شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 21
  • با ما تماس بگیرید

    4444 3824 81 98+

  • ایمیل

    info@hamedanservice.ir

  • تماس با ما
 علت صدای تق تق پکیج

علت صدای تق تق پکیج

معمولا اکثریت ما نسبت به پکیج دیواری خود غافلیم. تا زمانی که آب گرم مورد نیاز و حرارت مناسب رادیاتورها تامین باشند، به نحوه کارکرد پکیج دیواری خود توجهی نداشته و مراقبت از آن و سرویس دوره ای پکیج را لازم نمی دانیم. اما همانند هر وسیله و دستگاه دیگری، شرایط تغییر نموده و مشکلات و خرابی پکیج دیواری نیز گاها اتفاق خواهد افتاد، و صدا دادن پکیج و سر و صدای زیاد پکیج معمولا اولین نشانه است.

در این مقاله از همدان سرویس ، در رابطه با علت صدا دادن پکیج صحبت خواهیم کرد و دلایل انواع صدای زیاد پکیج همچون علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور یا علت صدای فن پکیج بوتان را برای شما شرح خواهیم داد. همچنین نمونه صوتی برخی از صداهای پکیج همچون صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور و… را برای آموزش بهتر قرار داده ایم، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید 

از دلایل دیگری که می تواند باعث صدا در پکیج ایران رادیاتور شود و سوابق ما این موضوع را نشان داده موارد زیر می باشد:

فشار نا مناسب گاز

خراب بودن شیر ماژوله

خراب بودن برخی از اورینگ ها و سوپاپ شوفاژ ها

وجود هوا در مدار گرمایش

استفاده از رادیاتور های نا مرغوب

اجرای گرمایش از کف بصورت اشتباه و یا با لوله بی کیفیت

محیط نا مناسب نصب پکیج

علت صدای پکیج چیست؟
اگر متوجه صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن یا به طور مثال صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور خود شده اید، ممکن است این

سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا پکیج صدا میدهد؟ در جواب می توان گفت که علت صدا دادن پکیج دیواری می تواند

امری طبیعی باشد و صدای شمعک، جرقه زن، فن و یا پمپ پکیج باشد. اما اگر قبلا این صداها را نمی شنیدید، و صدای زیاد

پکیج یا صدای نابهنجار پکیج مانند تق تق کردن پکیج، زوزه کشیدن و سوت کشیدن پکیج شما را نگران کرده است، ممکن

است مشکلی در دستگاه باشد که بهتر است نسبت به آن بی تفاوت نباشید.

علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور، بوتان و…

اگر مدتی از کارکرد دستگاه می گذرد و اکنون صدای پکیج زیاد شده است و به دنبال علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور یا

بوتان خود هستید، مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را بررسی کرده و هر کدام که علت صدا دادن پکیج ایران

رادیاتور، بوتان و… شما بودند را با توجه به راهکار ارائه شده برطرف نمایید.

علت انواع صدا دادن پکیج به همراه نمونه صوتی

در این بخش، علت انواع صدا دادن پکیج دیواری را به همراه نمونه هر یک از آنها برای شما آموزش می دهیم.

علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور و بوتان

این مشکل بیشتر در برندهایی چون ایران رادیاتور و

بوتان به چشم می خورد. علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور یا بوتان، می تواند به موارد زیر مربوط باشد:

لوله کشی نامناسب

لرزش یا خرابی پمپ
سرد بودن آب ورودی

وجود هوا در سیستم
رسوب گیری مبدل
با توجه به مطالبی که در ادامه آموزش داده شده، می توانید به راحتی علت صدای تق تق پکیج خود را بیابید و در صورت امکان آن را برطرف نمایید.

علت زوزه کشیدن پکیج بوتان یا سوت کشیدن آن
گاهی اوقات صدایی همچون سوت یا زوزه از پکیج به گوش می رسد که در پکیج های برند بوتان شایع تر است. علت زوزه کشیدن پکیح بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها یا علت سوت کشیدن پکیج را می توان به موارد زیر مرتبط دانست:

وجود رسوب در مبدل ثانویه
لرزش یا خرابی فن
وجود هوا در سیستم
مجددا با پیشگیری راهکارهای گفته شده، احتمالا خودتان قادر به برطرف نمودن علت زوزه کشیدن پکیج ایران رادیاتور یا بوتان خود خواهید بود. در غیر اینصورت از تعمیرکار باتجربه کمک بگیرید.

علت صدای ضربه یا چکش در پکیج
صدای ضربه مانند در پکیج که شبیه به صدای چکش است، عمدتا به دلیل پمپ آب می باشد. ممکن است لرزش یا خرابی پمپ علت صدای ضربه یا چکش در پکیج باشد. همچنین باید سرعت پمپ و حجم آب در گردش نیز بررسی شوند. لوله کشی نامناسب هم، به طوری که از قطرهای کم و لوله های باریک در سیستم پکیج استفاده شده باشد، می تواند علت صدای ضربه یا چکش در پکیج باشد.

دلایل صدای پکیج در انواع برندها
در ادامه با برخی از دلایلی که سبب ایجاد صدا در پکیج می شوند آشنا شده و راهکارهایی را در هر مورد خواهید خواند:

محل و نحوه نصب پکیج علت صدا دادن پکیج است
در برخی مواقع در هنگام نصب پکیج، به کج بودن دیوار یا سطحی که دستگاه بر آن نصب می شود، توجه نشده و نیز بر اثر فشار بیش از حد قاب پکیج دیواری خم شده و به بدنه دستگاه می چسبد. این امر علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما در آینده می گردد. بنابراین از تراز بودن دستگاه مطمئن شوید.

هوا گرفتگی مدار پکیج علت صدای زیاد پکیج است
به مرور زمان هوای محیط می تواند در سیستم مدار گرمایشی پکیج وارد شده و مشکلات بسیاری را به وجود آورد. عدم هواگیری پکیج و رادیاتورها می تواند علت صدا دادن پکیج شما باشد، که به راحتی و توسط آچار هواگیری و شیر هواگیری در زیر پکیج قابل رفع است.

کم بودن دمای آب ورودی دلیل صدا دادن پکیج است
گاهی اوقات در زمستان که آب خیلی سرد وارد منبع پکیج می شود، به دلیل اختلاف دمای نسبتا زیاد بین آب و محیط داغ منبع، انقباض و انبساط های موضعی به وجود آمده که علت صدای زیاد پکیج می گردد.

ایراد در سوپاپ های پکیج دلیل صدای زیاد پکیج است
بر اثر کارکرد طولانی مدت پکیج، سوپاپ های آن دچار فرسودگی شده و معیوب می شوند. معیوب شدن سوپاپ ها می تواند رایج ترین علت صدا دادن پکیج باشد. این مساله باید توسط تعمیرکار بررسی شده و در صورت خرابی سوپاپ ها، تعویض آنها انجام گیرد.

علت صدای فن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها
سر و صدای زیاد پکیج می تواند از فن آن باشد. علت صدای فن پکیج بدلیل شکستگی آن و یا گرد و غبار موجود می باشد که فن را پوشانده است. معمولا در شهرهایی که سطح آلودگی هوا بالا بوده، ذرات گرد و خاک بسیار، موجب کوتاه شدن عمر مفید فن پکیج می شوند، که در انتهای عمر خود می تواند علت صدای زیاد فن پکیج باشد. برخی از فن ها عایق صدا دارند که به هنگام بررسی و تمیز کردن فن لازم است سالم بودن عایق نیز بررسی شود.

علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها
از اصلی ترین قطعات پکیج دیواری پمپ آب است که پمپ سیرکولاتور نیز گفته می شود. پمپ آب وظیفه گردش آب در مدار را برعهده دارد. اگر بخشی از پمپ دچار ایراد شده باشد، یا هوا و یا شئ کوچکی به واسطه آب بدان راه یافته و در داخل آن گیر کرده باشد، می تواند علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما باشد. معمولا عیب یابی علت صدا دادن پکیج در اکثر موارد به صدای زیاد پمپ پکیج مربوط است. ممکن است ضربه گیرهای پمپ نیز از جای خود تکان خورده باشند که صدای پمپ پکیج را تشدید کرده اند.

رسوب مبدل علت صدا دادن پکیج هنگام روشن کردن آن است
مبدل پکیج قطعه ای متشکل از لوله های مارپیچی است که آب درون آن گرم می شود. اما به مرور زمان آبی که درجه سختی بالایی دارد و درون لوله ها و مبدل در جریان است، رسوب گذاری کرده و سبب رسوب گرفتن مبدل می شود. بنابراین علت صدای زیاد پکیج می تواند به رسوب گرفتگی مبدل مربوط باشد. در این حالت می توان به کمک پاور فلو (Power Flow) جهت شستشو و رسوب زدایی مبدل اقدام کرد. البته اینکار تخصصیست و باید توسط تعمیرکار باتجربه انجام شود.

علت شنیدن صدای سوت از پکیج و رادیاتورها چیست؟

گر پکیج صدا می‌دهد و نوع صدایی که به گوش شما می‌رسد شبیه به صوت یا جیر جیر است، احتمالا دریچه هوا در رادیاتور مشکل پیدا کرده است. دریچه هوای هر رادیاتور به لوله پایینی متصل است. قبل از هر کاری شیر ترموستات مورد نظر را ببندید. برای تعویض این دریچه باید ابتدا از یک برند معتبر، دریچه هوای جدید خریداری کرده و دریچه را تعویض کنید. البته بعد از تعویض دریچه حتما باید آن قسمت را با تفلون و برخی مواد دیگر آب بندی کنید.

توجه داشته باشید که آب خروجی از رادیاتور در هنگام تعویض دریچه هوا گرم و برخی مواقع جوش است. در نتیجه مراقب دست خود باشید. همچنین سعی کنید تا جای ممکن فشاری به قسمت‌های مختلف لوله پایینی رادیاتور وارد نشود. این صدا اصولا از رادیاتور شنیده می‌شود و کمتر ممکن است وقتی پکیج صدا می‌دهد، صدا شبیه سوت یا جیر جیر باشد

 

ایراد در لوله کشی علت صدای تق تق لوله آب پکیج است
یکی از مهمترین دلایلی که دلیل صدا دادن پکیج می شود، درواقع از خود پکیج نیست و به سیستم لوله کشی آن برمی گردد. لوله کشی نامناسب و استفاده از مسیرهای پر پیچ و خم و قطرهای باریک و جنس نامناسب لوله، همگی سبب عدم امکان انقباض و انبساط مناسب لوله ها می شوند و علت صدای تق تق لوله آب در پکیج می باشد. در این شرایط استفاده از عایق ها و ضربه گیرها جهت مهار لوله های پکیج راهکاریست که می تواند صدای زیاد پکیج را تا حدی کاهش دهد.

ین عوامل تنها دلایلی که باعث ایجاد صدای تق تق در دستگاه پکیج می شوند نیستند، اما عمده ترین آنها می توانند باشند.

دقت داشته باشید که برای تعمیر پکیج باید فرآیند کار تمامی تجهیزات و اتصالات و مراحل کار پکیج را به خوبی بشناسید و عوامل محیطی مختلف مانند لوله کشی پکیج، لوله کشی آب، و یا عوامل دیگری مانند نصب پمپ آب در مدار خانه، میزان دبی آب، کیفیت قطعات پکیج و … همه را به خوبی بشناسید تا در بررسی دلیل خرابی و صدای تق تق به شما کمک کند.

توصیه می کنیم این کار را به کارشناسان همدان سرویس  واگذار کنید.جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره 09181117805 تماس حاصل فرمایید 

همدان سرویس تعمیرات مجاز تعمیرات پکیج در همدان 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *