شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 21
  • با ما تماس بگیرید

    4444 3824 81 98+

  • ایمیل

    info@hamedanservice.ir

  • تماس با ما
 آموزش تعمییر برد جاروبرقی

آموزش تعمییر برد جاروبرقی

پیشرفت تکنورلوژی و به خدمت در آمدن این تکنولوژی در تجهیزات برقی و مکانیکی شامل حال جارو برقی ها هم شد و امروز اغلب تولید کنندگان جارو برقی در تولید این محصول از یک برد الکترونیکی هم استفاده می کنند .

توجه : چنانچه جاروبرقی بوش ، سامسونگ ، ال جی ، آاگ ، کنوود ، دوو شما عزیزان نیاز به تعمیر برد جاروبرقی یا هر عیب یابی دیگری داشت ، کافی است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو تماس حاصل نمایید .

وجود برد های الکترونیکی باعث کاهش حجم چشمگیری از قطعات مصرفی و حتی میزان مصرف انرژی در جارو برقی ها شد. این برد ها مغز متفکر جارو برقی شناخته می شوند و تقریبا همه اقدامات و حرکات جارو برقی را کنتلر می کنند و در ضمن اطلاعات مناسبی هم به کاربران از وضعیت جارو برقی ارائه می دهند.

معمولا در برد ها الکترونیک جارو برقی قطعه ای کوچک به عنوان آی سی کار گذاشته می شود که هر چند حجم زیادی ندارد ولی عمده توان و نیاز های برد را کنترل می کنند. ( به خواندن مقاله تعمیر برد جاروبرقی با دقت ادامه دهید . )

در جارو برقی های مختلف برد ها ی مختلفی به کار گرفته می شود و تقریبا همه تولید کنندگان لوازم خانگی که جارو برقی تولید می کنند برد مخصوص به خود را طراحی و در این جارو ها استفاده می کنند. اما افراد که اقدام به تعمیر جارو برقی می کنند اگر شناخت کافی از برد ها داشته باشند و دانش کافی در زمینه تعمیر برد جارو برقی داشته باشند با کوچکترین عیب در برد جارو برقی این قطعه را به کلی تعویض نمی کنند و هزینه زیادی را روی دست مشتری نمی گذارند. از آن جا که این برد ها تخصصی هستند برای خرید آنها معمولا باید هزینه زیادی شود و این در حالی است که افرا متخصصی در تعمیر برد جاروبرقی با استفاده از دانش خود این برد ها را تعمیر می کنند.

نشانه های خرابی برد جارو برقی
در مقاله آموزش تعمیر برد جاروبرقی به نشانه های خرابی برد جاروبرقی میپردازیم :

عمدتا برد های الکترونیک جارو برقی همانگونه که توضیح داده شد در مرکز فعالیت های جارو برقی قرار دارند و تقریبا می توان گفت همه فعالیت های جارو برقی را کنترل می کنند. اما وقتی این موضوع مطرح می شود نباید اینگونه استنباط شود که هر عیبی در جارو برقی نتیجه خرابی برد است.

مثلا ایجاد سر و صدای زیاد در هنگام کار جارو برقی و یا اینکه بوی داغی و سوختگی موتور جارو برقی زیاد است نمی تواند عیب از برد جارو برقی باشد .

معمولا در زمان هایی که جارو برقی روشن نمی شود ، زود به زود جارو برقی خاموش می شود ، کلید تنظیم سرعت جارو برقی کار نمی کند ، نمایشگر جارو برقی سوخته است ، دور جارو برقی کم و زیاد می شود ، موتور جارو برقی در زمان هیا مشخص خاموش نمی کند ، جارو برقی دیر روشن می شود و یا جارو برقی به سختی با فشار دکمه خاموش می شود و … می تواند از عمده ترین دلایلی باشد که باید به همراه سایر قطعات برد الکترونیکی جارو برقی هم تست و عیب یابی شود

تعمیر عیب های مرتبط با برد جارو برقی
در مقاله آموزش تعمیر برد جاروبرقی به عیب های مرتبط با برد جاروبرقی میپردازیم :

صرف نظر از نوع برد و ساختار برد جارو برقی در صورت تشخیص عیب های زیر باید برد را تست و بررسی کنید :

اگر سرعت جارو برقی کم و زیاد نمی شود باید مقاومت های محدود کننده جریان برق و ولتاژ ورودی برد ، پتانسیومتر و ولوم کشویی روی برد را بررسی کنید.
اگر جارو برقی روشن نمی شود بر روی برد پس از بررسی ورودی برق به برد باید پتانسیومتر، خازن ها ، مقاومت های محدود کننده ، ولتاژ ورودی برق و ترایاک ها را بررسی کنید.
در صورت داغ شدن موتور جارو برقی هر چند اغلب دلیل داغی خود موتور است ولی بهتر است برد جارو برقی هم بررسی شود. برای این کار باید صفحه انتقال حرارت نیمه هادی ترایاک که بر روی برد تعبیه شده است را بررسی کنید. این صفحه کار خنک کنندگی ترایاک را بر عهده دارد.
در زمان روشن نشدن موتور جارو برقی باید ارتباط مدار ها را با هم بر روی برد بررسی کنید و هر یک از خازن ها را تست کنید
اگر مکش جارو برقی ضعیف شده است ممکن است پتانسیومتر خراب شده باشد . پتانسیومتر ها جریان هادی ترایاک را تغییر می دهند تا سرعت مکش موتور افزایش یابد . در صورت خراب شدن پتانسیومتر معمولا مکش کم می شود. در نظر داشته باشید که پتانسیومتر ها یا کشویی هستند و یا پیچی

اگر ولتاژ ورودی برق به برد زیاد است قطعا مقاومت ثابت برد خراب شده است. مقاومت های ثابت برای محدود کردن میزان جریان و ولتاژ مدار در جارو برقی کاربرد دارند. در نظر داشته باشید کلمه ثابت را به این منظور برای مقاومت ها به کار می برند که عوامل محیطی و ولتاژ برق نباید تاثیر زیادی بر روی آنها داشته باشد و اگر این موضوع اتفاق بیافتد باز هم مقاومت خراب است.
اگر امکان کاهش قدرت مکش جارو برقی وجود نداشته باشد و مکش هموراه در سطح بالایی باشد باید دیود به کار رفت هشده در برد بررسی شود. دیود ها کار یک سو کردن جریان الکتریکی را بر عهده دارند و با کاهش میزان ولتاژ ارسالی به موتور میزان مکش آن را کاهش می دهند.
یکی از عوامل موثر دیگر در کنترل سدعت جارو برقی قطعه ای به نام دایاک در برد است. این قطعه با تولید پالس پایه های گیت ترایاک را تحریک می کند تا جریان الکتریکی موتور کنترل شود و قدرت مکش موتور کم و زیاد شود. ممکن است دایاک بسوزد یا مدار آن خراب شود. موضوع دیگر این است که در صورتی که دو سر دایاک به حد ولتاژ مناسب نرسد جریان مناسب را هدایت نمی کند. این نکته در روشن نشدن موتور جارو برقی تاثیر گذار است.

اگر در هنگام استفاده از جارو برقی در نواحی کلید ها و یا بخصوص در هنگام کلید زنی متوجه تولید جرقه شدید باید خازن های پارازیت گیر را تعمیر کنید. خازن های پارازیت گیر معمولا سه تایی هستن د وبه منظور جذب جرقه های ناشی از کلید زنی و یا به دلیل جا به جایی تیغه های کلکتور در برد کار گذاشته می شوند و در صورت خرابی این خازن ها ممکن است تولید جرقه در جارو برقی اتفاق بیافتد.
در کل بیشتر اقدامات و فعالیت های جارو برقی با برنامه ریزی و کنترل برد انجام می شود از این رو باید مغز متفکر جارو برقی را برد الکترونیکی ان دانست. چنانچه به هر دلیل برد جارو برقی شما خراب شده باشد توصیه می کنیم در راستای کاهش هزینه های خودتان اقدام به تعمیر برد الکترونیک جاروبرقی بکنید.

برای این کار تعمیر کاران حرفه ای جارو برقی را انتخاب کنید تا ضریب موفقیت شما بالاتر برود. تعمیرگاه لوازم خانگی همدان سرویس مفتخر به همکاری بالغ بر سی سال با همشهریان عزیز در همه جای همدان و با استفاده از کادری متخصص و حرفه ای بصورت شبانه روزی می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *