تلفن:

08138251188 - 09181117805

تعمیر ماکروویو به دلیل گرم نکردن غذا
گرم نکردن غذا (یا درست و به موقع گرم نکردن آن) بدترین مشکلی است که یک ماکروفر می‌تواند داشته باشد. اما از کجا می‌توانیم مطمئن شویم دستگاه ما چنینی مشکلی دارد؟
ماکروفر شما باید بتواند در عرض یک دقیقه یک لیوان آب را به دمای جوش برساند. اگر نمی‌تواند اینکار را انجام دهید، باید با یک متخصص برای تعمیر مایکروفر در منزل صحبت کنید. البته این مشکل گاهی دلایل غیر فنی‌ای هم دارد، برای مثال:
حجم غذا از ظرفیت ماکروفر بیشتر است.
غذا یا مایعاتی که می‌خواهید گرم کنید، چرب است.
هم نزدن غذا و مایعات چرب هم این مشکل را ایجاد می‌کند.
در ساعات پیک مصرف و افت ولتاژ از ماکروفر استفاده می‌کنید.
ماکروفر کثیف بوده، و به دیواره‌های آن غذا و جرم‌های قدیمی چسبیده است.
آیا وقتی می‌خواهید از دستگاه‌تان استفاده کنید، جرقه می‌زند؟ نگران نباشید، شاید خودتان بتوانید بدون نیاز به تعمیرات ماکروفر، مشکل را برطرف کنید. برای اینکار:
اصلا از ظروف فلزی درون ماکروفر استفاده نکنید. چنین ظرف‌هایی باعثث انعکاس امواج داخل ماکروفر شده و جرقه زدن آن می‌شوند.
علاوه بر ظروف فلزی، استفاده از ظروف شکسته و لب‌پرشده هم می‌تواند موجب جرقه در ماکروفر شما شود.
حتما هر یکی دو ماه یکبار (بسته به میزان استفاده‌تان)، زمانی را به تمیز کردن دستگاه‌تان اختصاص دهید. چرا که چرب بودن دیواره‌های داخلی ماکروویو هم می‌تواند باعث ایجاد جرقه شود.
اگر این نکات را رعایت می‌کنید اما مشکل همچنان پابرجاست، از کارشناسان تعمیر مایکروفر کمک بگیرید.
تعمیرات ماکروفر به دلیل نچرخیدن سینی آن
نچرخیدن سینی مایکروفر هم می‌تواند دستگاه شما را تا حد زیادی بلااستفاده کند. این مشکل دو دلیل عمده دارد:
باقی ماندن چربی و غذا در ریل و چرخ‌های زیر ظرف، که جلوی چرخیدن سینی ماکروفر را می‌گیرد.
سنگین بودن غذا نیز می‌تواند باعث نچرخیدن سینی ماکروفر شود. برای تعمیر ماکروفر در این حالت، باید شفت آن را عوض کرد. شفت در مرکز سینی قرار دارد و اگر خودتان بخواهید آن را جایگزین کنید، کافی است آن را به‌صورت عمود به طرف بالا بکشید تا از جای خود خارج شود.
اگر هیچ‌کدام از این کارها مشکل را حل نکرد، با متخصص تعمیر ماکروفر سامسونگ، پاناسونیک، ال جی یا برند دستگاه خود مشورت کنید.
تعمیر مایکروفر در منزل به دلیل دود کردن
برای پیدا کردن دلیل این مشکل نگران‌کننده، یک آزمایش راحت وجود دارد. برای انجام این آزمایش تنها باید دستگاه‌تان را در حالت‌های کانوکشن، گریل و حالت عادی بررسی کنید.
اگر ماکروفر فقط در حالت کانوکشن و گریل دود می‌کند، علت این مشکل چرب بودن و کثیفی‌‌های دیواره‌‌های داخلی و شبکه بالایی آن است. اگر پس از تمیز کردن دستگاه مشکل رفع نشد، از یک متخصص برای تعمیر ماکروویو کمک بگیرید.
تعمیر ماکروویو به دلیل خاموش شدن حین کار
در برخی از برنامه‌‌های پخت اتومات، دستگاه بین برنامه متوقف می‌‌شود تا شما مواد غذایی را هم بزنید و یا پشت و رو کنید؛ پس دقا کنید که خاموش شدن ماکروفر حین کار می‌تواند به این دلیل باشد که این موضوع جزو ایرادات ماکروفر نیست.
همچنین، اگر ماکروفر شما بدون رعایت ابعاد مناسب به‌صورت توکار نصب شده باشد، ممکن است در حین کار بیش اندازه گرم شده، و در نتیجه ناگهان خاموش شود. البته این مشکل می‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد، از جمله:
استفاده طولانی مدت از دستگاه، که در این صورت خاموش شدن آن تا حدی طبیعی بوده و به تعمیر ماکروویو نیازی نیست)
نزدیک بودن مایکروویو به گاز یا وسایل گرمایشی، که بیش از حد گرم شدن سنسور مایکروویو و خاموش شدن آن را به دنبال دارد.
کاهش ولتاژ و نوسان برق هم باعث می‌شود تا دستگاه حین کار خاموش شود.
تعمبر مایکروفر به علت باز نشدن در آن
یکی از دلایل دیگر که ممکن است باعث شود که به تعمیر ماکروفر نیاز داشته باشید، خراب شدن و باز نشدن در ماکروفر می‌باشد. این مشکل می تواند به دلیل شکستن دکمه در ماکروفر، خرابی فنر یا ایراداتی در قفل و قلاب آن بوجود آید که برای برطرف کردن آن نیاز به یک تعمیرکار مایکروفر می‌باشد.
همدان سرویس

تعمیرات ماکروفر در همدان

تعمیرات سولاردام در همدان

 

نمایندگی مجاز تعمیرات ماکروفر،سولاردوم و تسوتر در همدان جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره 08138244444و 09181117805 تماس حاصل فرمایید و یا درخواست خود را از طریق لنیک به صورت انلاین ثبت کنید.
تفاوت مایکروویو و مایکروفر و سولاردام

تفاوت مایکروویو و مایکروفر و سولاردام

تفاوت مایکروویو و مایکروفر و سولاردام  در حین تصمیم گیری برای خرید و اطمینان از کیفیت کارکرد آن ها برایتان با اهمیت باشد. به طور کلی در مکانیزم عملکرد، فرق زیادی بین مایکروویو و سولاردم وجود ندارد اما چه چیزهایی ...

ارور ماکروفر سامسونگ

ارور ماکروفر سامسونگ

ارور ماکروفر سامسونگ چیست : از جمله لوازم پرکاربرد آشپزخانه میتوان به محصولی به نام مایکروویو یا ماکروفر اشاره نمود که برند سامسونگ سهم بزرگی از انواع ماکروفر و مایکروویو را در کشور ما به خود اختصاص داده است. خطاهای ...

ارور ماکروفر پاناسونیک

ارور ماکروفر پاناسونیک

ارور ماکروفر پاناسونیک چیست : از جمله لوازم پرکاربرد آشپزخانه میتوان به محصولی به نام مایکروویو یا ماکروفر اشاره نمود که برند پاناسونیک سهم بزرگی از انواع ماکروفر و مایکروویو را در کشور ما به خود اختصاص داده است. خطاهای ...