیص تعمیرکار، شیر ورودی آب یخچال شما معیوب از آب درآمد، با تعویض آن احتمالا مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال حل خواهد شد.

فشار آب خانه
یک دلیل دیگر برای مشکلات آبسردکن، کم بودن فشار آب خانگی شما است. همانطور که می دانید، حداقل فشار مورد نیاز برای عملکرد صحیح شیر ورودی آب، ۲۰ psi است. لذا در صورتی که فشار آب خانگی شما از این مقدار کمتر باشد، ممکن است شییر باز نشده و درنتیجه آبسرد کن کار نکند.

فیلتر آب
در صورتی که فیلتر آب یخچال گرفته شده و مسدود باشد، جریان آب به آبسرکن دچار اختلال شده و کاهش می یابد، که این امر خود باعث کارکرد نادرست آبسردکن خواهد شد. فیلتر آب یخچال بطور معمول هر ۶ ماه یک بار باید تعویض شود، تا از جریان مناسب و کیفیت آب قابل قبول اطمینان حاصل شود.
در صورتی که می خواهید فیلتر آب یخچال را عوض کنید و به کمک تکنسین های متخصص کاراباما احتیاج دارید، به تعویض فیلتر یخچال مراجعه و ثبت درخواست نمایید.

خرابی میکرو سوئیچ و کلیدهای دیسپنسر
ممکن است میکرو سوئیچ یا کلیدهای دیسپنسر که بر روی یخچال نصب می شوند و عملیات اتوماتیک خروج آب و یخ از آبسردکن و یخساز را کنترل می کنند، ایراد داشته و معیوب باشند. این کلیدها که می توانند نوع یخ، دمای آب و سایر تنظیمات را کنترل کنند، ممکن است دارای اتصالات نادرست و یا سوخته باشند. همچنین ممکن است از فریم و بدنه خارج شده و یا به سبب ضربه یا حرارت دچار مشکلات فنی گردیده و جریان نداشته باشند.

ایراد سوئیچ درب یخچال
در حالتی که درب یخچال باز است، قفل درب باعث خاموش شدن آبسردکن و یخساز می شود. در صورتی که ایرادی در سوئیچ قفل درب وجود داشته باشد، حتی با بسته بودن درب نیز می تواند از فعال شدن و کار کردن آبسردکن و یا یخساز یخچال جلوگیری کند. برای تست سالم بودن قفل درب، از یک مولتی متر برای وجود جریان در آن استفاده کنید.

ایراد سیم کشی های داخلی
ممکن است مشکلات ناشی از سیم کشی های داخلی و مهار سیم ها در درون یخچال شما باشد. داخل یخچال و درب ها را بررسی کنید و سیم هایی که قطع شده اند را متصل کنید. ممکن است برخی از آنها بر اساس نوسانات جریان و یا عوامل دیگری سوخته باشند، که در این حالت تشخیص آنها ساده بوه و برای رفع مشکل باید تعویض شوند.

اگر مطالب ارائه شده در رفع مشکل مربوط به آبسردکن یخچال شما موثر نبودند، احتمالا به یک تعمیرکار حرفه ای جهت بازدید و رفع اشکال دستگاه و تعمیر آبسردکن یخچال نیاز دارید. به شما پیشنهاد می کنیم که با مجموعه کاراباما تماس بگیرید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *